סיפאפ פורום ישראל - המלצות
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 המלצות
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

לוריסלם
חבר חדש מהשקית

Israel
2 הודעות

נכתב ב - 03/26/2024 :  10:10:49  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום לכם, יש מסיכות שהצינור בא מלמעלה ויש כאלה (הרוב כנראה) שהצינור בא מלמעטה. אשמח לשמוע בעד ונגד.
תודה!

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
425 הודעות

נכתב ב - 03/27/2024 :  08:53:06  Show Profile  Reply with Quote
נכון, ברוב המסיכות הצינור מגיע מחלקה התחתון של המסיכה ולמעשה רק שני יצרנים גדולים מוכרים מסיכות בהן הצינור מגיע מלמעלה. (Philips/resmed) המסיכות נחשבות לנוחות מאד והמסכה של philips (dreemwere) נחשבת לאיכותית מאד ביחס לאחרות. המסיכות האלה נחשבות לנוחות מאד ומגיעות בתצורת נחירונים (כמו שתי פטמות שנכנסות לאף בצורה מדויקת מאד) או בתצורת מעין "אמבטיה"/ חצי ירח אשר מוצמד באופן מדויק מתחת לאף.
בנוסף לשתי היצרניות קיימות מסיכות בתצורת "רעלה" אשר מכסות את האף ואת הפה (fullface mask) ובעזרתן ניתן לנשום מהאף ומהפה במקביל והן מתאימות יותר למשתמשים אשר מתקשים לנשום מהאף (מחיצות עקומות/נזלת אלרגית/או קושי בנשיפת אוויר לחלל קטן).
המסכות האלה נוחות מאד ונמכרות בכמויות גדולות (הן נחשבות לנוחות מאד).
החסרונות העיקריים שלהן הם בכך שלא לכולם נוח שהצינור מתחבר מלמעלה (במיוחד למשתמשים וותיקים) ובנוסף החיסרון הבולט ביותר הוא הרעש ! המסיכות האלה נחשבות לרועשות במיוחד והמשתמשים בהן טוענים שהם שומעים את הנשימות שלהם וזה מפריע מאד. למעשה המסיכה בנויה כך שהאוויר אשר נכנס מלמעלה יורד בשתי תעלות אשר עוברות בסמוך לאוזניים בצידי הראש ומשם בעצם נושמים את האוויר אשר מגיע מהמכשיר ובשל הקרבה לאוזניים תמיד יהיה רעש של תעבורת אוויר וזה מציק ומפריע לחלק מהמשתמשים בעיקר בלילה כאשר הכל שקט מסביב ומנסים להירדם. בנוסף חלק אחר מהמשתמשים מדווח על קושי והתנגדות בנשיפה בעקבות נשיפה לחלל קטן. (תלונה פחות שכיחה).
לסיום אני מציע לנסות את המסיכה טרם הרכישה ולא לרכוש מבלי לנסות, (במיוחד אם מדובר במשתמש וותיק).
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לסייע , מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה, מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה .

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

לוריסלם
חבר חדש מהשקית

Israel
2 הודעות

נכתב ב - 03/28/2024 :  08:05:56  Show Profile  Reply with Quote
תודה דן. שאלה נוספת. למי שנוחר, ואני מניחה שכל מי שיש לו דום נשימה בשינה נוחר, האם יש יתרון למסיכת אף ופה לעומת מסיכת אף בלבד, למניעת הנחירות? השאלה היא האם בשימוש במסיכת אף כמו נחירונים ממשיכים לנחור כרגיל?
תודה מראש
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
425 הודעות

נכתב ב - 03/30/2024 :  15:03:52  Show Profile  Reply with Quote
לא תמיד מי שסובל מנחירות יסבול מדנ"ש ולעיתים מי שיסבול מדנ"ש לא יסבול מנחירות. אני מסכים שברוב המקרים זה הולך ביחד ורק לעתים רחוקות הסובלים מדנ"ש לא ידווחו על נחירות לצד הפסקות הנשימה.
בתשובה לשאלתך בעניין יתרון למסיכות בתצורה שונה למניעת נחירות/דנ"ש התשובה שלילית ולמעשה אין יתרון למסיכות בתצורות שונות.
מסיכה מסוג full face מיועדת למקרים בהם המשתמש במכשיר לא נושם טוב מהאף כתוצאה ממחיצות עקומות או מבנה אף צר מה שמקשה לעתים בנוסף על נשיפת האוויר אל מול כניסת האוויר ואז יחוש המשתמש התנגדות בנשיפת האוויר. לרוב הבעיה נפתרת כאשר עוברים למסיכת פנים מלאה מה שמאפשר לנשוף לחלל גדול יותר ובכך למנוע את ההתנגדות בנשיפה אשר נוצרת כתוצאה מנשיפה לחלל קטן יותר כמו ברוב המסיכות האפיות אשר מכסות רק את האף ולא את הפה.
לרוב החיסרון במסיכות אף ופה (full face) הוא גודלן ומשקלן לעומת המסיכות האחרות.
במקרים אחרים אני פוגש לעתים במשתמשים אשר בעקבות כיוון לחצים גבוהה מידי או נמוך מידי על ידי אנשי המכירות (כתוצאה מחוסר ניסיון) פותחים את הפה באופן לא רצוני בזמן השינה כדי לשחרר לחץ עודף או אפילו רק כדי לנשום כתוצאה מחוסר אוויר.
עוד אציין כי במצבים מסוימים לעתים כתוצאה מדליפת אוויר מהמסיכה כתוצאה ממידה לא נכונה או התאמה לא טובה או אפילו מסיכה אשר אינה צמודה מספיק לאף יחוש המשתמש יובש בפיו לאחר השימוש כתוצאה מנשימה מהפה ממש כאילו שהוא ללא מסיכה.
לכן יש חשיבות רבה מאד לכיוון לחצים נכון ומדויק לצד התאמת מסיכה נכונה לפי צרכי המשתמש.
בתשובה לשאלתך בעניין נחירות בזמן שימוש במכשיר cpap התשובה שלילת כמובן ואני אסביר : נחרה נגרמת כתוצאה מצניחה של רקמות רכות אשר חוסמות את מעבר האוויר בזמן השינה , מכשיר ה cpap (עם כל סוגי המסיכות) למעשה מזרים אוויר בלחץ חיובי מה שמונע מאותן רקמות רכות לחסום וזה למעשה מבטל לחלוטין כל נחרה או הפסקות נשימה ואין חשיבות לתצורת המסיכה, כל מסיכה בכל תצורה תמנע נחרה ודנ"ש לאחר התאמה טובה וכיוון לחצים נכון. (בנוסף חשוב מאד מפעם לפעם לצפות בנתוני השימוש במכשיר ע"י אדם מקצועי בתחום.
מקווה שעזרתי, אם יש לך שאלות נוספות אפשר להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.