סיפאפ פורום ישראל - אויר קר
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 אויר קר
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ידון גיל
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 02/27/2022 :  22:18:01  Show Profile  תגובה עם ציטוט
ערב טוב,
אני משתמש די ותיק בסיפאפ, מעולם לא סבלתי מאויר
קר עד כמעט קפאון, ממה זה קורה?

תודה
גילי

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
423 הודעות

נכתב ב - 03/01/2022 :  07:34:37  Show Profile  Reply with Quote
שלום גיל וברוך הבא,
אכן מדובר בתופעה מוכרת בעיקר בחודשי החורף בהם הטמפרטורות צונחות לסביב ה 10 מעלות בשעות הלילה ואז למעשה מכשיר ה cpap מזרים אוויר קר בלחץ מחלל החדר וזה גורם לחוסר נוחות ולעתים לצינון או אפילו למחלות חורף כתוצאה מחשיפה לקור עז.
כאשר אתה נושם ללא מכשיר ה cpap אתה משתמש לצורך כך באוויר שבחדר (בלחץ האטמוספרי) וכאשר אתה משתמש במכשיר ה cpap אתה נושם את אותו האוויר בדיוק רק בלחץ חזק פי כמה וכמה ממש כמו להשתמש במאוורר רק באופן נקודתי דרך האף/הפה שלך ישירות לבית הבליעה שלך (הגרון). לחץ האוויר ממכשיר ה cpap גורם לירידה בטמפרטורת האוויר שאתה נושם ואז אתה מרגיש חוסר נוחות כתוצאה מהאוויר הקר. (אגב, אם תישן בחודשי הקיץ עם מזגן בחדר השינה שלך, תרגיש את אותה הרגשה, הכל בכפוף לטמפרטורה בסביבת השינה שלך).
אני באופן אישי סובל מאותה הבעיה בדיוק, אני ישן בלחץ 13 ס"מ והאוויר הקר ממש גורם לי לקום חולה מהמיטה.
כדי לפתור את הבעיה צריך להשתמש במעשיר לחות מחומם. מדובר למעשה במכשיר נוסף אשר מתחבר למכשיר ה cpap שלך, המכשיר הזה הוא למעשה מיכל מים קטן (מקורי של יצרן המכשיר) עם גוף חימום בתחתית ובכל פעם שאתה הולך לישון גוף החימום מחמם את המים ואז נוצרים אדים חמים לא משהו חם מאד, סביב ה 30 מעלות (החום כמובן ניתן לכיוון ע"י המשתמש) ואז כתוצאה מכך המכשיר סופח אוויר מחלל החדר (אוויר קר) האוויר מתערבב עם האדים ממעשיר הלחות והתוצאה היא למעשה אוויר חמים ולח ולא קר ויבש. מנסיון אישי אני ממליץ להוסיף גם צינור חימום כדי למנוע הופעה של טיפות מים בתוך הצינור. (לחלק מהיצרנים יש אופציה לכניסת צינור חימום מקורי יעודי)
ובמידה ואין ניתן לרכוש צינור חימום בנפרד.
אני מקווה מאד שעזרתי לך, במידה ויש לך שאלות נוספות, אתה יכול להתקשר אלי , הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
שיהיה לך המון בהצלחה ותמשיך לעדכן.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

ידון גיל
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 03/07/2022 :  23:12:11  Show Profile  Reply with Quote
תודה על המידע,
מעולם לא היה לי דבר כזה,
אני לא אוהב את המחמם,
אמתין לקיץ או שאסבול.
בכל מקרה תודה -
דיברנו מספר פעמים בטלפון ואף שידחתי לך קלינטים...
למעלה

ידון גיל
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 03/07/2022 :  23:12:58  Show Profile  Reply with Quote
תודה על המידע,
מעולם לא היה לי דבר כזה,
אני לא אוהב את המחמם,
אמתין לקיץ או שאסבול.
בכל מקרה תודה -
דיברנו מספר פעמים בטלפון ואף שידחתי לך קלינטים...
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.