סיפאפ פורום ישראל - דום נשימה מעורב
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 דום נשימה מעורב
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

crpg32
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 06/02/2022 :  15:55:05  Show Profile  תגובה עם ציטוט
בבדיקת שינה AHI 30 ללא מכשיר, ודום נשימה מעורב.
רשמו לי CPAP אוטומטי, ניסיתי ולא הצלחתי להסתגל.
אני כמעט לא נוחר, יש לי אף קצת חסום וכנראה חסימה חלקית בגרון בגלל רפלוקס (מקבל טיפול לא מוצלח).
הבנתי ש-BIPAP ST קשה להסתגלות והברירה היא בין IVAPS ל-ASV.
איזה סוג מכשיר אמור להתאים למצב המתואר?

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
425 הודעות

נכתב ב - 06/09/2022 :  18:44:51  Show Profile  Reply with Quote
שלום לך,
ראשית ציין בבקשה גיל משקל וגובה (bmi) זה חשוב מאד כדי שאוכל לענות בפירוט.
AHI 30 בהחלט נחשב לדרגת חומרה קשה אשר מחייבת התייחסות בהקדם. (ציין בבקשה את אחוז ריווי החמצן בדם בזמן הבדיקה לצד הפסקות הנשימה. מדובר בנתון חשוב אשר משליך באופן ישיר על דרגת החומרה ואופן הטיפול).
דום נשימה מעורב מתחלק לרוב לשלוש : חסימתי חסימתי חלקי ומרכזי (נדיר יותר). לרוב השניים הראשונים נפוצים יותר (המרכזי פחות).
אין לי הרבה פרטים לגבי הבדיקה שלך ולכן קשה לי להתייחס מעבר לזה.
אתה מציין שניסית להשתמש במכשיר cpap אוטומטי ולא הצלחת להסתגל.
קח בחשבון שבעקבות האף הסתום כפי שאתה מציין כאן ההענות לטיפול ב cpap תהיה נמוכה שהרי המסיכה אשר מכסה את האף לא תוכל להזרים אוויר דרך החסימה באף ובהתאם אתה לא תוכל לנשום וזה בהחלט ימנע ממך להסתגל ולהשתמש במכשיר ה cpap !
כרגע עומדות בפניך שתי אפשרויות, האחת, לגשת לרופא אא"ג ולנסות לטפל בבעיה והשניה, (במידה ואין דרך לטפל באף החסום) לנסות להסתגל שוב למכשיר cpap, הפעם עם מסיכה מסוג full face (מסיכת פנים מלאה אשר בעזרתה ניתן לנשום מהאף ומהפה במקביל). אני לא רואה דרך אחרת בה תוכל להצליח כרגע להשתמש במכשיר.
אגב, דבר נוסף, קח בחשבון שהתוצאה של בדיקת השינה שלך עשויה להיות מושפעת לרעה מהאף הסתום וזה בהחלט עלול לעתים להשפיע על דרגת החומרה !
(לכן ביקשתי שתציין את רמת ריווי החמצן בדם בזמן הבדיקה).
בעניין הריפלוקס שאתה מציין כאן, יתכן שמדובר בבקע סרעפתי או בחיידק אשר גורם לריפלוקס (הליקובקטר)
אתה כותב שאתה מקבל "טיפול לא מוצלח" מדוע ??
אגב דום נשימה בשינה עלול להתרחש במקביל לריפלוקס.וזה מאד לא נעים להתעורר כך בהרגשת חנק!
עליך להבין מדוע יש לך ריפלוקס ולפעול בהתאם עד לפתרון הבעיה.
אפשר לבצע בדיקת נשיפה (בדיקה לגילוי החיידק אשר גורם לריפלוקס) או לחילופין לבצע בדיקת גסטרוסקופיה כדי לברר האם מדובר בבקע סרעפתי.
במידה ומדובר בחיידק אפשר לפתור את הבעיה בנטילת שני סוגי אנטיביוטיקה ביחד עם סותר חומצה כמו לנטון/ אומפרדקס/נקסיום ולרוב זה יכול לפתור את הבעיה.
בינתיים עד לפתרון וכדי שלא תסבול בקש מרופא המשפחה אומפרדקס 20mg קח כדור אחד ביום וזה ימנע את תופעת הריפלוקס שאתה מתאר כאן.
התחושה הלא נעימה בגרון נגרמת כתוצאה מהחומצה אשר עולה מהקיבה וממש צורבת את הגרון וזה מאד לא נעים.(לא מדובר בחסימה כפי שכתבת, אל דאגה).
לשאלתך בעניין מכשיר bpap , זה לא הכיוון ! מכשיר bpap לא מיועד לבעיה שלך ואין שום סיבה ניראת לעין לפחות שתשתמש במכשיר bpap בשלב הזה !
מכשיר bpap מיועד יותר למחלות ריאה ופחות לדום נשימה בשינה (ואגב הרבה יותר קשה להסתגל אליו מאשר ל cpap).
אני מקווה מאד שעזרתי לך , אם יש לך שאלות נוספות אתה בהחלט מוזמן להתקשר אלי.
מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
שיהיה לך בהצלחה !

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

נערך על ידי - dan bar-or בתאריך 06/09/2022 19:41:49
למעלה

crpg32
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 06/10/2022 :  07:18:52  Show Profile  Reply with Quote
תודה, משקל 83, גובה 195, BMI 21.8, גיל 52.
השתמשתי במסיכת פנים, אבל עדיין לא הצלחתי להסתגל. התעוררתי כל פעם עם מחנק וירידת חמצן בפולסאוקס, כנראה כיוון שלא נשמתי.
אני לוקח אומפרדקס עם יעילות חלקית, רפלוקס לרינגיאלי יכול כנראה לגרום לבצקת.
אבקש בדיקת נשיפה.
האם דום נשימה מעורב הוא חסימתי+מרכזי?
איזה מכשיר מטפל טוב יותר בדום נשימה מרכזי ASV או iVAPS?
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
425 הודעות

נכתב ב - 06/12/2022 :  08:48:09  Show Profile  Reply with Quote
העבר אלי את תוצאות בדיקת השינה שלך כולל גרפים (לא רק מכתב סיכום) ואנסה לסייע.
כפי שהסברתי בתשובתי מעלה, במידה ואינך סובל מהפסקות נשימה על רקע מרכזי או ממחלת ראות לפי תוצאות בדיקת השינה ומכתב הסיכום ובהנחה שבדיקת השינה שלך תקינה אין צורך שתשתמש במכשירים אשר ציינת. מה גם שככל הנראה אין לך המלצה על כך ממכון השינה (אתה כותב כאן שהומלץ לך להשתמש במכשיר cpap אוטומטי).
אני חושב שלא מיצית את הניסיון עם מכשיר ה cpap ועליך לחזור ולנסות להשתמש במכשיר cpap.
נסה להסביר לי בבקשה מדוע אתה חושב שהמכשירים שציינת יעזרו לך יותר ממכשיר cpap ? (האם יש לך מידע עליהם?)
מדוע אתה חושב שאתה סובל מדנ"ש מרכזי ?? איך הגעת למסקנה הזאת ? (אני חושב שאתה טועה).
העבר לי אלי למייל את התוצאות ונמשיך משם,
Danbaror2@gmail.com
אגב אם מדובר בריפלוקס לרינגופרינגיאלי אין צורך בביצוע בדיקת נשיפה משום שככל הנראה לא מדובר בחיידק (הליקובקטר) אלא בחולשה בשסתום אשר נמצא בין הקיבה לוושט ובעקבות חולשה בשסתום יש מעבר של מיצי קיבה לגרון. פעם היה נהוג לבצע פעולה כירורגית כדי למנוע את זה, היום פשוט ניתן להשתמש במינון גבוהה של סוטרי חומצה כמו אומפרדקס שבמידה ואינו יעיל עבורך , ניתן להחליפו בנקסיום 40.
(בקש מרשם מרופא המשפחה שלך.)

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

נערך על ידי - dan bar-or בתאריך 06/13/2022 06:31:17
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.