סיפאפ פורום ישראל - רסמד איר מיני
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 רסמד איר מיני
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ilanye
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 04/13/2021 :  09:20:44  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום,

חשבתי להחליף את המכשיר שלי בחדש ומתלבט מה לרכוש.
יש לי כרגע מכשיר רסמד S9 שרכשתי לפני 7-8 שנים.
האם יש מישהו שהתנסה במכשיר של רסמד איר מיני? איך הוא לשימוש? אשמח להמלצות או דיס
תודה על העזרה,
אילן

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
410 הודעות

נכתב ב - 04/17/2021 :  15:30:14  Show Profile  Reply with Quote
שלום אילן וברוך הבא, על ה air mini דובר כאן רבות, יש שאוהבים אותו ויש שלא, נתחיל מזה שחברת resmed היא חברה מעולה ומייצרת מכשירים מעולים כבר שנים רבות.
בעניין ה air mini , מדובר על מכשיר קטן מאד וקל מאד עם יתרונות וחסרונות כמו בכל מכשיר ולמעשה היתרון הכי גדול שלו הוא מידותיו הקטנות.(אני באופן אישי משתמש כבר כעשרים שנה במכשירי סיפאפ בתוספת העשרת לחות ותמיד מעדיף מכשירים דווקא כמה שיותר גדולים, אני חושב שהם שקטים ונעימים יותר לשימוש. אין מה לעשות , מכשיר סיפאפ כדי שיהיה יעיל צריך להיות בגודל מסויים) מעבר לכך לפי ניסיון שלי ושל שאר המשתמשים ה air mini מכשיר רועש ולפי דעתי קצת קשה לישון איתו. עוד חיסרון ב air mini הוא שניתן (באופן פורמלי) להשתמש עם המכשיר הזה רק בשלוש מסיכות של היצרן וזה מגביל מאד כאשר מבקשים להשתמש במסיכה אחרת שאינה של היצרן ! לאחרונה צץ באינטרנט סוג של חיבור עוקף לא מקורי אשר בעזרתו ניתן להשתמש גם במסיכות אחרות, טיבו של המכשיר ואיכות הטיפול אינן ידועות משום שזה סוג של חיבור "פיראטי" שאינו של היצרן ולכן אינני בטוח עד כמה נכון להשתמש בו עם מסיכות אחרות .
בעיה נוספת היא העדר לחות (למעשה לא ניתן להשתמש במעשיר לחות) והיצרן פתר את הבעיה בצורת כפסולות לחות אותן מחברים בין הצינור למסיכה ולמעשה עובדות כך שמחזירות את הלחות מהנשיפה של המשתמש לנשימה שלו. (ישנן שני סוגים של כפסולות מקוריות של היצרן האחת מספקת יותר לחות והשניה קצת פחות). הכפסולות יקרות מאד ויש צורך להחליפן בתדירות גבוהה יחסית וזה חיסרון משמעותי !
יחד עם זאת המכשיר קטן וקל מאד אבל ספק המתח שלו גדול וכבד יחסית למכשיר ולא ניתן לחבר אליו סוללה, למעשה ניתן להשתמש במכשיר הזה רק כאשר הוא מחובר לחשמל. (ניתן לחבר כל מיני סוללות לא מקוריות אך גם הן גדולות וכבדות) אם אינני טועה מתח הכניסה שלו הינו 24v וזה מקשה אפילו יותר על העניין.
במידה ואתה משתמש היום ב s9 אתה תרגיש הבדלים לרעה ולכן אני ממליץ לנסות את המכשיר טרם הרכישה ! אני מכיר המון אנשים אשר רכשו ופשוט לא משתמשים, חבל על הכסף !
אם אתה קונה את המכשיר כמכשיר משני רק למטרת נסיעות עם חיבור קבוע לחשמל הייתי שוקל אך ורק לאחר ניסיון עם המכשיר לכמה לילות שהרי מדובר במכשיר לא זול וחבל שיעמוד כאבן שאין לה הופכין.
לסיום אומר שאני עדיין מאמין שבעתיד יהיו מכשירים קטנים ויעילים יותר ואני במקומך הייתי ממשיך עם ה s9 וכרגע פשוט ממתין שיצא משהו שיהיה שווה קצת יותר.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

ilanye
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 04/17/2021 :  17:08:05  Show Profile  Reply with Quote
תודה דן על המענה
אילן
למעלה

ilanye
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 05/25/2021 :  10:35:16  Show Profile  Reply with Quote
מה דעתכם על מכשיר רסמד S10 - האם זה מכשיר טוב יותר לעומת רסמד S9? מה ההבדלים בין המכשירים?
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
410 הודעות

נכתב ב - 05/26/2021 :  09:17:40  Show Profile  Reply with Quote
שלום אילן, ה s9 נמכר משנת 2010, ה s10 משנת 2014 וה s11 יצא לשוק השנה. כפי שכתבתי לך בתשובתי מעלה כרגע לא הייתי רוכש מכשיר ! הייתי ממתין קצת, ההבדלים בין ה 10 ל 11 זניחים ונראה כאילו רסמד (כפי שגם נראה שעשו בעבר עם ה "for her" מתאמצים להשקיע יותר בשיווק ופחות בחידושים טכנולוגיים, הייתי מצפה מחברה וותיקה ומקצועית כזאת לצאת לאחר שנים עם משהו חדש ומשוכלל יותר מהקיים, הגודל הפיזי והמשקל נשארו כמעט זהים, לא דובר על שינוי משמעותי באלגוריתם או בתוכנת הפיענוח. גם תצורת המכשיר (המבנה) נשארו זהים כמעט בין ה 10 ל 11 וזה קצת מאכזב...
פיליפס הוציאה לאחרונה את ה dreamstation 2 ולטעמי המכשיר אפילו פחות טוב מהראשון (בראשון קל יותר להשתמש והוא נגיש יותר).
אני באמת לא מבין מדוע חשוב לך כל כך לרכוש מכשיר חדש?! מה רע לך ב s9 ? לפי דעתי הוא מכשיר מצויין ! חשיבה חכמה תוביל אותך פשוט להמתין לירידת מחיר של ה s10 הישן (בעקבות יציאת ה s11) ואז לשקול מחדש רכישה. יחד עם זאת במידה ואתה משתמש במעשיר לחות לא הייתי רוכש את ה 10/11 מטעמי נוחות בשימוש היומיומי (נגישות קלה יותר למיכל המים ב s9).
לסיום אם בא לך באמת להתחדש לך על ה dreamstation של philips או על ה sleepbox של sefam לפי דעתי כאן באמת תרגיש שינוי לטובה ובאמת תרגיש שהשקעת נכון ולא סתם זרקת כסף !
אם יש לך שאלות נוספות תרגיש חופשי להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

ilanye
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 05/26/2021 :  16:32:34  Show Profile  Reply with Quote
שוב תודה, דן
אני מאד מרוצה מ-S9 אבל הוא מכשיר כמעט בן 9 שנים וחשבתי להתחדש במכשיר חדש,
מה גם שיש לי השתתפות מכללית מושלם.
נראה שאעשה כעצתך ואמתין עוד קצת...

למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.06 שניות.