סיפאפ פורום ישראל - נזלת עקב שימוש בסיפאפ
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 נזלת עקב שימוש בסיפאפ
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

Ran
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 05/30/2020 :  11:57:18  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום.כמעט כל יום כאשר אני משתמש בcpap זה גורם
לי לנזלת .ואז קשה לי לנשום ואני נאלץ להוריד את המסכה בגלל הנזלת.האם יש פתרון לבעיה?
תודה מראש

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
425 הודעות

נכתב ב - 05/30/2020 :  21:38:42  Show Profile  Reply with Quote
שלום רן וברוך הבא, התופעה שאתה מתאר היא תופעה שכיחה וכמובן שיש לה פתרון, ראשית אסביר מדוע זה קורה, בד"כ התופעה הזאת באה לידי ביטוי בחורף כאשר הטמפרטורה בחדר השינה יורדת בשעות הלילה ואז מכשיר ה cpap אשר סופח אוויר מחלל החדר הקר מזרים אותו בחוזקה דרך המסיכה ישירות לאף מה שגורם לאנשים רגישים להצטנן ובהתאם להתעורר עם אף גדוש מלא בנזלת או במקרה הגרוע יותר להתעורר ממש עם תסמינים של שפעת או צינון קשה.
בקיץ לעתים נסבול מתופעות דומות אם נשתמש במזגן בשעות הלילה בחדר השינה מה שכמובן יגרום שוב להחדרת אוויר קר לאף ובהתאם לצינון.
נתקלתי גם באנשים (כמוני למשל) שגם כאשר מזג האוויר חם סובלים מהתופעה הזאת עקב רגישות יתר.
ועכשיו לפתרון, יש מכשיר אשר מיועד לחמם ולהוסיף לחות למכשיר ה cpap לרוב יהיה זה מוצר נוסף נלווה של יצרן המכשיר ולא ימכר עם המכשיר אלא כתוספת מובנת בשעת הצורך. (ברוב קופות החולים יהיה ניתן לקבל החזר בגין הרכישה).
המוצר הזה נקרא מעשיר לחות מחומם ופועל כך שלמעשה אתה ממלא מעט מים (מים אשר עברו הרתחה ולאחר מכן קוררו , או מים מזוקקים כדי למנוע הופעת אבנית מטרידה על גוף החימום) בתוך המיכל המיועד לכך במכשיר, לאחר מכן אתה קובע את הטמפרטורה הרצויה (לאחר כמה לילות של שימוש כבר תבין בעצמך איזו טמפרטורה מתאימה לך כדי למנוע את הבעיה) וכך בעצם אתה נושם אוויר חמים ומועשר בלחות לאורך השימוש מה שבעצם יגרום לכך שתתעורר ללא נזלת !
בבקשה ציין באיזה מכשיר אתה משתמש.
מקווה מאד שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות תרגיש חופשי להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
בינתיים שיהיה בהצלחה ותמשיך לעדכן.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.