סיפאפ פורום ישראל - קורונה
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 קורונה
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

etofach
חבר חדש מהשקית

29 הודעות

נכתב ב - 03/18/2020 :  00:07:01  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שאלה ברוח הוירוסים של היום.
האם משתמשי CPAP נחשבים לחולים במחלה כרונית נשימתית?

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
375 הודעות

נכתב ב - 03/19/2020 :  07:26:56  Show Profile  Reply with Quote
שלום רב, הפסקות נשימה בשינה (osa) אינן נחשבות למחלה כרונית נשימתית כמו קצרת או copd. הפסקות נשימה על כל דרגות החומרה הן למעשה תוצאה של חסימה בבית הבליעה (הגרון) כתוצאה מקריסה של רקמות רכות ובסיס הלשון בזמן שינה. מעת לעת המצב (בשונה ממחלות אחרות) הינו מצב הפיך ולאחר הפחתה במשקל או שינוי תנוחת השינה בחלק מהמקרים (לרוב המנעות משינה על הגב) תורגש הקלה מסויימת.
אני יכול לענות ולהשוות את השאלה שלך : האם אדם אשר סובל מכך שאינו רואה טוב וצריך להרכיב משקפיים סובל ממחלה בעיניו? התשובה כמובן שלילית ולאחר שירכיב משקפיים תיפתר הבעיה, אך אין מדובר במחלה. כך בהתאם אדם אשר סובל מהפסקות נשימה בשינה אם ישתמש במכשיר cpap יפתור את הבעיה באופן מניעתי נקודתי ולא באופן אשר יטפל בבעיה.
לרוב כמו שניתוח לייזר פותר בעיות ראיה כך מעת לעת ניתן למנוע הפסקות נשימה בדרגות חומרה קלות גם באמצעים אחרים כמו הפחתה במשקל או שינוי תנוחת שינה או אפילו ניתוחים למיניהם.
ועוד מילה בעניין הווירוס הנורא, שימו לב בבקשה (אעלה פוסט נפרד בקרוב בעניין הזה) היזהרו מהשאלת מסיכות ומכשירים בעת הזאת ! וודאו באופן חד משמעי (בהעדר רגולציה או תקנות או פיקוח) שאתם מקבלים ציוד cpap חדש מקופסא אטומה אשר נפתחת מולכם בלבד ! אל תסכימו לחבוש מסיכה שלא יצאה מאריזה סגורה ! אל תסכימו להשתמש במכשיר אשר עובר מאדם לאדם ! זה מסוכן ! זמן החיים של הנגיף מחוץ לגוף האדם ארוך על משטחים שונים וזה מסוכן ועלול לגרום להדבקה! לכן וודאו זאת ופיקחו עיינים.


דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

etofach
חבר חדש מהשקית

29 הודעות

נכתב ב - 03/23/2020 :  00:33:30  Show Profile  Reply with Quote
תודה, תשובה עניינית ומלומדת
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.09 שניות.