סיפאפ פורום ישראל - הסכנה הבריאותית שבחוסר הסתגלות למכשיר CPAP
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 הסכנה הבריאותית שבחוסר הסתגלות למכשיר CPAP
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

peter
חבר חדש מהשקית

35 הודעות

נכתב ב - 05/23/2019 :  17:58:19  Show Profile  תגובה עם ציטוט
למרות שאינני משתתף פעיל במיוחד בפורום זה, אני קורא בקביעות את כל המתפרסם כאן, ולא פעם נעזר בעצות של הכותבים. ההסתגלות למכשיר CPAP ו/או למסכה היא אכן משימה קשה מאד, ובעצם מדובר במעין מאבק המתחדש מדי לילה, לעיתים מאבק הנמשך עשרות שנים, תלוי בגיל שבו נאלץ המשתמש להתחיל את השימוש במכשיר. וכאן הנקודה המרכזית של הפוסט הזה, כאיש מקצוע בתחום הבריאות ברצוני לפנות לכל אלה שכבר התייאשו מהשימוש במכשיר ו/או במסכה או שמסתובבים סביב נקודת השבירה ושוקלים האם לא להניח את המכשיר בצד במקום להיאבק בקשיים ובאי נוחות הכרוכים בשימוש בו. ראשית כל, לכל אלה שאובחנו כסובלים מדום נשימה ( OSA ), טרם הוכח מדעית שקיים טיפול אחר המשתווה ביעילותו לשימוש במכשיר סיפאפ. במחקרים מדעיים הוכח כי במקרים רבים השימוש במכשיר מהווה הצלת חיים, למרות שהמחקרים מכירים בכך שאחוז הבלתי מסתגלים למכשיר ו/או למסכה הנו גבוה מאד ובמחקרים אחדים מגיע אף ל - 80% מהמנסים להסתגל לשימוש יום יומי. הוכח כי הבלתי מסתגלים למכשיר ו/או למסכה נתונים בסכנה ממשית להתקפי לב, שבץ מוחי, מחלות ניווניות שונות, תמותה מוקדמת יותר ואף מעורבים יותר בתאונות דרכים. ציינתי רק רשימה חלקית של בעיות רפואיות שהמחקרים המדעיים מציינים. לצערי, עד כה לא קיימת בארץ מרפאה ייעודית שמטרתה למצוא פתרון לבעיית הבלתי מסתגלים למכשיר סיפאפ, אם כי אני מקווה שמאמצי להקים מרפאה כזאת במרכז הרפואי "שיבא" יוכתרו בהצלחה בעתיד הנראה לעין. עד אז, המלצה אישית על סמך ניסיון אישי של הרבה שנים, תחזיקו מעמד ותתמודדו עם הקשיים כי אין ברירה והאלטרנטיבה מסוכנת וקשה הרבה יותר.

Arik_1
חבר חדש מהשקית

8 הודעות

נכתב ב - 06/20/2019 :  09:51:57  Show Profile  Reply with Quote
מחזק את דברי peter בכל מה שכתב. הכל נכון!!! מי שאובחן ולא משתמש במכשיר הורס את בריאותו והדברים מוכחים.
לצערנו, מערכת הבריאות מתעלמת מהנושא (כמו הרבה נושאים אחרים) כי כנראה אינו "רווחי" או "סקסי" מספיק וזו טעות חמורה כי אותה מערכת תצטרך לטפל בכל החולים הפוטנציאלים שלא משתמשים במכשיר. רק השבוע התבשרנו על סגירת מעבדת השינה בשיבא...
לא נותר לנו אלא לדאוג לעצמנו. דרך טובה לעשות זאת הינה קריאה/השתתפות בפורומים השונים והחלפת דעות.
למעלה

yoramb27@gmail.com
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 01/22/2020 :  02:04:08  Show Profile  Reply with Quote
מסכים לכל מילה
למעלה

dorit
חבר חדש מהשקית

Israel
1 הודעות

נכתב ב - 02/06/2020 :  08:13:05  Show Profile  Reply with Quote
מחזקת את הנאמר לעיל.
לפני כעשר שנים לאחר בדיקת שינה במכון שינה באסותא בת''א - אובחנתי כבעלת הפרעה חמורה בשינה עם המלצת שימוש ב CIPAP .היה לי קשה להסתגל וזנחתי הרעיון.
כאמור עברו כעשר שנים ומצאתי עצמי סובלת מהפרעות בקצב הלב SVT + מספר מקרים שעלולים להצביע על ארוע מוחי.
בטיפול הקרדיולוגי נשלחתי שוב למעבדת שינה ושוב אובחנה בעיית שינה חמורה כ-259 הפסקות שינה בלילה.הפעם לא היתה ברירה,רכשתי מכשיר RESMED AIRSENS 10.והתחילה בעיית ההסתגלות.ממש מעין מאבק להישאר עם המכשיר ולא לזנוח.
יש לי מסיכת פנים FULL FACE מאד מאד קשה להתרגל.מהווה משקל עודף ומסיבי על הפנים.
נייתי מסיכת אף - אבל הרגשתי חוסר יכולת להתמודד עם כמות האוויר שחדר דרך האף.חזרתי למסיכת פנים וממש נאבקתי עם עצמי על מנת להיסתגל.
מאחר ומכשיר RESMED חכם ומחובר אצלי למחשב - פריקת הנתונים היומיומית ,הן מהמכשיר עצמו והן מהמחשב - הראו שיפור ניכר התואם את הרגשתי הכללית.
אבל נגרם נזק בלתי הפיך מכך שלא הסתגלתי למכשיר סיפאפ לפני עשר שנים.
בעיה נוספת היא מדוע רופא משפחה שמפנה למכון שינה - לא עושה מעקב ולא מסביר נזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מחוסר השימוש.

למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.09 שניות.