סיפאפ פורום ישראל - Cpap בצבא
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 Cpap בצבא
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר  נושא נושא הבא  

123Mesh
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 01/16/2019 :  17:33:45  Show Profile  תגובה עם ציטוט
לאחרונה עברתי מעבדת שינה והוחלט על שימוש בcpap והורדת פרופיל ל45 מעבר לכך, שום התחשבות מצד הבסיס,לא מאשרים לי לינת בית אפילו לא להפחית את התדירות של השינה בבסיס.
למשל שאני אמורה לסגור שבת הצעתי לעשות את הלילה בין חמישי לשישי (ולא לישון עם המכשיר למרות הסיכון שבדבר) לבצע את המוטל עליי בתורנות ולצאת הביתה ונענתי בשלילה.. אני מרגישה ממש מובכת לישון עם זה ליד אנשים ..
פניתי למוקד הרפואה הם אמרו לי שכל עוד אין המלצה במכתב ממעבדת השינה לישון בבית הם לא מוכנים לדון בזה אפילו ועליי לכתוב מכתב למקרפר כדי שידונו בזה.
מישהו ניסה? יודע? מלחמה מיותרת?
אם למישהו יש איך לעזור אשמח שיכתוב לי במייל כיוון ןלא ככ זמינה באתר כאן Meshiabu1234@gmail.com

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
429 הודעות

נכתב ב - 01/17/2019 :  08:09:18  Show Profile  Reply with Quote
שלום לך וברוכה הבאה, ראשית כדי שאוכל לענות באופן מפורט יותר לשאלתך עליך לספק לי פרטים נוספים כמו גיל, גובה, משקל ודרגת החומרה ממנה את סובלת. (את הפרטים האחרונים ניתן ללמוד ממכתב הסיכום אשר ניתן לך במעבדת השינה).
בינתיים ללא הפרטים האלה אני אשתדל לעזור לך עד כמה שאוכל.
הפסקות נשימה בשינה אינן נחשבות למסוכנות לטווח הקצר (אף אחד עוד לא מת מהפסקת נשימה) אני אנסה להרגיע אותך ולהסביר, כאשר מתרחשת הפסקת נשימה יש לנו רפלקס במוח אשר גורם לנו להתעורר (לא תמיד נזכור שהתעוררנו) ולחדש את הנשימה כך שהמצב הזה בטווח הקצר לא ממש מסוכן אבל עלול לגרום לעייפות,חוסר ריכוז או הרדמויות במצבים פסיוויים. (מה שעלול לפגוע בתפקידך בצבא) לטווח הארוך זה לא בריא ועלול לגרום למחלות רקע כמו למשל סכרת או יתר לחץ דם. לדרגת החומרה יש כאן משקל רב משום שלעיתים ניתן (לפי דרגת החומרה) להציע חלופות למכשיר ה cpap כמו פעולה כירורגית בבית הבליעה או לחילופין שימוש בהתקן דנטלי למניעת נחירות והפסקות נשימה. (לכן חשוב לי לקבל ממך עוד פרטים לגבי דרגת החומרה).
אני חייב לציין כאן שבמידה ואני הייתי הרופא שלך לא הייתי ממליץ לך לישון בבית רק משום שאת משתמשת במכשיר cpap, אין עם זה בעיה וכמובן שלא מדובר במשהו מסוכן, מדובר במכשיר אשר בעיקר תורם לאיכות חיים טובה יותר.
מבחינת העניין האסתטי, (כתבת שאת מתביישת לישון עם המכשיר בבסיס) אני ממליץ לך לגשת לקצין בריאות הנפש ביחידה או לקצינת הת"ש ולנסות לדבר לליבם. אולי מהם תבוא העזרה...
אני חייב לציין באופן אישי שכאשר שרתתי במילואים תמיד ישנתי בבסיס עם המכשיר ופשוט הסברתי לכולם על המכשיר והכל עבר בשלום.
לסיום, אני מזמין אותך להתקשר אלי בטלפון (מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה) אני אנסה לעזור לך כמה שאוכל.
בינתיים,שיהיה לך בהצלחה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 01/18/2019 :  13:09:30  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום לך וברוכה הבאה
אני דווקא מאד מבין אותך ובאמת חושב שהצבא צריך להתחשב בך
זה יחסית נדיר שמישהי בגילך צריכה לישון על מכשיר CPAP
ואם את באמת זקוקה לזה הצבא צריך להתחשב ולתת לך לינה ביתית
יש הבדל בין מילואינמניק לבחורה צעירה
אל תוותרי פני לגורמים נוספים בבסיס ומחוצה לו עד שיאשרו לך

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

מרמיטה
חבר חדש מהשקית

25 הודעות

נכתב ב - 01/24/2019 :  20:17:06  Show Profile  Reply with Quote
חיילת, התכווץ לי הלב לקרא זאת, חוסר התחשבות בך.
תתחזקי נפשית, קחי נשימה וכן, תשני עם המכשיר בבסיס, לא השאירו לך ברירה
ליבי לך
למעלה

mike56
חבר פחות חדש

200 הודעות

נכתב ב - 10/22/2024 :  08:39:53  Show Profile  Reply with Quote
אני סבלתי מדנש מבלי שידעתי מגיל 13 שבר באף. בגיל 40 מבלי שבקשתי או ידעתי לאחר בדיקת מעבדת שינה שוחררתי ממלואים אפילו לא אמרו לי ישר קבלתי 21 .פתאום ראיתי שלא מזמנים אותי למלואים שנה שלמה ואז בדקתי את הענין.
למעלה
   נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.03 שניות.