סיפאפ פורום ישראל - התקן דנטאלי כשCPAP לא הועיל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 התקן דנטאלי כשCPAP לא הועיל
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/13/2016 :  17:18:14  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום לכולם!
תודה על הפורום הזה !
אני מבין שחלקכם חוו שיפורים ואכזבות בכל הנושא שנקרא "דום נשימה בשינה" ובתור אחד שאובחן עם הפרעות נשימה בשינה ברמה בינונית (21 הפסקות בשעה),
רציתי לדעת מה אתם אומרים על המקרה הבא:

נבדקתי במעבדת שינה שהמליצה לי על CPAP. ניגשתי למקום שהם המליצו לי עליו, ומכשיר ה CPAPA לא עזר. ניגשתי למקום אחר ואותו הסיפור. ניגשתי ל2 חברות נוספות ושוב, אותו הסיפור כלומר 4 חברות שונות ואיך אמר לי הטכנאי האחרון שהסתכל על הפלטים: " חבר, הCPAP ממש אבל ממש לא עוזר לך".

הזמנתי מחו"ל את מייצב הלשון של חברת Good Morning Snore Solution.
ניסיתי אותו במשך חודש. לא עזר.

חשבתי שאולי כבר יש לי את ההפרעה של central sleep apnera שזו כבר בעיה שלא ניתן לטפל בה באמצעות שמירה על נתיב אויר פתוח, אבל אני מאמין שהיו עולים על זה במעבדת השינה ולא מפנים אותי ל CPAP.

עכשיו אני חושב על התקן דנטאלי, אבל הבעיה היא שדיברתי עם אחת מרופאות השיניים שמתקינות אותו (היא לוקחת מידות, שולחת למעבדה, הם מחזירים לה אותו, והיא מעצבת אותו ע"פ הלסתות והשיניים שלי), והיא אמרה לי שחור על גבי לבן, שההתקן הזה מפעיל לחצים על השיניים והן יכולות להתעקם. היא גם ביקשה שאני אחתום שזה משהו שאני מודע לו מלכתחילה, ושהיא מסירנה מעצמה את האחריות לכך.

לא חתמתי, ופה מגיעות השאלות שלי:
1. האם נתקלתם במקרה שבו CPAP לא עזר (אני מדגיש שלא מדובר בבעיית הסתגלות אלא ממש לא הפיק תוצאה יעילה ע"פ הפלטים), אבל התקן דנטאלי כן עזר? כלומר CPAP מהקריאה שלי אמור להיות יעיל יותר בהשגת התוצאה. דרך אגב בכל המקרים של השימוש ב CPAP היו כיוונונים של יותר לחץ, פחות לחץ, עם לחות, בלי לחות...הפלטים לא הראו שינויים מהותיים ואת בעית הפסקות הנשימה בשינה זה לא עזר.

2. האם נתקלתם ברופא שיניים שיכול להנפיק התקן דנטאלי שבו לא תהיה סכנה לעיקום שיניים?

3. האם מישהו כאן משתמש בהתקן דנטאלי, ויכול לספר על ההצלחה/הכישלון של ההתקן? והאם באמת הוא ממשיך לקבל ליווי הרבה זמן גם לאחר התקנת ההתקן?

תודה,
ד. חושן.

anhel
חבר חדש מהשקית

Israel
1 הודעות

נכתב ב - 09/13/2016 :  21:27:58  Show Profile  Reply with Quote
שלום

אני מטופל בcpap. כשנה עם תועלת שולית
במרץ האחרון קיבלתי התקן דנטלי מד״ר מיכאל גורבונוס ומאז חל שיפור משמעותי יותר
אני ישן בכל לילה ברציפות עם ההתקן ולא נראה לי כי יש השפעה על השיניים
להתאמת ההתקן תוך כדי השימוש בו יש משמעות ולכן צריך לנהל מעקב חודשי אחר התאמת ההתקן כך שלא ילחץ וישנה את מבנה השיניים

בהצלחה
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 09/14/2016 :  09:18:39  Show Profile  Reply with Quote
הייתה אצל דן?
דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/14/2016 :  16:51:24  Show Profile  Reply with Quote
הי אנהל,
לא ברור לי מה פשר המשפט "ולא נראה לי כי יש השפעה על השיניים...".
זה לא משהו שאתה אמור להבחין בו מיידית - הלחץ הוא לא מעכשיו מעכשיו,
אלא לחץ מתמשך כל לילה שבסופו של דבר במשך חודשים מעקם את השיניים כל פעם קצת, ושוב..זה תהליך איטי ומתמשך.
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/14/2016 :  16:55:36  Show Profile  Reply with Quote
הי אביס,
לא. לא הייתי אצל הטכנאי שציינת, אבל בוא נאמר שלאחר 4 ניסיונות בחברות שונות ניתן להסיק שהבעיה היא לא בטכנאי כזה או אחר.
למעלה

דנימאור
חבר חדש מהשקית

15 הודעות

נכתב ב - 09/14/2016 :  20:40:50  Show Profile  Visit דנימאור's Homepage  Reply with Quote
בנוגע לתזוזת השיניים בשימוש בהתקן דנטלי:טוב עשתה הרופאה שהחתימה על טופס הסכמה לטיפול שבו כתוב שעלולה להיות תזוזת שיניים,שכן זו תופעת לואי מוכרת בספרות המקצועית וחובה להתייחס אליה. תופעת תזוזת השיניים עלולה להתרחש אצל כל מטופל שמשתמש בהתקן דנטלי אם לא יקפיד על פרוטוקול החזרת הלסת והשיניים למקומם המקורי מדי בוקר: לאחר שינה עם התקן דנטלי פרק הלסת אגר נוזלים במהלך הלילה שמונעים סגירת הפה למקום המקורי ברגע הסרת ההתקן.השארת הלסת במנח של אחרי שינה עם ההתקן הדנטלי תגרור בקיעה של השיניים האחוריות אל מחוץ למקומן המקורי בלסת,ואף פתיחת רווחים בין השיניים.
תירגול של מספר דקות (למשל לעיסת מסטיק) והרכבת "מנשך בוקר" למספר דקות מכוונים את חזרת פרקי הלסת והשיניים למקומם המקורי.
שימוש בהתקן דנטלי מחומר רך (מהסוג שקונים באינטרנט ומתאימים במים רותחים) עלול לגרור תזוזה אמיתית של השיניים בגלל גמישות ההתקן.
אני ישן עם התקן דנטלי מזה שנים, מקיים את תרגול החזרת הלסת כל בוקר, מרכיב את "מנשך הבוקר" בזמן המקלחת וגילוח, ללא כל תזוזת שיניים.
בכל מקרה גם אם מתרחשת תזוזת שיניים היא לרוב לא ניראית לעין אלא מורגשת למטופל בלבד.
דום נשימה חסימתי הוא מחלה שסכנותיה מצדיקות תופעת לואי זו אם אין אפשרות להשתמש בסיפאפ או בחלופה כירורגית

דר' דני מאור.
רופא שיניים מטפל בדום נשימה חסימתי -התקנים דנטליים.
חבר באיגוד האמריקאי לרפואת שיניים לשינה.
מורשה חברת SOMNOMED.
03-9017175
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 09/15/2016 :  11:16:39  Show Profile  Reply with Quote
התקן דנטלי עוזר בדרך כלל לאלו שהלחצים שלהם ב-CPAP נמוכים, להערכתי עד 7, לכן אצלי לא עזר למרות שהשקעתי במתקן טוב הרבה כסף.
לפי מיטב הבנתי, אם מכשיר CPAP לא עזר גם התקן דנטלי לא יעזור!
אם מישהו חולק על זה שיגיב,
ישנן מעבדות שיכולות לראות היכן בדיוק החסימה או החסימות, ואז להתאים את הטיפול המתאים.
נראה לי שאם לא היה פתרון, הייתי הולך על זה.
בהצלחה,
אגב, באמת לא התכוונתי בהערה שלי שתסבול או לפגוע בך, אני עברתי את שאתה עובר וניסית כל כך הרבה אביזרים מחו"ל ומהארץ עד שיכולתי לשחק בהם סימני דרך עד אילת.

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 09/15/2016 :  21:54:19  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום דוד וברוך הבא
מוזר לשמוע שה- CPAP לא עזר לך. ה CPAP הוא בדר"כ המכשיר האולטימטיבי למניעת הפסקות הנשימה בשינה.
יש מקרים שלא מסתגלים איליו אבל אם משתמשים בו בצורה נכונה תוך התאמת לחצים הוא אמור למנוע את הפסקות הנשימה
אבל בהחלט עדיין מוקדם מלהתייאש, לדעתי לפני שאתה מנסה סד דנטלי לגביו אין השתתפות של קופת החולים ומחירו די גבוה תפנה לייעוץ של מומחה בתחום ובנוסף תפנה להמשך בירור רפואי
ייתכן ויש לבצע התאמות נוספות בלחצי המכשיר או בפונקצית אחרות
ייתכן ואתה זקוק ל- BPAP ולא CPAP
ייתכן וכדאי לך לעבור ללחץ קבוע ולא אוטומטי
ועוד אפשרויות

אני אגב משתמש גם ב- CPAP ובנסיעות לחו"ל בסד דנטלי ושניהם אפקטיביים עבורי

בהצלחה ותמשיך לעדכן בבקשה. כל נסיון כזה מלמד רבים אחרים

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 09/15/2016 21:56:23
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/18/2016 :  14:49:38  Show Profile  Reply with Quote
שלום ד"ר מאור ותודה על התשובה אבל יש משהו שלא הבנתי ממנה, ואני אבקש אם תוכל להבהיר.
כתבת
"תופעת תזוזת השיניים עלולה להתרחש אצל כל מטופל שמשתמש בהתקן דנטלי אם לא יקפיד על פרוטוקול החזרת הלסת והשיניים למקומם המקורי מדי בוקר".
שאלתי הנוכחית היא מה קורה למטופל שכן יקפיד על פרוטוקול הבוקר שציינת - לא קיים לגביו הסיכון לעיקום שיניים לדבריך??

בסופו של דבר הכל מתנקז לנקודה אחת פשוטה: האם אתה ספציפית תסכים להכין התקן דנטלי למטופל,
מבלי שיחתום על טופס שבו הוא מבין שהשיניים שלו עלולות להתעקם?

כלומר האם מי שמבצע את אותו פרוטוקול משוחרר מדאגות לגבי עיקום השיניים שלו/שלה, או שעדיין הסיכון הזה קיים תמיד ולא משנה מה עושים.

תודה,
ד. חושן.
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/18/2016 :  14:55:38  Show Profile  Reply with Quote
שלום אביס ותודה על התשובה.
העניין הוא שבזמנו נבדקתי במעבדת שינה הם הפנו אותי ל CPAP. ישנה מעבדה כלשהי שאתה יכול להמליץ לי עליה כדי לבדוק את הדברים ביתר פירוט? מה שהם אבחנו אז זה שיש לי obstructive sleep apnea וציינו את המדדים כמובן, אבל לא איפה מתרחשת החסימה בדיוק.
דרך אגב הלכתי לאותו יועץ CPAP שציינת ואני מנסה את אחד המכשירים שלו. אני אעדכן בהמשך לאן זה הולך.
לא הבנתי על מה אתה מתנצל לא אמרת שום דבר רע. אני מבין שיש לך ניסיון (סימני דרך עד אילת) ואני רק מודה לך שאתה עוזר לאנשים כמוני.
תודה,
ד. חושן.

[/quote]
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/18/2016 :  14:58:26  Show Profile  Reply with Quote
שלום יצחק ותודה על התשובה.
מה שכתבת זה בדיוק מה שמתמיה אותי. לא מובן לי איך זה לא עזר . מה שכן, אני מנסה עכשיו מסיכה אצל היועץ שאביס הזכיר מקודם, שהיא גם לפה וגם לאף וה CPAP בלחץ קבוע (אני טיפה סקפטי כמו שאתה יכול להבין עם עברי, אבל נותן לזה עוד צ'אנס)..
לגבי ההתקן הדנטלי שאתה משתמש בו – האם חתמת שאתה מבין שהוא יוצר לחץ על השיניים ועלול לעקם אותן?
העניין הוא שאצלך, כיוון שכתבת שאתה משתמש בהתקן הדנטלי רק בנסיעות לחו"ל, הדבר פחות קריטי.
מעניין אותי לדעת לגבי מישהו שמשתמש בהתקן כל לילה, ועל מה הוא חתם.
לגבי מה שכתבת בסוף - "ותמשיך לעדכן בבקשה. כל נסיון כזה מלמד רבים אחרים". אני מסכים לחלוטין ואני מבטיח לעדכן בהמשך שכדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להפיק את המיטב מהמקרה שלי. זהו פורום מבורך, ואני מתכוון להיות משתתף פעיל בו !
למעלה

דנימאור
חבר חדש מהשקית

15 הודעות

נכתב ב - 09/19/2016 :  16:36:38  Show Profile  Visit דנימאור's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by David Hoshen

שלום ד"ר מאור ותודה על התשובה אבל יש משהו שלא הבנתי ממנה, ואני אבקש אם תוכל להבהיר.
כתבת
"תופעת תזוזת השיניים עלולה להתרחש אצל כל מטופל שמשתמש בהתקן דנטלי אם לא יקפיד על פרוטוקול החזרת הלסת והשיניים למקומם המקורי מדי בוקר".
שאלתי הנוכחית היא מה קורה למטופל שכן יקפיד על פרוטוקול הבוקר שציינת - לא קיים לגביו הסיכון לעיקום שיניים לדבריך??

בסופו של דבר הכל מתנקז לנקודה אחת פשוטה: האם אתה ספציפית תסכים להכין התקן דנטלי למטופל,
מבלי שיחתום על טופס שבו הוא מבין שהשיניים שלו עלולות להתעקם?

כלומר האם מי שמבצע את אותו פרוטוקול משוחרר מדאגות לגבי עיקום השיניים שלו/שלה, או שעדיין הסיכון הזה קיים תמיד ולא משנה מה עושים.

תודה,
ד. חושן.

שלום דוד
סוגייית החתימה על טופס הסכמה היא עקרונית, מעוגנת בחוק ולמטופל שמתעקש לא לחתום אני לא לוקח מידות מן הטעם שבספרות המקצועית תזוזת שיניים היא תופעת לואי מוכרת בשימוש בהתקן דנטלי, והרופא המטפל חייב להחתים על טופס הסכמה מראש לטיפול.
בנוגע לפוטנציאל התזוזה של השיניים:
יש הבדלים דרמטיים ב"איכות עיגון השיניים" בפיות שונים. למטופל עם משנן מלא ללא איבוד עיגון שיניים בלסת (מחלת חניכיים) וכותרות שיניים יחסית שטוחות יש סיכוי רב שלא תהייה כלל תזוזה.
למטופל עם איבוד אחיזה חלקי בלסת וכותרות שיניים עם עמקים תלולים יש סיכוי גבוה יותר לתזוזת שיניים.תזוזה זו תהיה לרוב קטנה במידה שאינה ניראית לעין אבל מורגשת במפגש השיניים. פרוטוקול הבוקר והשימוש במנשך הבוקר מקטינים את סיכויי התזוזה, אך אין דרך לתת הערכה מספרית באחוזי סיכויים וכו'.
תהליך הטיפול בהתקן דנטלי במרפאתי כולל תמיד בדיקה עם צילום פנורמי כדי לאמוד את יציבות השיניים בלסת.
בנוסף יכול המטופל לקבל הערכה ליעילות פוטנציאלית של ההתקן בבדיקת בית הבליעה (לרינגוסקופיה) עם סיב אופטי אצל רופא א.א.ג. . במהלך הבדיקה מבקש הרופא לדחוף את הלסת התחתונה קדימה (פרוגנציה) ובמצב זה יראה אם התבצעה הרחבה של נתיב האויר,שהיא הפעולה אותה עושה ההתקן הדנטלי.
בברכה
דני מאור

דר' דני מאור.
מורשה חברת SOMNOMED.
03-9017175
למעלה

David Hoshen
חבר חדש מהשקית

7 הודעות

נכתב ב - 09/25/2016 :  10:51:59  Show Profile  Reply with Quote
שלום ד"ר דני מאור ותודה על תשובתך.

"סוגיית החתימה על טופס הסכמה היא עקרונית, מעוגנת בחוק..".
לחלוטין מעוגנת בחוק. היא באה להבהיר למטופל את תופעות הלוואי המסוכנות שההתקן עלול לגרום. עכשיו, אם בהבהרה הזו מופיעה השורה "שים לב פציינט יקר, שיניך בסכנה להתעקם גם אם תשתמש בצורה רגילה בהתקן!" אזי השורה צריכה לעורר נורה אדומה.
הרי השורה רשומה שם לא סתם, אלא החוק מחייב לרשום את כל תופעות הלוואי האפשריות ואילו רופא השיניים שמבין בדיוק מהן תופעות הלוואי רושם את מה שהוא יודע.

"יש הבדלים דרמטיים ב"איכות עיגון השיניים" בפיות שונים."
אמת וסליחה שלא הבהרתי, אני מדבר על עיקום שיניים בפיות בריאים לחלוטין. אבל גם שם כפי שכתבת אין יכולת לאמוד את האחוזים ולהבטיח שהשיניים לא תתעקמנה. בדבריך אלה אתה מאשש את שחששתי ממנו - שהסיכון תמיד קיים.

"בנוסף יכול המטופל לקבל הערכה ליעילות פוטנציאלית של ההתקן בבדיקת בית הבליעה (לרינגוסקופיה) עם סיב אופטי אצל רופא א.א.ג."
זה טוב אבל זה לא משהו שיכול להגיד דבר על הסיכון לעיקום השיניים. התקן דנטלי שיפתח את נתיב האויר אבל במשך שנים עלול לעקם את שיניי עוד קצת ועוד קצת ..וכאשר לוקחים בחשבון שההתקן הוא לא ללילה, חודש או שנה אלא משהו שילווה אותי שנים רבות - זוהי נקודה מאוד חשובה. הלא כן?

בברכה,
ד. חושן.

למעלה

דנימאור
חבר חדש מהשקית

15 הודעות

נכתב ב - 09/25/2016 :  16:26:28  Show Profile  Visit דנימאור's Homepage  Reply with Quote
כדי לסגור את הדיון הזה אכתוב כך: כל מי שמעוניין להשתמש בהתקן דנטלי יתייחס אליו כאל מכשיר עם פוטנציאל הזזת שיניים.
דום נשימה חסימתי הוא מחלה שסכנותיה מצדיקות תופעת לואי זו אם אין אפשרות להשתמש בסיפאפ או בחלופה כירורגית.
בברכה
דר' דני מאור

דר' דני מאור.
מורשה חברת SOMNOMED.
03-9017175
למעלה

מרמיטה
חבר חדש מהשקית

25 הודעות

נכתב ב - 06/28/2018 :  11:56:46  Show Profile  Reply with Quote
יש עוד מביננו שיכולים להעיד על ייתור מיותרות הסיפאפ עם התקן דנטלי

אני מהרהרת שזה יכול להיות פתרון טוב לחול וגם לשינה עם בן בת זוג חדש שהמכשיר

עשוי להביך ואף לאיים על הפרטנר/ית

למעלה

mike56