סיפאפ פורום ישראל - מכשיר סי פאפ חדש
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מכשיר סי פאפ חדש
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ido edery
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 06/20/2024 :  16:19:37  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום ,
לאחר בדיקת שינה נמצא כי אני סובל מ29.02 הפסקות שינה בשעה.
אני מתבלט איזה מכשיר לקנות AirSense™ 10 או AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP Machine
אשמח לקבל הסבר על ההבדלים והמאפיינים של שני המכשירים הנ"ל
תודה מראש

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
429 הודעות

נכתב ב - 06/21/2024 :  19:32:25  Show Profile  Reply with Quote
שלום, על ההבדלים בין המכשירים השונים דובר כאן רבות, שניהם מכשירים ותיקים מאד ונמצאים בשוק די הרבה שנים. מדובר כאן על שני מכשירים אשר שונים מאד אחד מהשני כאשר האחד (air mini) מיועד לשימוש בנסיעות בלבד ואינו מיועד לשימוש קבוע בכל לילה, שים לב שההגדרה היא "travel" ולזה זה מיועד, לא הייתי רוכש מכשיר כזה לשימוש קבוע מידי לילה, המכשיר פשוט לא מיועד לזה, זה כמו לרכוש טוסטוס ולנסוע איתו ירושלים תל אביב כל יום, האם לא עדיף לרכוש מכונית עם מנוע גדול ולהנות מהנסיעה ?! יחד עם זאת מדובר על מכשיר (air mini) עם מנוע קטן מאד ובהתאם ספיקה נמוכה משל מכשירים גדולים ממנו, בנוסף מפאת גודלו של המכשיר כמעט ולא קיים בידוד סביב המנוע (אין מספיק מקום) ולכן המכשיר רועש מאד בזמן השימוש וממש שומעים את הנשימות וזה מפריע מאד בחדר שינה שקט כאשר מנסים להירדם. בנוסף, מגביל היצרן את המשתמשים במכשיר לשלוש סוגי מסיכות בלבד אשר "מותאמות" לדבריו לשימוש עם המכשיר הזה, (כמובן שהן מתוצרת יצרנית המכשיר). הסיבה לכך היא קושי להתמודד עם היובש והטמפרטורה של האוויר ולכך המציא היצרן "מטמירי לחות" בשני צבעים, כחול ואפור, אשר מורכבים בתוך הצינור בין המכשיר למסיכה ולמעשה תפקידם לחמם וללחלח את האוויר אשר מגיע מהמכשיר ע"י החזרת הלחות והחום מנשימתו של המשתמש. המטמירים הללו יקרים מאד ויש להחליפם בתדירות גבוהה וזה עולה סכום לא מבוטל. בנוסף המכשיר אינו מגיע עם סוללה ולמעשה בפועל מתח העבודה הוא 24 וולט מה שמקשה מאד על מציאת סוללה מתאימה ואתה חייב לקחת את זה בחשבון כאשר אתה חושב לרכוש מכשיר אשר מיועד בהגדרתו לנסיעות. המצב הוא שפשוט כמעט ולא ניתן למצוא סוללה מתאימה וגם אם תמצא היא תהיה גדולה וכבדה בהרבה מהמכשיר עצמו. הייתה פעם סוללה שהחברה היצרנית מכרה בהמון כסף ומשום מה לאחרונה נעלמה מהמדפים.(שוב כנראה מפאת גודלה ומשקלה) אני חייב לומר שלפי דעתי ה air mini מכשיר פחות מוצלח ואני באופן אישי לאחר שניסיתי והשתמשתי לא ממש אהבתי. מכשיר travel זה להתפשר על איכות ועל נוחות ולצערי כנראה שמכשיר cpap צריך להיות בגודל סביר כדי לעשות את עבודתו נאמנה. כל מכשירי ה travel ה "זעירים" אשר נמכרים כיום פשוט לא מוצלחים וסובלים מבעיות דומות ולכן כרגע הייתי מוריד את זה מהפרק במקומך אם אתה זקוק למכשיר לשימוש באופן קבוע.
בעניין המכשיר הנוסף עליו שאלת ה s10 , לא ממש הבנתי מדוע אתה מעוניין בדגם הזה ?! אין ספק שמדובר על מכשיר מוצלח ואיכותי אבל בנוסף גם ישן מאד ! המכשיר הזה יצא לשוק בשנת 2014 ולמעשה בשנת 2021 (לפני שלוש שנים) יצא דגם s11 אשר מחליף אותו ובפועל הרבה יותר משוכלל ומתקדם ממנו, אז למה לרכוש ישן כאשר יש חדש כבר שלוש שנים?! אלא אם יש עסקה טובה בחצי מחיר , אחרת לא הייתי עושה את זה. בנוסף ל s10 אין קישוריות בשן כחולה (bluetooth) וזה כבר "deal breaker" שהרי לכל המכשירים החדשים היום יש ישומונים (אפליקציות) וניתן בעזרתן לצפות בנתוני השימוש ע"ג הטלפון הנייד, ב s10 המיושן זה לא קיים. בנוסף , אם בכל זאת החלטת לרכוש s10 אני ממליץ לך לבדוק את תאריך הייצור של המכשיר ולוודא שלא מדובר במכשיר ישן אשר יוצר מיזמן , (מספרו הסיריאלי של המכשיר מציג את שנת היצור וחודש הייצור). חברת resmed (יצרנית המכשיר) נותנת אחריות יצרן למשך 24 חודשים על כל המכשירים מתוצרתה וזה נחשב למעט מאד ולמעשה כיום רוב היצרנים בתחום מוכרים את מכשיריהם עם חמש שנות אחריות , לכן חשוב אם כבר קונים מכשיר מסידרה קודמת כדאי לוודא שתאריך הייצור יהיה מספר חודשים לאחור מיום הרכישה ולא יותר מיזה. אגב, משקלו של המכשיר כולל ספק הכוח החשמלי (90w) עולה על 1.5 קילו וזה קצת גדול וקצת כבד במונחים של היום. אם כבר אז הייתי הולך על ה s11 אבל גם כאן בערבון מוגבל , יש איתו קצת בעיות מעין מחלות ילדות מעצבנות שהיצרן מנסה לפתור מפעם לפעם ע"י עדכונים מהאוויר לא ממש בהצלחה וזה קצת מעצבן.לסיום אציין כי לכל מכשיר יש אלגוריתם פעולה משלו ויש עוד הרבה יצרנים בתחום הזה.
אם יש לך שאלות אתה מוזמן להתקשר אלי ואסייע לך בשמחה. (מספר הטלפון שלי מופיע מטה), בינתיים שיהיה לך בהצלחה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

נערך על ידי - dan bar-or בתאריך 06/23/2024 08:06:23
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.03 שניות.