סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 אופן שימוש ב- CPAP

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
gilme נכתב - 06/11/2021 : 06:55:43
אני משתמש חדש. קבלתי לניסיון ערכה. המכשיר כוייל ל-4.
הלילה ניסיתי להשתמש אך ללא הצלחה. לחץ האוויר מהמכשיר לאף גבוהה מאד, כמו כמו כן נושף החוצה האוויר דרך הפה. האם זו הדרך ?
עקב לחץ האוויר הגבוה (4) ישנם רעשים ממסכת האף ולא מצליח להירדם.
מישהו מוכן להסביר לי את אופן הנשימה והנשיפה עם המכשיר ? המכשיא הוא של חברת לוינשטיין WM090.
3   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
dan bar-or Posted - 06/13/2021 : 08:41:08
אני שמח מאד לקרוא כאן שאתה מצליח לנשום מהאף, זה טוב מאד וכך זה צריך להיות. זה מבשר לך למעשה שהכל בסדר אתך והכל עניין של זמן והיסתגלות למכשיר.אני מאד מקווה שככל שיעבור זמן אתה גם תרגיש שינוי בשגרת היום יום שלך ותגשים את המטרה שלשמה קיבלת את המכשיר. אתה אמור לישון בעתיד שינה רצופה יותר עם פחות קימות לשירותים ויחד עם זאת להרגיש רענן יותר בימים.
כרגע לפני שצופים בתוצאות השימוש על המחשב בעזרת התכנה היעודית אין מה למהר ולרכוש מכשיר ! ראשית עליך לוודא (כפי שגם כתבתי בתשובתי לך מעלה) שפריקת נתוני השימוש תקינה וכאשר אתה משתמש במכשיר אין לך הפסקות נשימה.
כאשר תיפגש עם מי שהשאיל לך המכשיר לנסיון אתה אמור לוודא איתו שאכן זה המצב ולראות בעיינך שלך על מסך המחשב (לאחר שיחבר אליו את כרטיס הזיכרון מהמכשיר שהיה ברשותך) שאכן הכל תקין ואין הפסקות נשימה עם השימוש במכשיר. עם זאת בקש מהמוכר קובץ מודפס כדי שתוכל להציגו כאן ולהתייעץ איתנו.
המכשיר שאתה מתאר כאן (smart) הוא מכשיר ביינוני ולמעשה זהו המכשיר אשר "זכה" במכרז של שרותי בריאות כללית וזהו המכשיר היחיד שהכללית נותנת במסגרת ההסדר תמורת 918 ש"ח עם מסיכה בסיסית מאד!
הכללית היא אחת הקופות האחרונות אשר עדיין מאפשרות לך לרכוש מכשיר ברכישה חופשית מכל ספק מכשירים שתבחר ולקבל החזר כספי מקופת החולים ומהביטוח המושלם. כך למעשה אתה יכול לבחור לעצמך מכשיר אשר מתאים לך לרכוש ולקבל החזר. זה גם מה שאני ממליץ לך לעשות ! יש מכשירים הרבה יותר טובים ומשוכללים ויש מסיכות הרבה יותר נוחות ומגוונות, נצל את העובדה שאתה יכול ובחר לך את מה שמתאים לך.
בעניין תוכנה אתה חייב שתהיה לך תוכנה ! במידה ואתה רוכש מכשיר דרוש תוכנה והסברים מלאים בעניין השימוש בה. דרוש לפחות חמש שנות אחריות בכתב מהמוכר (אחת לחמש שנים ניתן לקבל החזר מקופת החולים וזה ממש מעצבן להיתקע עם מכשיר מקולקל לפני שעברו חמש שנים ...)
בעניין המחיר ברכישה חופשית, לרוב המחיר ינוע סביב 5000/5500 ש"ח (לרוב תלוי בסוג המסיכה).
במידה ויש לך ביטוח מושלם תקבל החזרים בגובה 4350 ש"ח מהכללית ומהמושלם.
מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות אתה יכול להתקשר אלי.
שיהיה לך המון בהצלחה .
gilme Posted - 06/12/2021 : 19:49:14
תודה על תשובתך.
המסכה שקבלתי היא מסכת אף. היום כבר הצלחתי לנשום ולנשוף דרך האף בלבד !
האם יש כרגע בשוק מכשיר מומלץ ? כנראה ינסו לדחוף לי מכשיר wm090. הגודל לא מפריע לי.
האם אני מקבל תוכנה בכדי לראות את תוצאות השימוש בהתקן ?
מה טווח המחירים ?
dan bar-or Posted - 06/11/2021 : 22:31:31
שלום לך וברוך הבא, אתה כותב כאן שהמכשיר כויל ללחץ 4 ס"מ. במידה ואתה משתמש חדש וזו הפעם הראשונה בה אתה משתמש במכשיר cpap לרוב לפי הנהוג בישראל אתה אמור לקבל מכשיר cpap אוטומטי אשר יכוון בטווח לחצים בין לחץ תחתון לבין לחץ עליון, לרוב דרגות הלחץ התחתון והעליון יקבעו לפי מספר פרמטרים ביניהם המשקל הגובה (bmi) או דרגת החומרה. התהליך הזה נקרא התאמת לחצים והוא נועד כדי לקבוע בהמשך השימוש בעתיד את הלחצים אשר יכוונו במכשיר וישרתו אותך באופן הטוב והמדויק ביותר עבורך. מכשירי cpap בימינו רובם ככולם אוטומטיים אשר מווסתים את לחץ האוויר בהתאם לצורך כך שאין באמת צורך לקבוע במכשיר לחץ כזה או אחר, פשוט קובעים טווח לחצים (נמוך וגבוה) ונותנים למכשיר לעשות את העבודה.
יחד עם זאת במכשירי cpap אוטומטיים ניתן לצפות בעזרת תכנת מחשב יעודית בהיסטוריית השימוש אשר לרוב תספק נתונים כמו לחץ ממוצע (מה שיעזור לקבוע טווח לחצים מדויק יותר להמשך) או למשל כמות דליפות אוויר מהמסיכה (או מהפה) מה שיסייע בבחירת המסיכה הנכונה, או למשל כמות הפסקות הנשימה לפני ואחרי השימוש (למעשה ניתן להבין אם השימוש במכשיר יעיל מבחינת פתרון לדום נשימה בשינה).
הנתונים בהם ניתן לצפות מהמכשיר הם למעשה הכלי הטוב ביותר להתאמת ולכיוון המכשיר באופן ספציפי לכל משתמש בין אם מדובר במשתמש וותיק או חדש.
בבדיקת השינה נצפו x הפסקות נשימה ולאחר שבוע עם המכשיר ככל הנראה אמור הנתון להשתפר. ובמידה ועדיין יש בעיה ניתן בהתאם לנתונים מהמכשיר לכוון אחרת את טווח הלחצים או לחלופין להחליף מסיכה או לספק למשתמש "טיפים" בהתאם לנתוני השימוש.
במקרה שלך מלבד סוג המכשיר שקיבלת לא ציינת איזו מסיכה קיבלת ? האם מדובר במסיכה אשר מכסה גם את האף וגם את הפה ? או שמדובר על מסיכה אשר מכסה רק את האף ?
הנתונים הללו חשובים מאד כדי שאוכל לענות לך באופן מדויק לשאלתך.
בגדול במידה ומדובר במסיכה אשר מכסה רק את האף (מסיכה אפית) עליך גם לשום וגם לנשוף דרך האף בלבד ולהשאיר את הפה סגור.
במידה ומדובר במסיכת אף פה (כזאת אשר מכסה גם את הפה וגם את האף) אין בעיה לנשום במקביל מהפה ומהאף.
לרוב להתנסות ראשונית נהוג לתת למשאיל מסיכה אפית . במקרים מסוימים כאשר המשתמש במכשיר לא יכול לנשום דרך האף נותנים מסיכה אשר מכסה גם את הפה וגם את האף וכך הופך השימוש לקצת קל יותר (למרות שמדובר במסיכה קצת יותר מסורבלת)...
ובעניין הרעשים שאתה מתאר מהמסיכה, שים לב בבקשה, המסיכה ככל הנראה לא מהודקת מספיק לפנים שלך ולכן יש דליפת אוויר מהצדדים וזה מה שעושה רעש.
עליך להדק היטב את המסיכה לפנים ע"י מתיחה סימטרית של הרצועות (ימין לא ארוך משמאל ושמאל לא ארוך מימין) המסיכה צריכה להיות הדוקה , לא הדוקה וכואבת אבל מצד שני גם לא רפוייה ודולפת ! עליך למצוא את עמק השווה בעצמך. מסיכה דולפת (מרעישה) לא יעילה ! האוויר פשוט בורח מהצדדים במקום לעשות את העבודה .

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.01 שניות.