סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מסכת פנים מלאה/ מסכת אף/ מסכת נחירונים?

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
cheri נכתב - 02/19/2020 : 15:31:12
שלום רב,

מניסיונכם איזה סוג מסיכה היה הנוח ביותר עבורכם בטווח הקצר והארוך- מסכת פנים מלאה/ מסכת אף/ מסכת נחירונים? מה לגבי מצב של אף סתום?

תוך כמה זמן כבר הרגשתם שיפור בישנוניות היומיות? האם אתם יושנים עם המסיכה שנת לילה מלאה של 8 שעות?

כרגע נתנו לי לניסיון מאסותא מסיכת אף, הבעיה שצריך לנשום איתה מהאף, מה שהיה לי קשה כי חליתי בשפעת עם אף סתום בדיוק באותה תקופה... 

מעניין אותי אם במצב של אף סתום מסיכת פנים מלאה תהיה נוחה יותר ממסיכת אף

אשמח לעזרתכם
1   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
dan bar-or Posted - 02/20/2020 : 07:36:10
שלום לך וברוכה הבאה, על נושאים אלה דובר כאן רבות ובהחלט ניתן לקרוא כאן שאלות ותשובות דומות. וכעת נסי בבקשה לחשוב על שאלתך כאן , "איזה סוג מסיכה הוא הנוח ביותר?"
האם אני יכול לשאול באילו משקפיים אתם רואים הכי טוב ? או אילו נעליים הכי נוח לנעול ?
קשה מאד לענות על איזו מסיכה הכי נוחה/טובה משום שקיימות המון מסיכות מהמון יצרנים ולכל אחת יש יתרונות וחסרונות כמו גם ההבדלים בין משתמש למשתמש ומה שלאחד יהיה נוח מאד לאחר יהיה פחות נוח. לכן קצת קשה לענות כאן על איזה מסיכה הכי נוחה. כפי שציינת בשאלתך, מסיכות קיימות בשלוש אופציות עיקריות, מסיכת פנים מלאה (כזאת אשר מכסה את הפה ואת האף ומאפשרת לנשום מהפה ומהאף בו זמנית). מסיכה אפית ומסיכת נחירונים (כמו שתי פטמות קטנות אשר נכנסות לאף ודרכן זורם האוויר).
מסיכת הפנים המלאה (full face mask) מיועדת למשתמשים שאין ביכולתם לנשום דרך אפם ביום יום כתוצאה ממחיצה עקומה או שבר באף.
לעתים המסיכה הזאת ניתנת גם למשתמשים מבוגרים ללא בעיה באף, אך עם בעיה לשמור על פה סגור בזמן השינה כתוצאה מתופעות אשר מאפיינות את הגיל השלישי בזמן שימוש במכשיר cpap (למעשה הפה נפתח באופן לא רצוני בזמן השינה ולכן אין דרך להימנע משימוש במסיכות מלאות (full face mask).
מעת לעת מגיעים אלי להתאמת מכשיר או מסיכה וכבר בדקות הראשונות מצהירים "אני לא נושם דרך האף , אני ישן עם פה פתוח .." במצב כזה אני נוהג לבקש מהאדם אשר יושב מולי פשוט לסגור את פיו ולנסות לנשום דרך האף... ובתשעים אחוז מהמקרים זה גם מצליח ואני מוכיח שהאף פתוח והכל בסדר.
העניין הזה קצת מבלבל ואני אסביר, בזמן שאנו ישנים לרוב במידה ואין בעיה הפה שלנו אמור להיות סגור והנשימה תתבצע דרך האף (בלוטות הרוק שלנו לא פעילות בזמן שינה) וכך בעצם הפה לא יבש ונשאר לח לאורך הלילה, כאשר אנו סובלים מהפסקות נשימה בשינה הפה שלנו נפתח כנתיב חירום לאוויר וכך בעצם נתעורר עם פה יבש מה שיגרום לנו לטעות ולחשוב שאין אנו יכולים לנשום דרך האף ולכן חייבים להשתמש במסיכת פנים מלאה. (full face mask) ולכן מי שיכול לנשום מהאף ללא בעיה בזמן שהוא ער שינסה קודם להשתמש במסיכה אפית , במידה ולא יצליח מכל סיבה שהיא אז שינסה מסיכה מלאה.
מסיכה אפית לרוב תתאים לרוב המשתמשים, ומסיכת נחירונים תהייה נוחה לכאלה שאין להם בעיה עם חדירה לקצה הנחיריים (לרוב מסיכות נחירונים תהיינה נוחות יותר לשימוש בלחצים נמוכים), אני באופן אישי משתמש במסיכת נחירונים בלחץ 12 קבוע ומרגיש מצויין.
ולשאלתך מה עושים כאשר האף סתום/גדוש כתוצאה מצינון או שפעת ? פשוט מניחים את מכשיר ה cpap בצד עד שזה יעבור והאף יהיה שוב פתוח כך שניתן יהיה לנשום דרכו בקלות.להשתמש ב cpap עם אף מלא בנזלת זה לא נעים לא נוח ואפילו מסוכן ! האוויר מהמסיכה נכנס בלחץ ועלול לגרום חלילה לסינוסיטיס (דלקת במערות הפנים).
לשאלתך תוך כמה זמן מרגישים שיפור לאחר שימוש ראשוני במכשיר cpap ?
לרוב זה הולך לפי דרגת חומרה, ככל שהמשתמש יסבול מדרגת חומרה קשה יותר כך יורגש השיפור מהר יותר. וכמובן שישנו גם עניין של הסתגלות אשר לעתים לוקחת יותר או פחות זמן כתוצאה מהתאמה לא נכונה של מסיכה או כיוון לחצים לא נכון בהתאמה הראשונית.
בעניין שאלתך " האם אתם ישנים עם המכשיר לילה שלם או שמונה שעות מלאות?" גם כאן התשובה תמונה בהסתגלות למכשיר, ככל שההסתגלות קצרה יותר כך עולה מספר שעות השימוש וההנאה מהמכשיר. רבים שואלים אותי שאלות כמו " האם אני צריך להשתמש במכשיר גם בשנת צהריים"? או האם אני צריך להשתמש במכשיר לאורך כל הלילה? או במידה ואהי נוסע לנופש האם אני צריך לקחת איתי את המכשיר"?
והתשובה שלי היא תמיד חיובית לשאלות האלה פשוט משום שהפסקות הנשימה תמיד יהיו שם כאשר אנו הולכים לישון ולא משנה איזה יום היום או היכן אנו נמצאים פיזית או מה השעה... ולכן תמיד כאשר ישנים צריך להשתמש במכשיר.
באופן אישי אני מציע לך לקחת את הזמן ולהסתגל לאט לאט למכשיר, אל תכפי על עצמך להשתמש בו בכח ובמידה ומשהו לא נוח לך מבחינת כיוון הלחצים או המסיכה חיזרי שוב ושוב לאדם אשר השאיל לך את המכשיר והשמיעי בפניו את טענותיך , לרוב במידה ויהיה מקצועי מספיק ידע גם לפתור את הבעיות ולגרום לך להסתגל מהר יותר למכשיר ולהקל עליך.
אני מקווה מאד שעזרתי לך ובמידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת ליצור איתי קשר ואנסה לעזור. מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
ובינתיים ברוכה הבאה אלינו ושיהיה לך המון בהצלחה !

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.