סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 טיפול חדשני לבעיות שינה??

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
ZSH נכתב - 01/14/2020 : 14:03:23
שלום רב,
האם מישהו שמע או התנסה בטיפול של דר' מיכאל גורבונוס? השיטה התפקודית? אני חבר חדש בפורום ובכל הנושא הזה.
1   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
dan bar-or Posted - 01/15/2020 : 21:11:50
שלום רב, ד"ר מיכאל גורבנוס הוא רופא שיניים אשר מייצר התקנים דנטליים אשר מסייעים במניעת נחירות והפסקות נשימה בשינה, ראוי לציין כי ההתקנים האלה (התקנים דנטליים בכלל, ולא רק ההתקנים של ד"ר גורבנוס) לא תמיד יעילים למניעת הפסקות נשימה בשינה ולעתים אפילו קשה מאד להסתגל אליהם בדיוק כמו שקשה להסתגל למכשיר cpap.
יעילותם של ההתקנים פוחתת ככל שדרגת החומרה עולה , ואני אסביר, הפסקות נשימה הן למעשה תוצאה של חסימה בבית הבליעה (הגרון) כתוצאה מריפיון של רקמות רקות בגרון ובהתאם צניחה של בסיס הלשון לאחור בזמן שינה. המצב הזה גורם לנו להפסיק לנשום לפרקי זמן קצרים בהם לעתים נשמעת נחרה ולעתים לא נשמעת נחרה, רק דממה אשר מבשרת על חוסר נשימה , החדשות הטובות הן שלמעשה יש לנו רפלקס אשר מעיר אותנו לפני הזמן הקריטי וכך למעשה אנו נשארים בחיים. לאורך זמן המצב הזה מסוכן ועלול לגרום למחלות רקע כמו יתר לחץ דם, סכרת , מחלות לב ואפילו פגיעה בתפקוד מיני בגברים, שלא לדבר על הרדמויות במצבים שונים אשר עלולים לסכן אותנו מאד ! הפתרון היעיל ביותר למניעת הפסקות נשימה הינו מכשיר ה cpap אשר בפעולתו "דוחף" אוויר בלחץ חיובי ובכך גורם להרחבת האזורים הנחסמים וכך למעשה מתבצעת נשימה תקינה לאורך הלילה ללא חסימות בבית הבליעה.
לעומת זאת התקן דנטלי פותר את הבעיה באופן חלקי ע"י קידום הלסת ובכך למעשה יש הרחבה חלקית של בית הבליעה.
לרוב ההתקנים יעילים חלקית בדרגות חומרה קלות עד בינוניות.

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.01 שניות.