סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 שאלה ובקשה להמלצה על אוקסימטר

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
algoaddict נכתב - 03/01/2018 : 19:52:47
אהלן,

אני משתמש בסיפאפ כשנה, זה שיפר משמעותית את החיים אבל אני עדיין מרגיש עייפות מוגזמת למרות שהנתונים מהמכשיר מראים שאני בAHI קטן מ1 ברוב הלילות. האם יכול להיות שהנתונים לא מדויקים משום מה? יש לי RESMED 9S. או שייתכן שיש לי בעיה אחרת שפוגמת בשינה והתבטאה באחוז חמצן נמוך בדם ולכן חשבו שזה דום נשימה אבל אולי זה לא?

חשבתי לקנות אוקסימטר. האם לדעתכם זה נחוץ? ובמידה וכן על מה הייתם ממליצים?

תודה רבה
4   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
dan bar-or Posted - 03/12/2018 : 09:31:03
שלום רב, בדיקת שינה ביתית לרוב מדגימה מ"ס ערוצים, ביינהם סטורציה קצב לב תנוחות הגוף בזמן שינה, נשימת אף/פה (flow) נחירות ותנועות של בית החזה. ניתן גם להבין מתי הנבדק ער ומתי ישן והכל בחתך בו ניתן ללמוד ולהשוות בין הנתונים.

algoaddict Posted - 03/11/2018 : 16:23:12
המכשיר הדיאגנוסטי שברשותך מסוגל לאתר בעיות בשינה שאינן נובעות מדום נשימה?

תודה רבה

\
quote:
Originally posted by dan bar-or

שלום רב, עייפות יכולה להגרם גם מגורמים אחרים, אבל קודם כל חשוב לבצע בדיקת שינה עם הסיפאפ ולחפש את הבעיה לעומק.
יש לי מכשירים דיאגנוסטיים לבדיקת שינה ביתית ובמידה ותרצה אני מזמין אותך אלי קח לך מכשיר כזה ונבדוק ביחד מה הבעיה.
במידה ויש לך ירידות בריווי החמצן בדם היית סובל מזה גם במהלך היום וזה כבר נושא שאינו קשור להפסקות הנשימה בשינה . זה יכול להצביע על בעיית ראות.
כאשר אתה מתאר פריקת נתונים ממכשיר הסיפאפ ללא AHI אין סיבה שתסבול מירידות בריווי החמצן. (תחשוב בהגיון)
תתקשר אלי, ואשאיל לך בשמחה מכשיר דיאגנוסטי לבדיקת שינה ביתית,לאחר מכן נהיה יותר חכמים.
אני לא רואה סיבה כרגע לקנות אוקסימטר.

dan bar-or Posted - 03/04/2018 : 07:30:44
שלום רב, עייפות יכולה להגרם גם מגורמים אחרים, אבל קודם כל חשוב לבצע בדיקת שינה עם הסיפאפ ולחפש את הבעיה לעומק.
יש לי מכשירים דיאגנוסטיים לבדיקת שינה ביתית ובמידה ותרצה אני מזמין אותך אלי קח לך מכשיר כזה ונבדוק ביחד מה הבעיה.
במידה ויש לך ירידות בריווי החמצן בדם היית סובל מזה גם במהלך היום וזה כבר נושא שאינו קשור להפסקות הנשימה בשינה . זה יכול להצביע על בעיית ראות.
כאשר אתה מתאר פריקת נתונים ממכשיר הסיפאפ ללא AHI אין סיבה שתסבול מירידות בריווי החמצן. (תחשוב בהגיון)
תתקשר אלי, ואשאיל לך בשמחה מכשיר דיאגנוסטי לבדיקת שינה ביתית,לאחר מכן נהיה יותר חכמים.
אני לא רואה סיבה כרגע לקנות אוקסימטר.
יצחק Posted - 03/03/2018 : 21:20:02
יש לא מעט אנשים שחווים עייפות גם עם ה CPAP
גם אני סבלתי מכך בעבר ויכולות להיות לזה סיבות רבות שאינם קשורות בהכרח לאפקטיביות של המכשיר
הסיכוי שזה נובע מירידת חמצן בדם נמוך לדעתי.
אבל ליתר ביטחון אתה יכול לבדוק.
יש גם אפשרות לעשות בדיקת שינה במעבדה או ביתית עם ה CPAP ולברר באופן מוחלט אם הוא אפקטיבי

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.