סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 כדאיות החלפת מכשיר

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
Ace89 נכתב - 01/08/2021 : 11:57:12
היי,

אני מבוטח של מכבי ויש ברשותי מכשיר WEINMANN SOMNOBalance E משנת 2016.

מפה לשם לא הצלחתי להסתגל למכשיר (לחץ אוויר חזק ומייבש, מסיכה לא נוחה) ופשוט הייתי זורק את המסיכה מתוך שינה.

גם התאמות בלחץ ובשדרוג המסיכה לא הועילו ולבסוף מאז הוא בארון…

אני רוצה לנסות שוב. הזמנתי מסיכת פה ואף ללא תומך מצח ואני מאמין שזה יפתור חלק משמעותי מהקושי.

מתלבט לגבי רכישת מכשיר אחר מדגם prisma SMART במסגרת הזכאות ממכבי. חשוב לי מכשיר שבאמת מווסת את הלחצים ולא רק "יורה" אוויר קר.

1. מישהו יודע להשוות בין המכשירים? האם ההבדלים מצדיקים את השינוי? כמובן שבויינמן הסבירו שהטכנולוגיה שופרה ושכדאי לשדרג. האמנם?

2. קראתי שהמכשיר PRISMA 20A יותר מומלץ. מישהו ניסה לשלם עצמאית את הפער ממכשיר הבסיס הנ"ל (שמכבי מכסים) ולרכוש את ה20A?

תודה!
2   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
Ace89 Posted - 01/11/2021 : 21:29:32
דן, תודה רבה לך על התשובה המפורטת והמושקעת. מעריך זאת מאוד!!

אני בן 42, גובה 176 ומשקל 83.
ב2016 אובחנתי עם דרגה קשה של הפרעות שינה שכוללת 75 חסימות בשעה.
לא ברור לי כיצד זה כי בפועל אני ישן 4 שעות שינה/נחירה בלילה, עירני ביום ומתפקד מעולה. דווקא אחרי לילות עם הCPAP הייתי מתעורר מותש והייתי עייף לאורך היום, וזה גם תרם לבסוף לזניחתו.

בכל אופן, אני מנסה כעת שוב הסתגלות למכשיר, כאמור.
קיבלתי לידיי את S9 לניסיון כי כשציינתי מכשיר ש"יורה" אוויר התכוונתי לכך שמאוד קשה לי לנשוף כנגד דחיפת האוויר מהמכשיר. נאמר לי שהמכשיר של RESMED מאפשר בחירה של 3 רמות "נסיגה" של האוויר לטובת הנשיפה והלילה הראשון אכן נתן תחושה של אוויר יותר "רך". אתן לזה עוד כמה לילות ואז אוודא בנתונים שזה לא בא על חשבון חסימות אוויר. אבדוק גם את סוגיית מעשיר הלחות.

נחירונים בזמנו גם היקשו עליי. הפה היה נפתח והייתה לי תחושה לא נעימה של זרימת אוויר חזקה מהאף ללוע, מה שמסיכת פה+אף ניטרלה. אני כעת עם הF30 של RESMED והיא נוחה, אך כחלק מהניסיונות אנסה גם את דגם האף N20 שלהם.

אם יש לך תובנות נוספות אשמח לשמוע,
ושוב תודה.
dan bar-or Posted - 01/10/2021 : 08:08:23
שלום רב וברוך הבא, המכשיר שברשותך הוא מכשיר מצויין ולמעשה החוסר היחיד שלו הוא הגודל הפיזי שלו והמשקל שלו. כיום מציעה חברת לובינשטיין מדיקל (מה שפעם היה וויינמן) מכשיר אשר ניקרא prisma smart וחוץ מהצורה הגאומטרית שלו (צורת פריזמה) אין שום קשר ביינו ובין ה prisma 20a. אם תבצע חיפוש בפורום תמצא השוואות מפורטות שערכתי בעבר בין המכשירים (השאלה הזאת נשאלה כאן כבר כמה פעמים בעבר).
ולצורך העניין אמנה שוב חלק מההבדלים בין המכשירים (אם תרצה לראות השוואה מפורטת יותר פשוט חפש בפורום).
ראשית ההבדל החשוב ביותר הוא בתצוגה, ב 20a יש מסך מגע קטן אשר בעזרתו ניתן לצפות בנתוני השינה ולבצע שינויים בתפריטים השונים בעזרת מגע במסך בדומה לטלפון סלולרי חכם. אני חייב לציין כאן לרעתו של המסך הזה שהוא נוטה להתקלקל המון והתיקון לא פשוט ולפעמים גם יקר ולכן רק בגלל זה הייתי שוקל אם לרכוש מכשיר כזה !
הבדל נוסף בין ה smart לבין ה 20a הוא שנת היציאה ה 20a ישן יותר ויצא לשוק ב 2012
ה smart חדש יותר ויצא לשוק ב 2017.
ב 20a ישנן שלוש רמות של הפחתת לחץ בנשיפה (מניעת התנגדות בזמן נשיפה) וב smart יש רק שתי רמות (מדובר במנוע אחר ולכן זה כך) לפי דעתי ב smart זה עובד טוב יותר מאשר ב 20a בו הפחתת הלחץ מרגישה לא טבעית וזה קצת לא נעים (ישנתי עם שני המכשירים).
ב 20a ניתן להשתמש (לאחר שינוי בחירה בתפריט המכשיר) בצינור בקוטר 15מ"מ (הרבה יותר חדשני ונוח ותואם את התקופה כמובן) וב smart אין אפשרות בחירה ולכן ניתן להשתמש אך ורק בצינור בקוטר 22מ"מ (צינורות ישנים מאד שכבר לא משתמשים בהם) וזה חיסרון !
כאשר מבקשים להשתמש במעשיר לחות מחומם ב 20a יש כניסה חשמלית לצינור מחומם וב smart אין וזה צורך רכישת צינור אוניברסלי (לרוב של הייברנט) עם תקע חשמלי נוסף ליד המיטה ותאמין לי זה כבר שובר שוויון רציני למי שמשתמש במעשיר לחות מחומם ! עצם העובדה שצריך לזכור לכבות את הצינור בבוקר ותמיד לדאוג לשני שקעים כאשר לא ישנים בבית זה ממש לא לעניין, מכשירים שמכבדים את עצמם היום מגיעים עם הכנה לצינור מחומם של היצרן !
(ראה למשל 20a / dreamstation / s10 / s9 / ficher &paykel / sefam sleepbox ועוד רבים וטובים שלצערי שכחתי).
נושא של צינור מחומם בשימוש עם מעשיר לחות מחומם למטרת מניעת הופעת אדים/טיפות מים מטרידות בזמן השימוש הופך שכיח משנה לשנה והיצרנים כבר מזמן הבינו שכדי למנוע "כאבי ראש" מיותרים עליהם למכור את הכל כסט אחד מכשיר מעשיר וצינור מחומם.
הבדל נוסף וחשוב מאד בימינו בין 20a לבין smart אפשרות להשתמש בפילטר פלסטיק אנטי בקטריאלי בין המכשיר לצינור ע"י בחירה מראש בתפריט המכשיר ב 20a זה קיים וב smart זו לא אופציה בכלל.
ב 20a יש שעון מעורר וב smart אין .
ב 20a ניתן לצפות בהרבה יותר מידע על המסך וב smart בהרבה פחות (איכות שינה).
יש עוד כמה הבדלים אבל אלו העיקריים והחשובים.
במקרה שלך, כרגע לא הייתי עושה שינויים ובטח שלא רוכש מכשיר חדש ! אתה לא תרגיש שום הבדל וזה רק יתסכל אותך יותר ! בעניין מסיכת fullface (אף פה) חבל על הכסף ! לא הייתי משתמש בה במקומך, המסיכות הללו מיועדות אך ורק למשתמשים אשר לא מסוגלים לנשום דרך האף וזה לא המקרה שלך, אתה צריך התאמה טובה הן מבחינת כיוון המכשיר והן מבחינת התאמת מסיכה שתהיה נוחה לך.
יחד עם זאת האם תוכל לציין כאן מהי דרגת החומרה ממנה אתה סובל ? מה המשקל והגובה שלך ? מה הגיל שלך ?
אני מרגיש שלא שיש לך עוד דרך לעבור לפני שאתה מוציא הוצאות כספיות מיותרות או מחליט להשתמש במסיכות כאלה או אחרות .
ואגב אתה כותב "חשוב לי מכשיר שמווסת את הלחץ ולא רק יורה אוויר קר" קח בחשבון שלמעשה לא יהיה שום הבדל בין ה smart לבין ה 20a לבין ה somnobalance שברשותך כיום מבחינת דרך הפעולה , כולם מכשירים אוטומטיים אשר מווסתים את לחץ האוויר באופן אוטומטי בהתאם לדרישת המשתמש.
ובעניין האוויר הקר (שכיח בעונת החורף) ניתן בהחלט להוסיף מעשיר לחות מחומם וצינור מחומם למכשיר הקיים שלך וזה בהחלט יכול לפתור את הבעיה בחודשי החורף הקרים וגם בימי הקיץ החמים בהם תבקש לישון בחדר שינה ממוזג.
אני חושב שעניתי לך בפירוט לשאלתך אם אתה רוצה לשוחח איתי ואם יש לך עוד דברים לא ברורים תרגיש חופשי להתקשר אלי בטלפון , מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
בינתיים, שיהיה לך בהצלחה וברוך הבא לפורום שלנו.

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.