סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 שאלות של משתמש חדש

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
Eliz נכתב - 12/09/2019 : 23:29:32
שלום לכולם,
אני משתמש במכשיר CPAP כמעט שנה וחצי. יש לי ה resmed s9 עם מסכת נחירונים swift fx nasal pillow mask שלהם.
ברשותכם יש לי מספר שאלות שהצטברו בתקופת השימוש.
1. בתור אחד שתנוחת השינה הנוחה לו היא על הבטן, אני מתעורר לא מעט בגלל המסכה. האם יש מסכה שיותר מתאימה לאנשים שנוהגים לישון על הבטן?
2. כל כמה זמן אתם מחליפים מסכה, אמרו לי שכל שנה ואכן לאחרונה הרצועות של המסכה החלו להתבלות.
3. מה אתם עושים כאשר אתם מצוננים והאף סתום? כשקניתי את המכשיר אמרו לי שאין אפשרות שימוש במכשיר במצב זה ואכן צדקו.
4. מה עושים בטיולים, האם אתם לוקחים את המכשיר איתכם לכל מקום? גם לטיולים לחו"ל?
לאחרונה היינו אמורים לנסוע לטיול אוהלים ובסופו של דבר ויתרנו בגלל חוסר האפשרות להשתמש במכשיר ללא חיבור חשמל.
5. האם שימוש בסד לילה הוא פתרון טוב עבור שאלות 3 ו 4?

תודה מראש לעונים וסליחה על אורך ההודעה.

3   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
Eliz Posted - 01/20/2020 : 23:34:43
דן ויניב תודה רבה על תשובותיכם המועילות!
yaniv Posted - 12/30/2019 : 15:01:24
אני גם עם RESMED ומטייל בשטח
קניתי 2 מכשירים בגלל זה

לבית אני עם ה-S9
ובשטח אני עם ה-AIR MINI מחובר לסוללה ניידת (לא שלהם, קניתי בוסטר להתנעת רכבים + ממיר מתח ל-220V)
dan bar-or Posted - 12/30/2019 : 07:52:06
שלום רב וברוך הבא, אתחיל בתשובותי לפי סדר השאלות, בעניין שינה עם מסיכת swift fx על הבטן הדבר אפשרי אבל קצת קשה עקב פליטת האוויר העודף מקדמת המסיכה (ניתן לישון על הבטן אבל צריך למצוא זווית נכונה לראש כך שלא תחסם פליטת האוויר התקינה מהמסיכה וזה לא תמיד פשוט...)
לאחרונה אני נתקל יותר ויותר ביצרני מסיכות אשר מיצרים אותן כך שפליטת האוויר העודף לא בקדמת המסיכה ולמעשה האוויר העודף משתחרר מחלקה העליון של המסיכה ולשם גם מתחבר צינור האויר (חפש למשל Philips dreamwear nasal pillows) יכולה להתאים מאד לכאלה אשר אוהבים לישון על הבטן, גם הצינור מחובר למסיכה מאזור הראש וכך גם פליטת האוויר.(קצת קשה להתרגל לזה בהתחלה ולכן כדאי לנסות את המסיכה תחילה ולא להתחייב ולרכוש מיד).
בעניין שאלתך מתי צריך להחליף מסיכה, התשובה פשוטה, כאשר המסיכה בלויה ולא ניתן להשתמש בה יותר, למשל הרצועות כבר לא תופסות מספיק חזק או הסיליקון בלוי ואיבד את צורתו המקורית (מה שעלול לגרום לדליפות אויר ובכך לפגום ביעילות השימוש). שים לב בבקשה ונסה להבין האם אתה שומע רעש חריג מבעבר מהמסיכה? רעש של דליפת אוויר, כמו מבלון שיוצא ממנו האוויר, האם אשתך מתלוננת על רעש חריג מהמסיכה לאחרונה? האם אתה מתעורר עם פה יבש בבוקר לאחר לילה בו השתמשת במכשיר? האם אתה מרגיש עייף לאורך היום יותר מבעבר? ב s9 ניתן גם לצפות באחוז הדליפה ע"ג המסך וכך ניתן להבין עד כמה המסיכה תקינה או בלויה, לכל מסיכה אחוז דליפה מותר לפי היצרן ברמת לחץ קבועה, את אחוז הדליפה המותר ניתן לראות ע"ג אריזת המסיכה או באתר היצרן.
בעניין החזרים כספיים בעבור רכישת מסיכה או ציוד מתכלה, לכל קופת חולים יש הסדרים וכללים משלה בעניין הזה ולצערי בחלק מקופות החולים לא יהיה ניתן לרכוש כל מסיכה שרוצים ובמידה ותבקש מסיכה מסויימת שלא ניתנת בהסדר תאלץ לרכוש אותה מכספך ללא החזר, (במקרה הזה יהיה זול וכדאי יותר להזמין ישירות מאתרי הקניות בחו"ל).
בקופת חולים כללית ניתן לרכוש ציוד מתכלה ולקבל החזר בהצגת חשבונית בסכום 1667 ש"ח אחת לשנה, וזאת ללא קשר לסוג המסיכה, למעשה אתה יכול לרכוש כל מסיכה שאתה רוצה ולקבל החזר מלא!
בקופת חולים מכבי עד 1840 ש"ח בשנה (זהה לכללית)
בקופת חולים מאוחדת החזר בגובה 50% מסך החשבונית ברכישה חופשית.
ובקופת חולים לאומית ניתן להוציא טופס 17 לרכישת מסיכה (לא ניתן לבחור מתוך מגוון) ולקבל מסיכה לפי מה שיש לחברה במסגרת ההסדר מול קופת החולים, (אני מאמין שניתן לשדרג בתוספת תשלום).
בעניין האף הסתום , אכן לא ניתן להשתמש במכשיר כאשר האף סתום (תחשוב על זה, האוויר מהמסיכה פשוט לא יחדור את החסימה) שמוש במצב כזה עלול להחמיר את המצב ולגרום לדלקת חריפה בסינוסים (מה שמכירים כסינוסיטיס) כאשר האף סתום כתוצאה מצינון עונתי נסה להניח למכשיר לכמה לילות והמתן להקלה במצב ורק אז חזור להשתמש במכשיר.(בשום אופן אל תנסה להשתמש בתרסיסים שונים לפתיחת האף, הם אינם בריאים ואפילו מסוכנים למשתמשי cpap.) פשוט המתן עד שהצינון יעבור ואז תחזור להשתמש בבטחה ובהנאה במכשיר.
בעניין שמוש במכשיר במקומות ללא חשמל, ניתן לרכוש סוללה למכשיר שלך וכך להשתמש בו בשטח, יש סוללה מסויימת אשר מתאימה למכשיר שלך 24v היא קצת יקרה ואולי כדאי לך לרכוש בחו"ל במידה ואין לך החזר כספי מקופת החולים.

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.