סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 החלפת מכשיר במכבי, משהו חדש?

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
Nice_Guy נכתב - 08/14/2019 : 19:25:15
היי,
מנסה לבדוק אם יש חדש תחת השמש, לא ראיתי יותר מידי שינויים באתר של מכבי, אבל אולי הלכה למעשה החברות מחליפות למכשירים שלא רשומים.
אני עדיין עם רסמד S9 שעובד טוב, אבל אולי חדש יעבוד יותר טוב?

אשמח לדעת אם יש שינוי כלשהו במכבי, לעלות של ביטוח משלים שעולה לי מעל 100 שקל בחודש ותכלס לא מקבל מה שצריך.

תודה
פליקס
7   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
dan bar-or Posted - 11/30/2019 : 19:13:55
שלום אמיר וברוך הבא, אכן מבין השלושה אשר מוצעים במכבי ה smart של luvinshtain medical עדיף בהרבה על האחרים, אמנם זה לא נחשב לטוב ביותר אבל ממה שהם מציעים זה הכי טוב.
בשנת 2015 מכבי יצאה במיכרז למכשירי cpap וכמו בכל מכרז ישנה חשיבות למחירים נמוכים. אז גם הגבילה מכבי את הרכישה החופשית ולמעשה מאז ניתן לרכוש אך ורק אחד מהשלושה המוצעים שם.
מבחינת המכשירים עצמם ה apex מיוצר בטייוואן והקוראסה מיוצר בסין. ה smart נחשב לטוב יותר ומיוצר ברומניה (החברה היצרנית הינה luvinshtain medical ונחשבת לחברה טובה מהאחרות). את ה smart אני יכול להגדיר כמכשיר פשוט מאוד שעושה את העבודה. אם הייתי במקומך הייתי בוחר בו , הוא נחשב למכשיר אמין וטוב.
אם יש לך ביטוח פרטי אשר מכסה רכישת מכשיר וקבלת החזר או במידה ואתה יכול להרשות לעצמך ישנם מכשירים טובים ומשוכללים יותר אך עדיין לדעתי אין הצדקה לרכישה פרטית.
ההבדלים בגדול יהיו מינוריים ולא יצדיקו את העלות.
גם מבחינת מסיכות ב luvinshtain medical המסיכות נחשבות לקצת יותר טובות ממה שמספקות שאר הזוכות.
לרוב ההבדלים יתבטאו בגודל משקל או רמת רעש בזמן הפעולה. בחלק מהמכשירים המשוכללים יותר יהיה ניתן גם לצפות בנתוני השימוש ע"ג מסך המכשיר ויחד עם זאת יהיה ניתן גם להשתמש ביסומון לצפיה בנתונים ע"ג המכשיר הסלולרי.
נסה בבקשה לספק כאן יותר פרטים לגבי דרגת החומרה שלך וסוג המסיכה בה אתה מתנסה.
במידה ויש לך שאלות נוספות, תרגיש חופשי להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
בינתיים שיהיה לך בהצלחה וברוך הבא אלינו.
Amirh Posted - 11/26/2019 : 13:06:19
חדש בשימוש ב-CPAP. מתנסה במכבי במכשיר CURASA עם מסיכת פנים. מרגיש בסדר אבל לא מדהים.
אני מבין שה-PRIZMA SMART נחשב טוב יותר (אם כי זול יותר במכבי). במה זה מתבטא?
ומה לגבי ה-APEX?
תודה,
אמיר
dan bar-or Posted - 10/16/2019 : 09:54:28
לא כל כך הבנתי, צינור לילדים?! לא ממש מכיר דבר כזה. במכשירי cpap משתמשים בארבע סוגי צינורות מקובלים, הנפוץ ביותר 22mm קוטר באורך 1.82 ס"מ (זה הצינור אשר מגיע עם רוב המכשירים).
ישנם מכשירים בהם ניתן להשתמש במקביל (לאחר שינוי בתפריט המכשיר במידה וקיימת האפשרות) בצינור בקוטר 15mm ובאורך 1.82 ס"מ, לרוב מדובר בעיקר בנוחות למשתמש (בצינור דק יותר תורגש יותר התנגדות בזמן הנשיפה) נשיפה לצינור דק יותר קשה יותר מאשר לצינור עבה יותר.
פעם היו מכשירים בהם ניתן היה להגדיר בתפריט המשתמש צינור באורך 3 מטרים ובקוטר 22mm (לא קיים יותר).
ויחד עם זאת במכשירים ישנים יותר היה מקובל להשתמש בצינור 22mm (באורך 1.82 ס"מ) עם צינורית קטנה להחזרת לחץ. (לא קיים יותר).
כיום במכשירים המודרניים ישנם חיישנים אשר תפקידם להחליף את הצינורית הקטנה).
אני מבקש להדגיש כאן כי אסור בשום אופן לשנות את קוטר/אורך הצינור בשום אופן מחשש לפגיעה בספיקת האוויר מה שבעצם ישבש את פעולת המכשיר ויפגע באיכות מניעת הפסקות הנשימה! זה אסור גם לפי היצרנים של המכשירים !
במידה ומבקשים לשנות קוטר או אורך יש לוודא כי הדבר ניתן לשינוי בתפריט המכשיר ורק אז לבצע 4ת השינוי.
משה בבקשה הסבר לי איך בדיוק קשור עניין הצינור לשימוש בשבת ?!
יש לי הרגשה שקיבלת מידע לא ממש נכון.
ובעניין מכשירים לשימוש בשבת, רובם מתאימים לשימוש בשבת חוץ מ breas I sleep או Apex xt בהם לא ניתן להשתמש בשעון שבת (שעון השבת משום מה לא מפעיל אותם) . בשאר המכשירים ניתן להשתמש בשבת ע"י הפעלה עם שעון שבת לאחר הפסקת המנגנון להפעלה/כיבוי אוטומטי ללא קשר לצינור.
מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות אתה מוזמן להתקשר אלי.
משה 10 Posted - 10/15/2019 : 22:29:19
בס"ד
רציתי להוסיף שמבחינת כשרות להפעלה בשבת , המכשיר היחידי שיש לו אישור הוא של weinmann /luvinshtain medical ורק בשימוש בצינור דק המיועד לילדים...
לעניות דעתי מכבי מזלזלת באוכלוסיית שומרי המצוות.
dan bar-or Posted - 08/19/2019 : 15:07:07
הי פליקס, ממש לא התבלבלתי, חברת weinmann נמכרה בעבר לחברת luvinshtain medical ולמעשה לא קיימת יותר. יתכן ונתקלת בפירסומים מהעבר.
בכל אופן מה שהיה פעם ויינמן נקרא היום luvinshtain medical.
Nice_Guy Posted - 08/18/2019 : 18:58:13
היי דן,
נראה לי שקצת התבלבלת, החברה היא Weinmann, והדגם Prizma Smart, זה מה שהיה לפני כשנתיים כשניסיתי לשדרג, לא אהבתי את המכשיר. ממש מיושן,
יש להם מכשיר יותר חדש (יחסית) ה 20A אבל הם לא מוכנים לעשות עליו עיסקה במסגרת מכבי...
מסיכות יש להם לא רעות, אני כבר לפחות 5 שנים, משתמש JoyceOne, מסיכה מאוד נוחה.
בנוגע לעניין עם מכבי אני יודע שניסו לשפר, אבל לא מעניין אותם כלום...

פשוט לפי מה שהצלחתי לברר, המכרז למכשירי CPAP האחרון, הסתיים ביוני 2015, כלומר, מעל 4 שנים, מעניין שהם לא יוצאים במכרז חדש...
dan bar-or Posted - 08/18/2019 : 07:43:48
בעניין הזה נכתב כאן רבות ולצערי אין חדש, מכבי מציעה לחברי הקופה שלושה מכשירים בלבד ומספר מסיכות מצומצם וכמובן לא מדובר בטוב ביותר, מדובר בשלושה מכשירים בסיסיים ביותר חלקם אפילו מיוצרים בסין/טייוואן ואחד ברומניה.
למי מכם אשר מבוטח בביטוח פרטי אשר מכסה רכישת מכשיר cpap אני מציע להשתמש בו ולבצע רכישה פרטית, (התוצאה תהיה טובה יותר הן מבחינת המכשיר והמסיכה וכמובן נושא ההתאמה וההסתגלות יהיה קל יותר).
ולמי שאין דרך לרכוש ברכישה פרטית, המכשיר הטוב מבין השלושה שמציעים במכבי הוא ה smart של luvinshtain medical .
מקווה שעזרתי.

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.