סיפאפ פורום ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 החלום הרטוב של כל סיפאפניק

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
avis נכתב - 03/03/2014 : 10:12:18
תמיד חלמתי על מסכה ללא רצועות, לחלום מותר !
לכן בכל מסכה ניסיתי לשפר ולהחליף את הרצועות בכדי לקבל נוחיות מירבית, עד שהגעתי לשינה עם רצועה אחת נוחה מאוד וכמעט לא השאירה סימנים, תלוי איך הנחתי את הראש על הכרית באותו לילה. חשבתי שזה הסוף.
ולא כך הוא,
לפני כחודש הזמנתי את המסכה TAP PAP Nasal Pillow מארה"ב - מסכה 99$ + פילטרים ספייר + משלוח = סה"כ 174$ על זה הוספתי תרומה לדואר ישראל בסך 86 ש"ח ולפני שבוע הגיע אלי. (בינתיים המחיר של המסיכה בארה"ב ירד ל- 79$)

התחלתי להשתמש במסכה לפני 5 ימים, מהלילה הראשון הייתי בעננים לא להרגיש רצועות בשבילי זה היה גדול. הייתי צריך להתרגל למתקן בפה שהוא מאוד נוח, קל, יציב, יושב טוב מאוד בפה, מהלילה הראשון היה ברור לי שאתרגל בתוך מספר ימים, כיון שלא הרגשתי בעיה מיוחדת, רק חפץ זר בפה שלא כל כך הפריע אבל בכל זאת צריך להתרגל לשינוי. בלילות הראשונים שפרתי כל פעם את האחיזה של הצינור מעל הראש, עד שהלילה לא חשתי בצינור ולא המתקן בפה ובעצם לא הרגשתי את המסכה בכלל.
המסכה נתנת להתאמה ב-100% ע"י כוון כל 3 הצירים, המתקן בפה מותאם מצויין לשיניים העליונות, דק, מינימליסטי ומקובע יציב עד כדי כך שאין צורך להצמיד את הלסת התחתונה לעליונה בכדי לאחוז במתקן ושהמסכה לא תזוז, מספיקה האחיזה בלסת העליונה. אין כל לחץ או משיכה וודאי לא כאב, כמו בסד דינטאלי.הנחירונים היו קבועים כל הלילה ללא תזוזה, כמו שהתאמתי אותם בתחילת הלילה. יתרון נוסף למסכה (שמגיעה עם 3 גדלים של נחיריים) הוא שניתן לכוון בכל נחיר בפרד את הזוית של החריר לזוית של פתח הנחיר שלך, זה מביא להתאמה מלאה לנחיר שלך וזרימת אוויר חלקה כל הלילה.
ברור שלא כל אחד ירגיש נוח איתה כמו שאני מרגיש. מסכה זה דבר מאוד אישי. יתכן שמי שרגיש בשיניים או יש בעית שיניים לא יסתדר איתה.
במסכת נחיריים רגילה יש תופעה של גירויים או דימום שנובעים מלחץ על האף ותזוזה במשך הלילה. בזו אין לחץ ולא תזוזה במשך הלילה. לאלו שאף פעם לא ניסו מסכת נחיריים ופחדו מגירויים או דימום יתכן מאוד שההתאמה הטובה של מסכה זו, ההתאמה לכל נחיר, היציבות ללא לחץ או תזוזה לא תביא לתופעות לואי. יתכן שזה הפתרון מהחוששים מנחיריים.
לתשומת לבכם, מסכה זו לא פותרת את בעיית הנחירות שזמן שינה על הגב, זה יהיה החלום הבא שלי ויש לי רעיונות על כך.
אמשיך לעדכן בכל התפתחות ואשמח לענות לשאלות החברים.
18   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
avis Posted - 04/26/2014 : 11:20:02
מהיכן הזמנתה? מקווה שהזמנתה גם את המעשיר והצינור חימום, כמה זה עולה כיום?
רותי,
אם פועלים לפי ההוראות, המתקן מתלבש יפה ובהתאמה מלאה על החלק העליון של השיניים. עד כדי כך שכאשר מותקן ופותחים את הפה זה לא נופל ומחזיק את עצמו למרות המשקל של המסכה והצינור. זה נכנס בלחץ קטן על השיניים ויוצא במשיכה ממש ללא בעיה.
נראה שהאזהרה באה להגן (על היצרן בעיקר) למקרה שיש שתלים או כתרים או שיניים מתנדנדות שממילא היו נופלים או יוצאים בזמן לעיסה. בזמן לעיסה מופעל על השיניים הרבה הרבה יותר כוח מאשר המפעל מפעיל. אגב, החלק שבתוך הפה הוא דק ועדין הרבה יותר מהסד הרגיל שמוכר לנו. אין מה להשוות בכלל. ולמרות שהוא דק הוא חזק מאוד, גם מונע חריקת שיניים.
אם השיניים יציבות בזמן לעיסה רגילה, לדעתי לא צריכה להיות בעיה, לי בכל אופן אין בכלל בעיה עם הכתרים הישנים שלי.
כמובן שצריך להתרגל לזה כמו כל דבר אחר, מי שמכיר את עצמו ומראש יודע שיש לו בעיה לישון עם משהו בפה, אולי לא כדאי לו להתחיל.
למרות שאני חשבתי שלא אוכל לישון עם משהו בפה, הצלחתי לא להרגיש את זה בזמן שינה. מה שנכון, כדאי שיהיה רצון וראש שמוכן להתנסות ולקבל דברים חדשים.
החסרון היחיד שלפעמים יש דליפת אויר קטנה מהפה, לא תמיד, אבל קשה לשלוט על זה לאחר ההירדמות.
n/a Posted - 04/25/2014 : 22:24:33
בתיאור המסיכה טוענים שהיא לא מומלצת לבעלי גשרים או שתלים. אבי מה ידוע לך על זה?
יצחק Posted - 04/25/2014 : 12:35:28

מהתיאור של אבי נראה לי שעדיף לך להזמין גם את המיטה החשמלית שלו
sefush Posted - 04/25/2014 : 10:25:44
הזמנתי :-)

עכשיו תתחיל המלחמה עם מכבי לקבלת ההחזר השנתי....
avis Posted - 04/25/2014 : 09:57:39
צחי נכון,
בזמן שינה על הגב, בתחילת השינה, מתחילים נחירות עד שהמכשיר מגיב ומעלה את הלחץ, אם באותו רגע זה מפריע לי להמשיך לישון, אני עובר לצד. אבל לפעמים על הגב אני נרדם מהר מתוך עייפות ולא מרגיש את הנחירות. לאחר ההרדמות אני בכלל לא מרגיש בנחירות אם הן קיימות בכלל.
בכל אופן, במשך הלילה אני משתדל לישון על כל צד וגם על הגב בכדי לחלק את ה"עומס" ולתת מנוחה לכל חלקי הגוף.
בחודש האחרון, אני מכוון את המיטה החשמלית להרמת הרגליים והגב, בתנוחה נוחה שאפשר לראות טלויזיה בשכיבה ולהרדם. כך התרגלתי להרדם על הגב למשך שעה עד שעתיים בשעות הצהריים. קם כמו חדש. טלויזיה זה כדור שינה הכי טוב. בנוסף יש לי אוזניות אלחוטיות לשמוע את הטלויזיה בווליום 0. לפעמים נרדם עם האוזניות על האוזניים והקול באוזניות לא מפריע לי להרדם.
בלילה אני מעלה את הזוית של הראש מעט, 10-20 מעלות וישן בלי נחירות בתנוחה נוחה, על הגב והצדדים.
n-avraham Posted - 04/24/2014 : 23:54:51
יצחק, על פי הכלל שלך(שהוא נכון)כל מי שסובל מדנ"ש נוחר ולאו דווקא להיפך.
היות ואנו בפורום דנ"ש המסיכה של אבי לכאורה לא יעילה, היות והמשתמשים בה עדיין נוחרים...בכל זאת רעש הנחירה נובע מחסימה חלקית של זרימת אויר.
אבי ידידי, האם אתה נוחר גם בשינה עמוקה על הגב במסיכה זו(בניגוד למסיכה הרגילה בה השתמשת)? (על פי ה-SDׂ)
אני מתנצל על השאלות, היות ואין אפשרות(מסיבות מובנות) לקבל מסיכה כזו לניסיון היא נשמעת דיי מעניינת...
יצחק Posted - 04/24/2014 : 23:00:10
גם אני חושב שבעיקרון לא אמורים לנחור אם המכשיר מתפקד בצורה אופטימלית

אבל היו דיווחים, נדמה לי שגם שלך אבי, שמופיעות נחירות בשינה על הגב

נחירות הם סימן יחסית משני לבעייה ואם בבדיקת וניתוח נתוני השינה שמפיק המכשיר (בתוכנה במחשב) רואים כי:

זרימת האוויר תקינה
אין כמעט בכלל הפסקות נשימה (מלאות או חלקיות)
וכן התחושה הסובייקטיבית טובה (אין עייפות או כאבי ראש)

אז סה"כ הטיפול מוצלח אפילו אם יש קצת נחירות

avis Posted - 04/24/2014 : 22:51:39
אני מניח שהנחירות הם לזמן קצר עד שהלחץ עולה ולאחר מכן זה מפסיק. בינתיים אם לא ישנים חזק אפשר להתעורר מהנחירות. אפשר לראות את זה בנתוח נתוני השינה ב-SD
אם נתוח הנתונים מראה שלמרות עלית הלחץ למכסימום ממשיכים הנחירות, סימן שיש לעלות את הלחץ במכשיר. איני איש מקצוע בנושא אבל זה מה שההיגיון אומר.
יצחק Posted - 04/24/2014 : 22:42:17
לפעמים ה- CPAP מונע חלקית את הצניחה
ולכן עדיין יש נשימה תקינה אבל עם נחירה מסויימת.

שים לב הכלל אומר כי - כל מי שסובל מהפסקות נשימה בשינה נוחר
אבל לא כל מי שנוחר סובל מהפסקות נשימה בשינה
n-avraham Posted - 04/24/2014 : 20:56:11
מעניין, אבל לא הבנתי למה אינה מפסיקה נחירות בזמן שישנים על הגב?
נחירות נובעות מצניחת ענבל/חיך, וCPAP מייצר לחץ חיובי ומונע צניחה לכן לא הבנתי למה יש עדיין נחירות?
או שלא הבנתי משהו בסיסי....
avis Posted - 04/24/2014 : 10:38:14
אם יש בריחת אויר בזמן השימוש במסכת נשיכה, הפה מתיבש וזה בהחלט מפריע, זה קורה לי לפעמים כאשר הפה פתוח. כמו רוב המסכות שאני מכיר. אבל במקרה שלך, אם אתה בטוח שאין בריחת אויר כפי שאתה כותב, אז בהחלט מסכה זו מושלמת בעיני.
מקוה שתשובתי עוזרת, אתה מוזמן לשאול אם משהו לא ברור.
RON Posted - 04/23/2014 : 22:42:03
אבי שאלה ברשותך. בזמן שינה עם הנחירונים התרגלתי להירדם תוך כדי הצמדת הלשון לחך העליון כדי למנוע
דליפה כמובן, וכך הפה למעשה פתוח קמעה. מניסיונך זה אמור להפריע או לא עם הסד נשיכה במסיכה הזו?

אני מאוד מעוניין להזמין כזו והתשובה שלך תעזור מאוד.

תודה על השיתוף.
avis Posted - 03/04/2014 : 09:54:59
ירון,
אני לא מתפלא, אסביר מדעית למה:
במסכה אפית שטח המעגע לפנים הוא גדול ויש צורך בהתאמה לגבהים שונים בפנים בכדי למנוע דליפה, לעומת זה בנחירונים שטח המגע הוא קטן יותר והוא מותאם בדומה לפקק.
הבעיה היא שבזמן תנועה ה"פקק" משתפשף באזור רגיש וגורם לגירויים, אצל אחד האזור פחות רגיש ומתרגל מהר ואצל אחר לא מתרגל. אצלי בזמנו כשמסכות נחירונים ראשונות יצאו, לקח זמן עד שהאזור הסתגל, ובמשך הזמן הופיעו מסכות חדישות יותר שהתאימו לי יותר. אם המסכה הזו היתה אז כשהתחלתי לפני כמה שנים טובות אין לי ספק שהתהליך היה יותר קל ונעים.
יצחק Posted - 03/04/2014 : 08:38:43
אתה צודק.

זה רק מוכיח כמה נושא בחירת המסיכה הוא אינדבידואלי.

מה שחשוב למשתמשים חדשים הוא לא להתייאש ולהמשיך לנסות עם עוד מסיכות

עד שמוצאים את המסיכה המתאימה לכם אישית
ירון Posted - 03/04/2014 : 00:00:49
נראית מסכה מעניינת מאוד, אולי אנסה גם כן.

לאזן את עניין מסכת הנחירונים, אצלי היה ממש הפוך. בפעם הראשונה שניסיתי סיפאפ נתנו לי מסכה אפית כלשהי שלא הצלחתי למנוע את דליפת האוויר לתוך העיניים כמה שכיוונתי אותה ונטשתי את הסיפאפ. בפעם השניה לקחתי די במקרה מסכת נחירונים אופוס והתרגלתי אליה לחלוטין מהלילה הראשון בלי אף תופעת לוואי מהמתוארות כאן עד היום (מעל שלוש שנים). מבחינתי המסכה כמעט אינה מורגשת. אם הייתי מנסה מסכת נחיריים בסיבוב הראשון יכול להיות שהייתי מתחיל להשתמש בסיפאפ כמה שנים קודם.

ממש מהותי לנסות את סוגי המסכות השונים עד שמוצאים את המתאימה.
יצחק Posted - 03/03/2014 : 21:53:54
ניסיתי לפני מספר חודשים לישון פעם נוספת עם נחירונים

ההרגשה מאד שונה מאשר ההרגשה במסיכה אפית

והתחושה היא כי צריך לעבור את תהליך ההסתגלות ממש מחדש.

אני עוד זוכר שבתחילת הדרך ניסיתי מסיכות נחירונים והתעוררתי בלילה עם כאבים עזים בנחיריים.

פשוט אין לי חשק ואנרגיה לעבור שוב מחדש את התהליך הזה.

אבל בכל מקרה תודה רבה על ההצעה והרצון לנתינה אבי אתה באמת אדם מיוחד
avis Posted - 03/03/2014 : 18:39:12
צחי,
דווקא אתה שרגיל לסד אני מאמין שתתרגל לזה. מה עוד שאתה רגיל לישון עם צינור מעל הראש. (לכל הקוראים, להסיר ספק איני ישן איתו)
אולי מניסיונותיך בנחיריים עברת סיוט ויש לך רתיעה, אם לא, כדאי לך לנסות.
כמו שכתבי, המסכה יציבה מאוד ואין שפשוף או לחץ שגורמים לגירוי כמו באחרות.
אם תרצה, אשמח להשאיל לך אותה. כיון שהסד במסכה ניתן להתאמה ועיצוב מחדש על ידי מים רותחים, אין לי בעיה לקבל אותה חזרה לאחר הניסיון.
לא מנסה לשכנע אותך, רק חושב שאתה מפסיד. בהחלט יתכן שאני טועה.
כשאני קורא בתגובתך שאתה "מאוהב" במסכה שלך, אז איני רוצה להפריד אותך מאהבתך.
יצחק Posted - 03/03/2014 : 10:15:14
תודה רבה על הסקירה המקיפה אבי

יפה לראות שאתה לא שוקט על השמרים אלא כל הזמן מחפש שיפורים ושינויים

אני אישית "מאוהב" במסיכה האפית שלי ולא מוכן לנסות שום דבר אחר.

היא מאד נוחה לי אבל משאירה לי סימנים אדומים בצידי האף.

סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.