פורום פורטן ישראל - לילה ראשון עם מכשיר APAP - סיוט
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 לילה ראשון עם מכשיר APAP - סיוט
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

eurovision
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 02/04/2019 :  12:13:56  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום,

אובחנתי עם דום נשימה בדרגה בינונית-קשה והומלץ לי על שימוש במכשיר CPAP/APAP כפיתרון האפשרי היחידי. הבדיקה בוצעה במכון מור באמצעות מכשיר בדיקה ביתית. חבר קופת חולים כללית - מושלם פלטינום. לאחר ההמלצה, נקבע לי תור במכון מור להתאמת מכשיר.

קיבלתי את המכשיר Lowenstein medical prisma SMART עם מסיכת JOYCE אפית להתנסות.

הלילה הראשון, מה אני אגיד? זוועה. למרות תחנוניה של מי שנתנה לי את המכשיר שלא לתלוש ולזרוק אותו הצידה אחרי שעה - זה בדיוק מה שעשיתי (שעה וחצי). עד שכבר הצלחתי להיכנס למצב שאולי אולי התחלתי להירדם - הייתי כבר צריך לקום לשירותים ואז התהליך התחיל מההתחלה. אני אפילו לא בטוח כמה מזה היה חלק מתהליך ההסתגלות וכמה אולי שימוש לא נכון במסכה.

רקע:
דום נשימה בדרגה בינונית-קשה. BMI מעל 43. ללא ספק המצב היה טוב יותר במשקל נמוך יותר. לא יודע אם הבעיה לא היתה קיימת, אבל מן הסתם שהיא יותר נוכחת ב-BMI הנוכחי שהיווה את הטריגר. הרבה פעמים נחיר אחד סתום בלילה. לעיתים רחוקות רק משתמש בטיפות אף (בדרך כלל רק כשמצטרף צינון לעסק). בעבר רופא א.א.ג אמר שאפשר לשקול ניתוח לתיקון מחיצה, אבל לא התייחס לזה כמשהו קריטי. אמר שזה בעיקר תלוי בתחושה האישית שלי ושהוא לא רואה איזו בעיה אקוטית. אני נושם בדרך כלל דרך האף. אפשר להגיד ש-90% מהזמן דרך האף ו-10% דרך הפה (בעיקר כשצריך נשימות עמוקות). אולי אפילו 95-5.

כשאני מפעיל את המכשיר ולובש את המסיכה, מופיע לי המספר 4.0 על המסך. ניסיתי לראות אםאני יכול להיכנס להגדרות כדי לעשות התחלה מושהית או משהו כזה ולא היתה לי את האפשרות הזאת.

אני מרגיש כמה בעיות, אבל המרכזית היא שאין לי מספיק אוויר. לא עניין של לחץ, חרדה או חשש מחנק. זה ממש לא קיים. פשוט חוסר נוחות. גם לפעמים מרגיש קושי לנשוף אוויר נגד ההתנגדות של המסיכה. האוויר פשוט לא מספיק לי. אז מה שקורה זה שאחת לכמה זמן אני מרגיש צורך לקחת נשימה ממש עמוקה. עם הפה זה כמובן יוצר לי הפרש לחצים במסיכה ותחושה לא נעימה וגם נשימה עמוקה מהאף נתקלת בקושי ולפעמים מרגיש כאילו היא לא מספיקה.

יש גם עוד כמה דברים קלים, כמו שהמסיכה לא מרגישה לי אף פעם בול בהידוק הנכון. לפעמים לוחצת מדי, לפעמים רפויה מדי. או שהחלק ששמים אותו על האף לא תמיד מסתדר לי. לא ברור לי אם הוא אמור להתלבש כולו על האף וקצת להחזיק את השפה מלמטה או שהחלק התחתון שלו אמור להתקפל קצת ולהיות מעל השפה (על החלק שבין השפה לאף).

אחרי שעה וחצי שכל כמה דקות מצאתי את עצמי מסדר משהו אחר ואחרי שכמעט נרדמתי אבל הייתי צריך להתחיל את התהליך מההתחלה - פשוט תלשתי אותה מהפנים, זרקתי אותה הצידה והלכתי לישון (וקמתי סופר עייף בבוקר כי בנוסף לדום נשימה גם ישנתי קצת).

מה עשיתי לא נכון חוץ מההסתגלות?

eurovision
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 02/04/2019 :  12:16:29  Show Profile  Reply with Quote
עוד משהו לציין. כשאשתי חזרה הביתה, הראיתי לה את המכשיר בקטע של - תראי עם איזה סיוט אני צריך להתמודד. רציתי להראות לה איך זה ממש חונק תוך כדי נשימה. היא ניסתה ומשום מה עבורה זה היה ממש נעים והזרמת אוויר "כיפית" כמו שהיא הגדירה את זה. אני תוהה ממה נובע ההבדל הזה.

quote:
Originally posted by eurovision

שלום,

אובחנתי עם דום נשימה בדרגה בינונית-קשה והומלץ לי על שימוש במכשיר CPAP/APAP כפיתרון האפשרי היחידי. הבדיקה בוצעה במכון מור באמצעות מכשיר בדיקה ביתית. חבר קופת חולים כללית - מושלם פלטינום. לאחר ההמלצה, נקבע לי תור במכון מור להתאמת מכשיר.

קיבלתי את המכשיר Lowenstein medical prisma SMART עם מסיכת JOYCE אפית להתנסות.

הלילה הראשון, מה אני אגיד? זוועה. למרות תחנוניה של מי שנתנה לי את המכשיר שלא לתלוש ולזרוק אותו הצידה אחרי שעה - זה בדיוק מה שעשיתי (שעה וחצי). עד שכבר הצלחתי להיכנס למצב שאולי אולי התחלתי להירדם - הייתי כבר צריך לקום לשירותים ואז התהליך התחיל מההתחלה. אני אפילו לא בטוח כמה מזה היה חלק מתהליך ההסתגלות וכמה אולי שימוש לא נכון במסכה.

רקע:
דום נשימה בדרגה בינונית-קשה. BMI מעל 43. ללא ספק המצב היה טוב יותר במשקל נמוך יותר. לא יודע אם הבעיה לא היתה קיימת, אבל מן הסתם שהיא יותר נוכחת ב-BMI הנוכחי שהיווה את הטריגר. הרבה פעמים נחיר אחד סתום בלילה. לעיתים רחוקות רק משתמש בטיפות אף (בדרך כלל רק כשמצטרף צינון לעסק). בעבר רופא א.א.ג אמר שאפשר לשקול ניתוח לתיקון מחיצה, אבל לא התייחס לזה כמשהו קריטי. אמר שזה בעיקר תלוי בתחושה האישית שלי ושהוא לא רואה איזו בעיה אקוטית. אני נושם בדרך כלל דרך האף. אפשר להגיד ש-90% מהזמן דרך האף ו-10% דרך הפה (בעיקר כשצריך נשימות עמוקות). אולי אפילו 95-5.

כשאני מפעיל את המכשיר ולובש את המסיכה, מופיע לי המספר 4.0 על המסך. ניסיתי לראות אםאני יכול להיכנס להגדרות כדי לעשות התחלה מושהית או משהו כזה ולא היתה לי את האפשרות הזאת.

אני מרגיש כמה בעיות, אבל המרכזית היא שאין לי מספיק אוויר. לא עניין של לחץ, חרדה או חשש מחנק. זה ממש לא קיים. פשוט חוסר נוחות. גם לפעמים מרגיש קושי לנשוף אוויר נגד ההתנגדות של המסיכה. האוויר פשוט לא מספיק לי. אז מה שקורה זה שאחת לכמה זמן אני מרגיש צורך לקחת נשימה ממש עמוקה. עם הפה זה כמובן יוצר לי הפרש לחצים במסיכה ותחושה לא נעימה וגם נשימה עמוקה מהאף נתקלת בקושי ולפעמים מרגיש כאילו היא לא מספיקה.

יש גם עוד כמה דברים קלים, כמו שהמסיכה לא מרגישה לי אף פעם בול בהידוק הנכון. לפעמים לוחצת מדי, לפעמים רפויה מדי. או שהחלק ששמים אותו על האף לא תמיד מסתדר לי. לא ברור לי אם הוא אמור להתלבש כולו על האף וקצת להחזיק את השפה מלמטה או שהחלק התחתון שלו אמור להתקפל קצת ולהיות מעל השפה (על החלק שבין השפה לאף).

אחרי שעה וחצי שכל כמה דקות מצאתי את עצמי מסדר משהו אחר ואחרי שכמעט נרדמתי אבל הייתי צריך להתחיל את התהליך מההתחלה - פשוט תלשתי אותה מהפנים, זרקתי אותה הצידה והלכתי לישון (וקמתי סופר עייף בבוקר כי בנוסף לדום נשימה גם ישנתי קצת).

מה עשיתי לא נכון חוץ מההסתגלות?

למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 02/04/2019 :  21:58:30  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום EUROVISION וברוך הבא לפורום שלנו:

ברוך הבא לעולם ה CPAP. הייתי מתפלא לשמוע שהלילה הראשון עבר בהצלחה (למרות שנתקלתי כבר במשתמשים שלא ישנו כבר כל כך הרבה לילות שגם הלילה הראשון עבר טוב). בדר"כ ההתחלה היא קשה כי היא דורשת תהליך הסתגלות.

אני יכול לתת לך כמה עיצות:

1. לבדוק עם טכנאית המעבדה (או יועץ) האם כוונון המכשיר מתאים לך. אפשר "לשחק" עם הלחצים במכשיר, לחץ מינימלי ולחץ מקסימלי. למשל בשבילך אני לא בטוח שלחץ 4 בהתחלה הוא מספיק. בנוסף יש במכשיר מנגנון הפחתת לחץ בנשיפה שאפשר להגביר או להחליש וזה עוזר בנשיפה.

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק. מאד רצוי שתמצא ספק הנותן לך שירות איכותי ומקצועי, או יועץ CPAP שילווה אותך בתהליך. הדבר מאד חשוב לתהליך ההסתגלות הראשוני בו אנו נמצאים במצב רגיש.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר בשבילך (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שים לב אתה יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר. בחירת המסיכה הנוחה לך היא השלב הקריטי ביותר אף יותר מבחירת המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושמים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם.

העובדה שאשתך מצאה את המכשיר כנעים מעידה שהמסיכה מתאימה לה, אבל זה לא אומר שהיא מתאימה לך. אתה חייב למצוא את המסיכה הנוחה לך ביותר.

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות

6. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.

אתה מוזמן להמשיך להתייעץ ואל תתייאש
בהצלחה!!!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 02/05/2019 20:03:00
למעלה

אברהם2017
חבר פחות חדש

114 הודעות

נכתב ב - 02/09/2019 :  22:58:51  Show Profile  Reply with Quote
בבקשה, הנה מדריך הפעלה:
https://lmt-downloadcenter.hul.de/download.php?id=475

אני אישית לא הייתי מסתבך עם זה, ומבקש מהטכנאי עזרה.

לגבי הלחץ ההתחלתי - נסה לשחק עם זה. לי אישית מתחת ל-5 זה נמוך מדי ואני מרגיש שאין לי מספיק אוויר.
אצלי זה איפשהו בין 5 ל-5.5.
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 03/08/2019 :  13:01:05  Show Profile  Reply with Quote
קיימים מכשירים עם לחץ קבוע ומכשירים עם לחץ אוטומטי, עד היום השתמשתי באוטומטי עם הגבלת לחצים מ--- עד----
במכשיר האחרון החלטתי להשאיר פתוח ללא מינימום וללא מכסימום.
כיון שבמשיר החדש יש לי אינדקציה על נתוני השינה באפליקציה הטלפון, אני יודע כמה לחץ מכסימלי היה במהלך אותו לילה. מתברר כי במכשיר החדש הפתוח, הלחץ בלילה תואם בדיוק מירבי את הכוון שהיה לי במכשיר הקודם שבו הגבלתי את הלחץ.
אין מה להגיד, ככל שהמכשיר חדיש יותר את נהנה מהשינה יותר.
כמכשיר החדיש יש פטנט ולא צריך מים לקבלת לחות. הייתי מאוד סקפטי כי הלחות היתה לי חשובה לשינה טובה. מתברר שזה עובד יפה ואםילו ניתן לבחור בין 2 דרגות לחות. בנוסף, המחירים של המכשירים החדישים זולים מאוד יחסית לאיכות ולמה שהם נותנים, וכן ביחס לקודמים. פחות מ-800$ (כולל מסכה) עד 1000$ כולל אביזרים ספייר לכמה שנים. שלא לדבר על יתרון הגודל המזערי. יש חסרונות אבל התגברתי והתרגלתי אליהם.
1. רעש מעט יותר - שמתי את המכשיר בקופסת קרטון קטנה מתחת למיטה, לא שומע לא רואה, שולט דרך האפליקציה באמצעות BT
2. אין אפשרות להשתמש במסכה של חברה אחרת, רק לבחור בין 3 אופציות - נחיריים - אפית - פנים. אחרי שהתרגלתי למסכה ללא רצועות, חששתי לחזור אחורה למסכה עם רצועה. אבל מהר מאוד התרגלתי, הרי לפני המסכה ללט רצועות השתמשתי במסכה עם רצועות.
נוחות התפעול ואיכות השינה אצלי השתפרה בצורה מורגשת.
שלא לדבר על השימוש במכשיר בעת טיסה, ללא סוללה, התחברתי לשקע החשמל במטוס. כיום במטוסי DREAMLINER יש שקע לכל מושב. התחברתי ללא מתאם עם התקע האמריקאי של המכשיר CPAP.
את המכשיר רכשתי ישירות מארה"ב עלות משלות סביר, הגיע תוך שבוע, ללא תיווך וללא מרשם רופא!!!

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 03/10/2019 :  20:00:45  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
היי אבי,

שמח לראותך כאן שוב.
תתחדש על המכשיר החדש

צחי

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 03/11/2019 :  20:45:26  Show Profile  Reply with Quote
צחי תודה