פורום פורטן ישראל - לחץ אויר במכשיר cpap
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 לחץ אויר במכשיר cpap
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

Iris
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 01/11/2019 :  19:11:20  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום
אנחנו משתמשים בcpap כשנה והמדדים היו מצויינים. לאחרונה יש הרבה ארועים בשעה למרות שלא שינינו כלום בהגדרות.

באיזה לחץ אויר אתם משתמשים?

יש הגדרות חוץ מלחץ אויר שכדאי לשנות בנוסף? תודה רבה!
איריס

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
353 הודעות

נכתב ב - 01/11/2019 :  23:33:41  Show Profile  Reply with Quote
שלום איריס וברוכה הבאה, מהודעתך הקודמת אני מבין שברשותכם מכשיר cpap אוטומטי, המכשיר הזה בהגדרתו מתאים את הלחצים באופן אוטומטי וכך אמור בעצם למנוע את הפסקות הנשימה, העניין הוא שישנן הגדרות בסיס אותן צריך לכוון במכשיר טרם ההפעלה הראשונית ואני אסביר, ראשית בכיוון הלחצים הראשוני יש להתייחס למשקל גופו של המשתמש/ת שהרי במידה והלחץ ההתחלתי (התחתון) במכשיר יהיה נמוך מידי יחוש המשתמש הרגשת מחנק או חוסר אוויר, (זה גם יהיה קשור בד"כ לדרגת החומרה) בעניין הלחץ העליון, ישנה חשיבות רבה ללחץ גבוהה מידי או נמוך מידי, שהרי במידה והלחץ העליון יהיה נמוך מידי אנו עלולים להישאר עם הפסקות נשימה ברקע כתוצאה מלחץ נמוך מידי. המצבים האלה אמורים להמנע כאשר מכוון את המכשיר כיוון ראשוני איש מקצוע ולאחר מכן פורק את נתוני השימוש מהמכשיר ומנתח אותם ואז מכוון שוב בהתאם לתוצאות. התהליך הזה נקרא התאמת לחצים וחשוב מאד שיבוצע ע"י איש מקצוע אשר בקיא בפרטים. פרמטרים נוספים אשר ניתנים לכיוון הם סוג המסיכה ודרגת הפחתת הלחץ בזמן נשיפה. במקרה שלכם הייתי פשוט פורק נתונים ומחפש דליפות אוויר כתוצאה ממסיכה לא תקינה או דולפת, את מתארת מצב בו עד לא מזמן הנתונים היו טובים ורק לאחרונה גילית הפסקות נשימה, מנסיוני ככל הנראה מדובר כאן בבעיה במסיכה, שהרי שימוש במסיכה לא תקינה עלול לפגוע באיכות הטיפול. בידקי בבקשה האם יש רעש חריג של דליפת אוויר מהמסיכה בזמן השימוש? במידה וכן תקני או החליפי את המסיכה ונסי שוב, ניתן גם לצפות בדליפות האוויר בפריקת הנתונים, (דליפה תקינה לרוב תהיה עד 20 ליטר בדקה). בדקי גם האם הייתה עליה במשקלו של המשתמש , דבר אשר מחייב כיוון מחדש של המכשיר.
לסיום אני מציע לך ליצור איתי קשר בטלפון (מספר הטלפון שלי מופיע בחתימתי מטה) אני אעזור לך בשמחה וללא תמורה.
בינתיים שיהיה בהצלחה, ותמשיכי לעדכן אותנו.
דן.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.09 שניות.