פורום פורטן ישראל - משתמשת חדשה במכשיר cpap
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 משתמשת חדשה במכשיר cpap
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

יעל
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 01/08/2019 :  22:09:54  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום. אני צריכה להתחיל להשתמש ב- cpap ומוטרדת משני דבירם:
1. הפסקת חשמל בלילה.
2. משפט שנכתב בהוראות, בו נאמר שכתוצאה משימוש לא נכון תיתכן סכנת שאיפה של co2.
האם זה מלחיץ כפי שזה נשמע?

אברהם2017
חבר פחות חדש

102 הודעות

נכתב ב - 01/09/2019 :  17:19:14  Show Profile  Reply with Quote
ברוכה הבאה!
1. לא יקרה לך כלום. יש חורי אוורור במסיכה ומקסימום את תתעוררי באמצע.
אם זה ממש מפריע לך, את יכולה לקנות סוללה חיצונית (לחלק מהספקים יש) או להשתמש במכשיר האל-פסק שמגיע מעולם המחשוב.

למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
315 הודעות

נכתב ב - 01/10/2019 :  22:26:45  Show Profile  Reply with Quote
שלום רב וברוכה הבאה,ראשית, אל דאגה, בעניין הפסקות חשמל, ישנן מעט מאד כאלה, ובמידה ויש הפסקת חשמל ואת בדיוק ישנה ומשתמשת במכשיר ה cpap, במקרה הכי גרוע את תתעוררי, ותמשיכי לישון ללא המכשיר. וכעת אסביר, מכשיר cpap בשונה ממכונת הנשמה למשל אינו מוגדר כמכשיר תומך נשימה ,שהרי גם ללא המכשיר עדיין ניתן לישון ולחיות אמנם עם נחירות והפסקות נשימה אבל לא משהו שנמות ממנו במידה והמכשיר יפסיק לעבוד כתוצאה מהפסקת חשמל. לרוב אם מדובר במסיכה אפית (כזאת שמכסה את האף) במידה והמכשיר יפסיק לעבוד כתוצאה מהפסקת חשמל הפה שלך יפתח ותמשיכי לנשום דרכו כאילו כלום לא קרה. כמובן שהדבר תקף גם כאשר מדובר במסיכת נחירונים (זו מסיכה בעלת שתי פטמות קטנות שנכנסות לאף) ואגב במידה ומדובר במסיכת פנים מלאה (full face mask) כזו שמכסה גם את האף וגם את הפה, גם כאן הסירי דאגה מליבך, במסיכות מהסוג הזה ישנו שסתום פרפר אשר נופל ונפתח כאשר נפסקת זרימת האוויר למסיכה, הדבר מאפשר לנשום דרך חרירים קטנים במסיכה וכך בעצם ממשיכים לנשום כרגיל (בחוסר נוחות מסויימת).
ישנם כאלה (כמוני) שממש לא יכולים וממש מכורים למכשיר ולא יכולים אפילו דקה בלעדיו, אז ניתן באמת לחבר מתחת למיטה מערכת "אל פסק" אשר מיועדת בעיקר לחידוש מתח חשמלי למחשבים אבל בהחלט ניתן להשתמש בזה גם לחידוש מתח לסיפאפ בזמן הפסקת חשמל, רק חשוב להתאים את המערכת לדרישות המתח של המכשיר ולבטל את הציפצוף בזמן הפסקת חשמל.(ישנן מערכות אל פסק אשר מצפצפות בזמן נפילת מתח).
ובעניין שאיפת co2, גם כאן אל דאגה, ככל הנראה היצרן מגן על עצמו מתביעות משפטיות בכך שכותב דבר מוזר כזה, וגם כאן, אני אסביר, אם ניקח שקית ניילון קטנה ונצמיד אותה לפה וננשום וננשוף מספר פעמים דרכה "נחסל" את כל החמצן שבשקית תוך מספר נשימות/נשיפות ואז ממש ניחנק אמנם יהיה אוויר בשקית אבל ללא חמצן. (אני מקווה שאני מסביר נכון). במסיכות cpap ישנם חרירים אשר תפקידם למנוע מיחזור אוויר, האוויר למעשה ניכנס למסיכה דרך המכשיר ויוצא דרך חריצים מובנים במסיכה אשר מיועדים בדיוק למטרה הזאת ומונעים מיחזור אוויר. כך שהסיכוי למחזר אוויר ו"לחסל" את החמצן/להיחנק הוא אפסי!ולמען האמת בכל שנות פעילותי לא שמעתי על מישהו שקרה לו משהו כזה. מה שכן, בבקשה וודאי שלא לכסות את הראש שלך בשמיכה כאשר את חובשת מסיכה ומשתמשת במכשיר, שלא חלילה תחסמי את פתח יציאת האוויר.(זה סתם יגרום לתחושה לא נעימה).
ולסיום, ברוכה הבאה לקהילתינו, שיהיה לך המון בהצלחה, תמשיכי לעדכן, במידה ויש לך שאלות אל תהססי להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2410 הודעות

נכתב ב - 01/12/2019 :  22:06:46  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום יעל וברוכה הבאה לפורום

שני הנושאים שהעלית לא אמורים להטריד אותך:
1. הפסקות חשמל - כמו שנכתב הן מועטות וגם אם תהיה הפסקת חשמל אין שום סיכוי שבעולם שתחנקי. למסיכת הCPAP פתחי אוורור מהן יוצא האוויר שנושפים כך שלא ניתן להיחנק.
2. כך גם לעניין CO2

בקיצור אל דאגה תתחילי בתקופת הסתגלות וחייך ישתפרו ללא הכר

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.06 שניות.