פורום פורטן ישראל - חברי מכבי - נא להכנס. פניה להנהלת קופ״ח בדרך
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 חברי מכבי - נא להכנס. פניה להנהלת קופ״ח בדרך
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
הדף הבא
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 2

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/04/2018 :  15:06:53  Show Profile  תגובה עם ציטוט
חברים יקרים, עם הדגש לחברי מכבי :)

כפי שדיברנו כאן רבות - כולנו מרגישים צורך לנסות ולשנות את הנוהל החדש של קופת החולים שלנו בכל מה שקשור למימון מכשירי הסיפאפ והמסכות.

מדובר בנוהל מגביל ולא מתחשב בצרכים שלנו, במיוחד לאור מדיוניות שונה ומתחשבת יותר בצורכי החברים הנהוגה בקופות חולים אחרות. כמה מחברי הפורום ניסו להילחם במדיונות הקופה כיחידים בעבר ולא זכו להצלחה.
לכן אני מציע לנסות את הכוח שלנו כקבוצה.

מצרף כאן את טיוטת המכתב שאותו נעביר למחלקת פניות הציבור של הקופה כמכתב קבוצתי,
בתקווה שזה יישנה משהו. מבקש מכם לעבור על נוסח המכתב ולהציע תיקונים שלכם, אם יהיו. בנוסף, מבקש מכל חבר מכבי שמזדהים עם נוסח הפניה, ליצור איתי קשר לצורך איסוף חתימות.

תודה ובהצלחה לכולנו. להלן נוסח המכתב:

לכבוד: מכבי שירותי בריאות הממונה על פניות הציבור.

הנדון: מכשירי CPAP אשר אינם בהסדר.
שלום רב,
אנו פונים אלייך חברי קופת חולים מכבי אשר משתמשים במכשירי CPAP למניעת הפסקות נשימה בשינה מזה שנים רבות.
בעבר, ניתן היה לרכוש מכשירי CPAP שונים מספקים שונים לבחירה ע"י המשתמש ולהגיש את חשבונית הרכישה על מנת לקבל החזר כספי בגין הרכישה מקופת החולים, למעשה נוצר מצב בו ניתן היה לרכוש מכשיר לפי בחירה וכך פעלנו לשביעות רצוננו.
כיום לאחר שנים המכשירים הללו התיישנו וכאשר ביקשנו לרכוש חדשים נענינו ע"י הקופה כי כעת מכתיבה לנו הקופה אילו מכשירים לרכוש ובאילו מסכות להשתמש.
כידוע לך מכשירי CPAP עובדים לפי אלגוריתם פעולה מסוים , אלגוריתם אליו אנו רגילים כל אחד ומכשירו הוא כפי שרכש בעבר.
חלקנו אף ניסינו להשתמש במכשירים ובמסכות כפי שניתנו לנו בהנחה מסובסדת דרך קופת החולים, לצערנו רובנו לא הצלחנו להסתגל שוב למשהו אחר ומי שיכל לממן רכישת מכשיר מכיסו הפרטי עשה זאת רק כדי שיוכל להמשיך ולהשתמש בCPAP. (להזכירך אי שימוש במכשיר עלול לגרום לתחלואות רקע כגון יתר לחץ דם, סכרת ומחלות לב).
אין במכתבי זה רצון ליצור עומס מיותר על קופת החולים, בקשתנו היחידה חברי קופת חולים מכבי בבקשה "ישרו קו" עם שאר קופות החולים ואפשרו לנו ביחד עם הרכישה המסובסדת גם רכישה פרטית אשר תלווה בקבלת החזר בהצגת חשבונית כפי שהיה נהוג בעבר וזאת על מנת שנוכל להמשיך ולהשתמש במכשיר ה CPAP אליו אנו רגילים.

בברכה,
חברי פורום פורטן סיפאפ.

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 11/04/2018 :  19:19:49  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
כל הכבוד JUST GUY סוף כל סוף משתתף אקטיבי בפורום שגם עושה ולא רק מדבר
חיכיתי הרבה שנים לאחד כמוך:

ראה כמה תיקונים שאני מציע למכתבך

לכבוד: מכבי שירותי בריאות הממונה על פניות הציבור.

הנדון: מכשירי CPAP אשר אינם בהסדר.
שלום רב,
אנו פונים אלייך חברי קופת חולים מכבי אשר משתמשים במכשירי CPAP למניעת הפסקות נשימה בשינה מזה שנים רבות.
בעבר, מכבי אפשרה רכישת מכשירי CPAP שונים מספקים שונים לבחירה ע"י המשתמש תוך הגשת, חשבונית הרכישה על מנת לקבל החזר כספי בגין הרכישה מקופת החולים, כלומר היינו רשאים לרכוש מכשיר לפי בחירה וכך פעלנו לשביעות רצוננו.
בשנת 2012 השתנתה השיטה במכבי, כאשר בהתאם לתנאים החדשים על מנת לקבל את השתתפות הקופה,אנו נדרשים לרכוש רק מאחד משלושת הספקים שזכו במכרז מכבי לאספקת מכשירי CPAP. כלומר הקופה מכתיבה לנו אילו מכשירים לרכוש ובאילו מסכות להשתמש.

כידוע לך מכשירי CPAP עובדים לפי אלגוריתם פעולה מסוים ותכונות ייחודיות לכל מכשיר, כך שהתאמת המכשיר למשתמש היא אינדיבידואלית. רובנו כבר הסתגלנו כבר למכשיר בו השתמשנו בעבר ורוצים להמשיך לרכוש את אותו מכשיר בדגם מתקדם יותר
כנ"ל בעניין המסיכה יש בשוק מגוון מסיכות וכל משתמש איתר לו מסיכה מסוג ומחומר המתאימים לו ביותר.
חלקנו אף ניסינו להשתמש במכשירים ובמסכות שמוצעים על ידי ספקי הקופה, לצערנו רובנו לא הצלחנו להסתגל שוב למשהו אחר ומי שיכול היה לממן רכישת מכשיר מכיסו הפרטי עשה זאת רק כדי שיוכל להמשיך ולהשתמש ב CPAP. (להזכירך אי שימוש במכשיר עלול לגרום לתחלואות רקע כגון יתר לחץ דם, סכרת ומחלות לב).

נושא נוסף - הספקים שזכו במכרז מכבי זכו כנראה על רקע מחיר זול בלבד ולא דווקא על סמך איכות המכשיר שהיציעו במכרז. ולראיה המכשיר המסופק על ידם למבוטחי מכבי אינו המכשיר המתקדם של אותו יצרן שהם משווקים אלא מכשיר ישן ונחות יותר.

במצב הנוכחי חברי מכבי מוצאים את עצמם במצב נחות מול קופות החולים האחרות המאפשרות לחבריהן רכישת מכשיר לבחירתם, מכל ספק, בהשתתפות הקופה.

לאור האמור לעיל בקשתנו חברי קופת חולים מכבי היא כי "תישרו קו" עם שאר קופות החולים ותאפשרו לנו לצד הרכישה המסובסדת מספקים שבהסדר, גם אופציה של רכישה פרטית מספק אחר, בגינה נקבל החזר חלקי של השתתפות הקופה, וזאת כפי שהיה נהוג בעבר

אנו מקווים כי בקשתנו זאת תענה בחיוב וזאת על מנת שנוכל להמשיך ולהשתמש במכשיר ה CPAP ובמסיכה המתאימה לנו ביותר למען בריאותנו.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 11/04/2018 19:30:11
למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/04/2018 :  20:04:03  Show Profile  Reply with Quote
תודה, יצחק, על התיקונים. חברים, תצטרפו, תגיבו ובואו לפחות ננסה לעשות עם זה משהו!
למעלה

אושרית
חבר חדש מהשקית

39 הודעות

נכתב ב - 11/05/2018 :  07:33:50  Show Profile  Reply with Quote
אני בכללית. אל תוותרו להם... מחזקת אתכם חברים, ושיהיה בהצלחה
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 11/06/2018 :  17:35:14  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
JUST GUY מציע שתשלח

למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/06/2018 :  20:39:31  Show Profile  Reply with Quote
הרעיון היה לאסוף חתימות... עד עכשיו לא היו קופצים על המציאה :)
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 11/07/2018 :  21:51:56  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
זה פורום CPAP
האנשים כאן רדומים
זה לא אומר שאין תמיכה אני בטוח שיש
ואני מאחוריך

למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/08/2018 :  00:39:45  Show Profile  Reply with Quote
נרדמנו בשמירה :) כן, אשלח את המכתב בתחילת שבוע הבא, ואעדכן כמובן.
למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/10/2018 :  12:04:10  Show Profile  Reply with Quote
חברים, מחר אני מתכוון להעביר את הפניה בשם חברי הפורום למכבי. כל מי שלא הספיק ורוצה להעיר על תוכן המכתב, מוזמן לעשות את זה במהלך 24 שעות הקרובות. תודה.
למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/11/2018 :  13:57:02  Show Profile  Reply with Quote
טוב, חברים. העברתי את המכתב לפניות הציבור של מכבי דרך האינטרנט. בדקתי שקיבלו - אכן הגיע ליעדו. אמורים להתייחס לפנייתנו תוך 21 ימי עסקים. נעקוב.
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 11/11/2018 :  21:49:13  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
כל הכבוד. שיהיה בהצלחה לכולנו
תמשיך לעדכן כמובן

למעלה

Nice_Guy
חבר חדש

59 הודעות

נכתב ב - 11/14/2018 :  12:31:26  Show Profile  Reply with Quote
היי JUST GUY,
מצטער שלא הייתי כאן קודם, ולא יצחק, זה לא שישנתי :) לחץ עצום בעבודה, מעביר סמינר ללקוחות מחו"ל...
דבר ראשון, פניתי כבר לפניות הציבור, למעשה לפני מספר חודשים, הם פנו לרופא מטעם מכבי ששלל כל טענה שהעלתי,
והעלתי מספר טענות חשובות. ואז דבר ללמפה.
מה שהיה צריך לעשות זה לשלוח את המכתב גם למשרד הבריאות, ובמכתב למכבי, לציין שהעתק נשלח למשרד הבריאות גם.
אולי זה ינער קצת את המערכת.
בכל מקרה, כל הכבוד על היוזמה, ועל העשיה, אפשר תמיד לפנות גם באופן פרטי ליידע אנשים שלא כאן והביעו רצון לשנות את רוע הגזרה.
אני עוקב אחרי העניין

פליקס
למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 11/14/2018 :  19:18:08  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage  Reply with Quote
אני תומך ביוזמתך הברוכה לאחר שגם אני נכשלתי כמה פעמים באותה משימה חשובה שתשחרר אותנו לרכוש מה שאנו רוצים תמורת תשלום קבוע של מכבי.

עמוס פורת

נערך על ידי - עמוס פורת בתאריך 11/14/2018 19:18:53
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 11/14/2018 :  21:27:42  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
באמת כדאי לשלוח גם למשרד הבריאות
תודה על התמיכה

למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/14/2018 :  23:52:13  Show Profile  Reply with Quote
חברים, תודה על התגובות. אם וכאשר נקבל סירוב ממכבי - ואני לא באמת מאמין שפניה אחת, אפילו קבוצתית, תשנה את המצב הקיים, ננסה את מזלנו גם במשרד הבריאות.
למעלה

dhkh
חבר פחות חדש

118 הודעות

נכתב ב - 11/24/2018 :  19:40:47  Show Profile  Reply with Quote
ערב טוב,
למרות שאני מרוצה מהסידור של מכבי אני תומך במכתבך ובדרך פעולתך,
בהצלחה.
גילי
למעלה

dhkh
חבר פחות חדש

118 הודעות

נכתב ב - 11/24/2018 :  19:45:31  Show Profile  Reply with Quote
ערב טוב,
למרות שאין לי בעיה עם הסידור של מכבי מאוד נח לי וגם זול - (אין לי בעיות עם המכשירים והמסכות).
את המסכות שאני מקבל אני מעביר סגורות ליד שרה.
אני משתמש במסכת פפילון עתיקת ימים,
מחזיק לך אצבעות ובהצלחה.
גילי

למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/24/2018 :  23:32:53  Show Profile  Reply with Quote
תודה רבה, גילי. (אגב, המטרה היא לא לייקר לנו את המכשירים אלא לאפשר לנו יותר גוון. המחירים שמכבי מציעים תמורת המכשירים מוצלחים בהחלט).
למעלה

dhkh
חבר פחות חדש

118 הודעות

נכתב ב - 11/25/2018 :  20:53:43  Show Profile  Reply with Quote
ערב טוב,
אני יודע,
אני מוכן לעזור למרות שאין לי בעיה עם הסידור, זול ונוח לי, לשמחתי אני ישן עם המכשיר משנת 1995 ואין לי בעיות הסתגלות, המכשירים מתקלקלים מדי פעם אבל בדרך כלל מאוד אמינים.
אני מוכן לצרף את חתמתי למען הצלחת המאבק.
בהצלחה.
גילי

למעלה

just_guy
חבר חדש

55 הודעות

נכתב ב - 11/26/2018 :  13:50:47  Show Profile  Reply with Quote
תודה, המכתב כבר נשלח - ללא חתימות, אבל בשם חברי הפורום שהם חברי מכבי. בתקווה שזה מזה משהו טוב עבור כולנו.
למעלה

Nice_Guy
חבר חדש

59 הודעות

נכתב ב - 11/26/2018 :  17:46:54  Show Profile  Reply with Quote
לא קיבלת שום תגובה? הם בד"כ חוזרים יחסית מהר

נערך על ידי - Nice_Guy בתאריך 11/26/2018 17:47:41
למעלה
דף: מתוך 2 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף הבא
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה