פורום פורטן ישראל - איזה מכשיר CPAP כדאי לקנות ?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 איזה מכשיר CPAP כדאי לקנות ?
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

מזל
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 10/09/2018 :  13:46:42  Show Profile  תגובה עם ציטוט
אובחנתי לראשונה, חברת קופת חופים כללית באפשרותי לבחור ב 5 חברות
מבקשת הדרכה מי מבין החברות כדאי לפנות ואיזה מכשיר הכי טוב עבורי , הכי שקט, הכי נוח והכי פחות מפריע לשינה.
מאחר ולא השתמשתי בעבר ןאין לי כל ידע על זה אני מבקשת ייעוץ ודגשים מה לבקש ואיזה לקנות
החברות הן :- מדיקוויפ, קלינטיקה, ORCAMED, WEINMANN-PHILHPS, ומדיפדיה
תודה מראש

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
338 הודעות

נכתב ב - 10/09/2018 :  16:27:25  Show Profile  Reply with Quote
שלום מזל וברוכה הבאה לפורום.
נתחיל בקצת סדר, את כותבת שבאפשרותך לבחור בחמש חברות ?! מדוע רק חמש חברות ?! כחברת כללית את יכולה לבחור בכל חברה אשר עולה על דעתך לרכוש ולקבל החזר מקופת החולים ! (כנראה שמישהו הטעה אותך המידע שבידייך לא נכון!)
בשוק קיימים מספר רב של מכשירים בגדלים שונים במשקלים שונים ובצבעים שונים אשר מיוצרים ע"י יצרנים שונים ומשווקים ע"י משווקים שונים. לרוב לכל אחד מהיבואנים ישנו מכשיר אשר מיובא על ידו בבלעדיות ואותו הוא מוכר.
לגבי שאלתך\בקשתך להמלצה על המכשיר הטוב ביותר עבורך, אני ממליץ לך פשוט לנסות כמה מכשירים וכך להבין איזה מהם הוא המתאים לך ביותר, שהרי רובם טובים ורובם שקטים. המכשיר מיועד להפעלה בחדר השינה, כך שחייב להיות שקט בזמן ההפעלה.
ההבדלים בין המכשירים הם לרוב משקל\גודל ואלגוריתם פעולה כזה או אחר. גם עניין המסיכה חשוב לא פחות ועשוי להשפיע מאד על ההחלטה הסופית, שהרי בשוק בישראל קיים מגוון גדול של מסיכות ובד"כ בלי למדוד ולנסות קצת קשה להמליץ או לדעת מה טוב.
לרוב מתחלקות המסיכות לשלושה סוגים עיקריים : מסיכות אפיות, (מסיכות אשר מכסות את האף ומתהדקות עם ארבע רצועות אשר). מסיכות נחירונים, מסיכות בתצורת נחירון (כמו שתי פטמות קטנות אשר נוגעות בקצה האף ולא מכסות סביבו). ומסיכות פנים מלאות full face mask אשר מכסות גם את האף וגם את הפה ומאפשרות נשימה במקביל מהאף או מהפה, המסיכות האלה מיועדות בעיקר למשתמשים אשר אין באפשרותם לנשום מהאף כתוצאה מחסימה וניתנות בד"כ כמוצא אחרון לאחר ניסיונות כושלים עם האחרות. לרוב תהיינה אלה מסיכות אשר יכסו שטח פנים גדול יותר ובהתאם נוחות פחות.
גם מבחינת חומרי הייצור ישנן כאלה אשר עשויות מסיליקון או למשל מג'ל או מחומרים אחרים אשר למשתמש אחד יהיו נוחים יותר או פחות מלמשתמש אחר ולכן כפי שציינתי קודם עלייך לנסות ולהבין מה טוב ומתאים עבורך טרם הרכישה שהרי בגין רכישת מכשיר cpap ניתן לקבל השתתפות כספית מקופת החולים אחת לחמש שנים ולכן אל לך לרכוש בקלות ראש או ללא ניסיון טרם הרכישה אחרת לא תהיה דרך חזרה .
האם לאחר בדיקת השינה יצא לך לנסות מכשיר cpap לכמה לילות ? קחי בחשבון שלעתים ההסתגלות למכשיר קצת קשה ודורשת סבלנות ולכן חשובה מאד כימיה טובה עם הסוכן\החברה ממנה את משאילה את המכשיר לניסיון. מקובל להשאיל את המכשיר טרם הרכישה ללא התחייבות לתקופה בת שבוע\שבועיים למטרת ניסיון\הסתגלות או בכלל בכדי להבין האם סוג כזה של פתרון מתאים לך, שהרי במידה ולא הסתגלת למכשיר תוכלי לנסות ולפתור את הבעיה בדרכים אחרות, הכל תלוי בדרגת החומרה ובמשתנים נוספים (קחי בחשבון שמכשיר ה cpap תמיד יהיה היעיל ביותר). לאחר שהסתגלת והבעת נכונות להשתמש במכשיר חשוב מאד לבצע פריקת נתונים: זהו תהליך אשר במסגרתו מחברים את המכשיר למחשב וצופים בנתוני השינה של המשתמש, נתונים כמו כמות הפסקות נשימה,(מכל הסוגים) דליפות אוויר (התאמה של המסיכה לפנים) וזמני שימוש. חשוב גם שבהרגשתך האישית לאחר ההשאלה הראשונית תביני שהמכשיר פותר את הבעיה ובלעדיו קשה לך יותר. התהליך הזה ניקרא בשפה שלנו "התאמת לחצים" מעין היכרות ראשונית עם המכשיר אשר במסגרתה מבין הרופא מהו הלחץ הטיפולי היעיל עבורך. (חשוב מאד שלא לרכוש את המכשיר ללא חתימת מומחה על מסמך התאמת לחצים).
לסיום, אני מזמין אותך להתקשר אלי במידה ויש לך שאלות נוספות (מספר הטלפון שלי מופיע בחתימתי מטה) ומאחל לך הצלחה רבה וברוכה הבאה !
דן בר-אור.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

נערך על ידי - dan bar-or בתאריך 10/09/2018 16:38:28
למעלה

מזל
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 10/10/2018 :  14:23:33  Show Profile  Reply with Quote
תודה דן, על התשובה המפורטת. וכן על השיחה בטלפון.
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.03 שניות.