פורום פורטן ישראל - מספר שאלות למומחים כאן
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מספר שאלות למומחים כאן
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

tal1948
חבר חדש מהשקית

4 הודעות

נכתב ב - 09/16/2018 :  15:41:27  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום לכולם,

אחרי מספר שנים של נסיונות כושלים להתרגל למכשיר CPAP, ולאחר שבעיית הדום נשימה בשינה החמירה וכיום אני עומד על 88 הפסקות נשימה בשעה, החלטתי לנסות שוב ובכל הכוח. כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר, יש לי כמה שאלות, אשמח לקבל את עזרתכם.

א. בבדיקה האחרונה נאמר לי שאני זקוק למכשיר BIPAP ולא CPAP. האם BIPAP זה בעצם CPAP אוטומטי?

ב. אני חבר בקופת חולים מכבי. כמה וכמה אנשים כתבו כאן שמכבי מספקים רק מכשירי CPAP נחותים. במה הם בעצם נחותים בהשוואה למכשירים שנחשבים לטובים? בזמנו ניתן לי מכשיר somnobalance e, ועל הנייר הוא כולל את אותן התכונות כמו מכשירים יקרים יותר של Respironics או RedMed (שינוי לחץ אוטומטי, ירידת לחץ בנשיפת האוויר החוצה, פעולה שקטה וכו'), אז מה באמת ההבדל?

ג. מה נותן מעשיר לחות והאם זה רלוונטי באקלים הישראלי?

ד. בשביל מה צריך צינור מחומם? מה זה באמת נותן? ושוב - האם זה רלוונטי לאקלים הישראלי החם?

ה. ראיתי באתרים שונים שמוכרים מכשיר לניקוי מכשיר CPAP (לא מגבונים, אלא ממש מכשיר אלקטרוני). במה מדובר? האם באמת צריך את זה?

ו. איזו קופת חולים נותנת את ההחזר הטוב ביותר על מכשירי CPAP?

ז. כל כמה זמן צריך להחליף מסיכה?

ח. האם מגבונים מיוחדים לניקוי מסכה/מכשיר באמת נדרשים או שמספיק להשתמש במגבונים "רגילים"?

ט. במידה ולא התרגלתי בעבר למכשירי CPAP (הצלחתי להירדם עם המכשיר והמסיכה, אבל תמיד התעוררתי באמצע הלילה תוך הרגשה שהמכשיר פועל בלחץ גבוה מאוד ומציף אותי באוויר, או שפשוט הסרתי את המסיכה תוך כדי שינה), האם יש מכשירים יותר נוחים להתרגלות ממכשירים אחרים?

בתודה מראש לכל העוזרים!
טל

tal1948
חבר חדש מהשקית

4 הודעות

נכתב ב - 09/16/2018 :  18:56:20  Show Profile  Reply with Quote
אוקי, ממה שלמדתי עד כה BiPAP זה לא CPAP אוטומטי. כמו שיש CPAP אוטומטי יש BiPAP אוטומטי. עניין "האוטומטי" הוא שהמכשיר מעלה או מוריד את לחץ האוויר בהתאם לצורך. ההבדל בין BiPAP ל-CPAP, ממה שלמדתי, הוא ש-CPAP מספק לחץ אוויר זהה בנשימה ובנשיפה (כאשר יש מכשירי CPAP עם תכונה של הפחתה בלחץ האוויר בנשיפה כדי להקל), ואילו BiPAP זה מכשיר שמספק פשוט שני לחצי אוויר שונים לחלוטין - אחד לנשימה ואחד לנשיפה. תקנו אותי אם אני טועה... תודה.
למעלה

רותי 1
חבר פחות חדש

196 הודעות

נכתב ב - 09/18/2018 :  13:00:01  Show Profile  Reply with Quote
צורך במעשיר לחות וצינור מחומם הוא אישי.
כשהמים נגמרים במעשיר לחות יש לי יובש בפה.
מסיכה מחליפים כשהיא מתקלקלת או כשמתחשק לנסות מסיכה חדשה ויש לך תקציב לזה. החזר כספי על סיפאפ בכללית + מושלם כ-4000 ש"ח. אחרות לא יודעת. אפשר אחת ל-5 שנים. ציוד מתכלה (מסיכה, צינור, פילטרים) כ 1400 ש"ח לשנה.
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2387 הודעות

נכתב ב - 10/06/2018 :  19:15:24  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
ראה תשובותיי:

שלום לכולם,

אחרי מספר שנים של נסיונות כושלים להתרגל למכשיר CPAP, ולאחר שבעיית הדום נשימה בשינה החמירה וכיום אני עומד על 88 הפסקות נשימה בשעה, החלטתי לנסות שוב ובכל הכוח. כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר, יש לי כמה שאלות, אשמח לקבל את עזרתכם.

חשוב מאד שתסתגל אתה סובל מדום נשימה ברמה קשה ביותר. שמור על בריאותך

א. בבדיקה האחרונה נאמר לי שאני זקוק למכשיר BIPAP ולא CPAP. האם BIPAP זה בעצם CPAP אוטומטי?

סיפפ נותן לחץ אויר כדי למנוע קריסת מערכת הנשימה העליונה (ומחליף את תמיכת השרירים שנחלשת עד נעלמת בשינה)פעולתו החשובה ביותר היא בעת התחלפות הנשיפה בשאיפה שאז הסיכון הגדול ביותר לקריסה.
ביפפ מוסיף לכך עליה משמעותית של לחץ בשאיפה הרבה מעל הלחץ הדרוש למניעת הקריסה. בזאת הוא מנפח את הריאות וגורם ללחץ פנימי גבוה שעוזר להגדלת הנפח היעיל בריאות-למעשה מבצע פעולת הנשמה וגם דוחק נוזלים החוצה מהריאות אל מערכת הדם .למעשה מחליף את פעולת שרירי הנשימה-סרעפת ושרירים הצלעות.

ב. אני חבר בקופת חולים מכבי. כמה וכמה אנשים כתבו כאן שמכבי מספקים רק מכשירי CPAP נחותים. במה הם בעצם נחותים בהשוואה למכשירים שנחשבים לטובים? בזמנו ניתן לי מכשיר somnobalance e, ועל הנייר הוא כולל את אותן התכונות כמו מכשירים יקרים יותר של Respironics או RedMed (שינוי לחץ אוטומטי, ירידת לחץ בנשיפת האוויר החוצה, פעולה שקטה וכו'), אז מה באמת ההבדל?

אם אתה צריך BPAP אז המכשירים האלה לא רלבווטיים עבורך

ג. מה נותן מעשיר לחות והאם זה רלוונטי באקלים הישראלי?

רלוונטי מאד לאלה שסובלים מיובש או אף סתום. בעיקר חיוני למשתמשים במסיכת נחירונים

ד. בשביל מה צריך צינור מחומם? מה זה באמת נותן? ושוב - האם זה רלוונטי לאקלים הישראלי החם?

מונע עיבוי מים בצינור בשימוש במעשיר לחות

ה. ראיתי באתרים שונים משמוכרים מכשיר לניקוי מכשיר CPAP (לא מגבונים, אלא ממש מכשיר אלקטרוני). במה מדובר? האם באמת צריך את זה?

לא מכיר מכשיר אלקטרוני לניקוי

ו. איזו קופת חולים נותנת את ההחזר הטוב ביותר על מכשירי CPAP?

קשה להשוות כי אצל מכבי זה כנראה הכי זול אבל יש פחות בחירה

ז. כל כמה זמן צריך להחליף מסיכה?

כשהיא מתבלה. זה תלוי מסיכה ובשימוש. יש מסיכות שאחרי חודשים ספורים ויש מסיכות שאפילו שנתיים

ח. האם מגבונים מיוחדים לניקוי מסכה/מכשיר באמת נדרשים או שמספיק להשתמש במגבונים "רגילים"?
מגבונים רגילים פחות טובים כי יש בהם חומרים שלא בהכרח מתאימים. אפשר לנקות עם מים וסבון כלים ולשטוף היטב

ט. במידה ולא התרגלתי בעבר למכשירי CPAP (הצלחתי להירדם עם המכשיר והמסיכה, אבל תמיד התעוררתי באמצע הלילה תוך הרגשה שהמכשיר פועל בלחץ גבוה מאוד ומציף אותי באוויר, או שפשוט הסרתי את המסיכה תוך כדי שינה), האם יש מכשירים יותר נוחים להתרגלות ממכשירים אחרים?

רצוי מכשיר עם הפחתת לחץ בנשיפה. כמו כן לכל מכשיר יש מודול פעולה אחר. שוב אתה מציין שהומלץ לך BPAP אז זה פחות רלוונטי

בתודה מראש לכל העוזרים!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 10/06/2018 19:25:23
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.04 שניות.