פורום פורטן ישראל - מאמר על דנ"ש בקרב נשים, ועוד מידע על פענוח דוחות
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מאמר על דנ"ש בקרב נשים, ועוד מידע על פענוח דוחות
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

חני של רמי
חבר חדש מהשקית

27 הודעות

נכתב ב - 08/03/2018 :  00:59:18  Show Profile  תגובה עם ציטוט
אז כרגיל אצל נשים הכל מתנהגת אחרת. מצורף מאמר מצוין בעברית של ד"ר ליאור ברוך שעושה קצת סדר בבלאגן

https://livriuta.com/2017/10/21/%D7%93%D7%95%D7%9D-%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D/

ועל ההבדל בין אפניאה להיפופניאה

"דום נשימה בשינה נגרם מרפיון של שרירי הלע, המביא לקריסה מלאה או חלקית של דרכי הנשימה העליונות, להפסקת הנשימה ולירידה ברמות החמצן בדם. קריסה חלקית תביא רק לירידה בזרימת האוויר (היפופניאה), בעוד קריסה מלאה תביא להפסקת נשימה מוחלטת (אפניאה) שלרוב תסתיים ביקיצה. מספר ועומק הפסקות הנשימה בשעה יקבע את חומרת האבחנה".

פענוח דוחות
למדתי לקרוא ולפענח דוחות לבד. ידע זה כוח, תלמדו כל מה שאתם יכולים על המכשיר שלכם ועל קריאה ופענוח הדוחות.
בדוחות המכשירים מצויינים שני סוגים של הפסקות נשימה - חסימתיות הנובעות מרפיון שרירי הלוע, ויסומנו כ obs ומרכזיות הנובעות ממרכז הנשימה במוח ויסומנו כ cnt
מי שיש לו פחות אפניאות ויותר היפופניאות - מצבו טוב יחסית. מי שאין לו אפניאות מרכזיות, ו/או מעט היפופניאות - מצבו טוב יחסית.
שמחה להודיע שכמעט ואין לי אפניאות (בדרך כלל 0) לא חסימתיות ולא מרכזיות. יש לי בד"כ מעט היפופניאות, ואני לומדת להיות מרוצה גם מההישג הקטן הזה.

היקף צוואר שקשור קשר ישיר לבעיה: אצל גברים הוא צריך להיות עד 41 ס"מ ואצל נשים עד 38 ס"מ.

זהו, נגמרו כל התירוצים מהיום דיאטה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2398 הודעות

נכתב ב - 08/04/2018 :  01:14:53  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
כל הכבוד חני!!!
את גם מטפלת בעצמך כמו שצריך וגם עוזרת לאחרות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

חני של רמי
חבר חדש מהשקית

27 הודעות

נכתב ב - 08/04/2018 :  18:37:08  Show Profile  Reply with Quote
אם אין אני לי מי לי :)
למעלה

מרמיטה
חבר חדש מהשקית