פורום פורטן ישראל - בעיות נשימה בערות
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 בעיות נשימה בערות
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ayalon
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 07/05/2018 :  14:16:46  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום
אני בן 33 בחור שמן
לפני חודש ביצעתי מעבדת שינה ביתית והתגלו אצלי הפסקות נשימה בשינה ברמה חמורה ( 82 הפסקות בממוצע בשעה אם סטורציה ממוצעת של 80% ומינימום של 65%).
הותאם לי לניסיון מכשיר CPAP מדגם Prisma smart אם מסיכת אף של JOYCEone אם אני זוכר את השם נכון וכונו לי ללחץ משתנה של 4-16.
לאחר שבוע של ניסיון המכשיר הראה שיש ירידה ל26 הפסקות בשעה ושינו לי את הלחץ ללחץ משתנה של 6-20.
בשבוע ניסיון הזה הגעתי למיון אם שרירי חזה תפוסים כל כך שחשבו בהתחלה שזה התקף לב והיה צריך זריקה של וולתרן כדי להרגיע את הכאבים בנוסף התחלתי להרגיש קשיי נשימה במהלך היום וקיבלתי פצע על האף.
בבדיקה בסוף השבוע ראו ירידה ל9 הפסקות בשעה אבל כשסיפרתי לנציג על הבעיות הוא בדק וראה שהלחץ הממוצע שלי בשינה הוא 18 (שלהבנתי זה ממש גבוה) והחליף לי אותו ללחץ קבוע של 12 ואת המסיכה למסיכה גדולה יותר גם של חברת JOYCE גודל L.
אני עכשיו בשבוע הניסיון השלישי ואני מצליח לישון יותר בקלות אם המסיכה והסידור החדשים וגם השרירים במצב יותר טוב אבל אני עדיין חש קשיי נשימה במהלך היום.
מקווה שההיסטוריה של ההתאמה מפורטת מספיק
אשמח לדעת האם עוד אנשים נתקלו בתופעות האלו במהלך ההסתגלות וכמה זמן לקח להן לחלוף?
בנוסף אני מתכנן טיסה לחול בקרוב וראיתי התיחסויות לזה בפורום אבל לא היה לי ברור האם אני חייב לידע את חברת התעופה מראש או שמספיק פשוט להופיע בדלפק אם אישור רפואי?
תודה מראש לעונים וסליחה על החפירה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 07/06/2018 :  13:56:30  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום לך איילון וברוך הבא
לפי מה שאתה מדווח אתה סובל מבעיית הפסקות נשימה ברמה חמורה מאד
עד כדי כך שאתה סובל מבעיות נשימה גם בעירות
ראשית חשוב מאד שתשתמש ב CPAP. ייתכן גם שאתה זקוק ל BPAP - תתייעץ על כך עם הרופא שלך.
בנוסף אני חושב שמאד מאד כדאי לך לעשות דיאטה. אין ספק שהבעייה שלך מוחרפת בהרבה כתוצאה מהמשקל העודף שלך
אם תרזה זה ייפתור לך כנראה חלק גדול מהבעיות.
לגבי טיסה בעיקרון חברות תעופה מכירות את המכשיר ומאפשרות לטוס עימו. ליתר ביטחון אתה יכול להדביק על תיק הנסיעה מדבקה של מכשור רפואי (אתה יכול להוריד ב GOOGLE). וליתר ביטחון אפשר גם להצטייד במכתב מרופא.
בכל מקרה חיוני שתטוס עם המכשיר.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

ayalon
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 07/06/2018 :  15:05:33  Show Profile  Reply with Quote
תודה יצחק לגבי הדיאטה אני כבר בתהליך. לגבי בעיות הנשימה בזמן ערות הם התחילו רק אם תחילת השימוש במכשיר ולכן אני שואל הן לא היו קיימות קודם
למעלה

חני של רמי
חבר חדש מהשקית

27 הודעות

נכתב ב - 07/07/2018 :  11:17:29  Show Profile  Reply with Quote
הי איילון.

הורדת משקל היא קריטית ובהצלחה רבה לך בירידה.
עד כמה שאני יודעת הסיפאפ לא מייצר בעיות נשימה בעירות. יתכן ומצבך הוחמר ואתה חייב ללכת לרופא ריאות בהקדם, שיעשה לך הערכה מעמיקה ומדויקת למצבך.

אני מייעצת לך לא לטוס לחו"ל עד שאתה לא מקבל הערכה אצל רופא ריאות.

בהצלחה והמון בריאות
למעלה

יצחק
מנהל פורום

Israel
2402 הודעות

נכתב ב - 07/07/2018 :  23:56:32  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
אכן CPAP לא אמור לדעתי ליצור בעיות נשימה בעירות
כדאי לך להתייעץ על כך עם הרופא שלך

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
309 הודעות

נכתב ב - 07/08/2018 :  06:08:30  Show Profile  Reply with Quote
שלום איילון, לצערי בארץ חוץ מכמה אנשי מכירות בודדים בתחום רוב רובם לא ממש יודעים מה הם עושים. אתה מתאר כאן מצב שקשה לי מאד לקבל ולהבין. כל מה שנעשה איתך לא נעשה טוב כבר מהרגע הראשון. אתה מתאר כאן דרגת חומרה קשה מאד עם ירידות קשות מאד בריווי החמצן. אתה מספר כאן שאתה סובל מעודף משקל ואיש המכירות כיוון לך תחילה לחץ התחלתי 4 ס"מ ?!?!?!
זה לא תקין! איש המכירות היה אמור להפעיל שיקול דעת ולהתייחס לדרגת החומרה ובהתאם למשקלך ואז לכוון את הלחץ ההתחלתי גבוהה מ 4 ס"מ וזאת כדי להקל עליך בשימוש הראשוני (שלא תרגיש שחסר לך אוויר) ויחד עם זאת להתקרב עד כמה שניתן ללחץ המניעתי וזאת מבלי "לאתגר" את המכשיר !!! פשוט חוסר נסיון מצד איש המכירות שגרם לך סבל מיותר...
צר לי שאני כל כך ביקורתי אבל הדבר הנוסף שמפריע לי הוא שאתה מספר על לחץ 12 ס"מ קבוע במכשיר אוטומטי כאשר הלחץ הממוצע בהתאמת הלחצים הורה על 18 ס"מ ?!?! אני לא ממש מבין מדוע לבצע התאמת לחצים/השאלה לנסיון אם לאחריה קובעים לחץ אחר ממה שהראה המכשיר ועוד קובעים לחץ קבוע במכשיר אוטומטי ועוד בדרגת חומרה כזאת ועם בעיות רקע כפי שתארת ?! משהו כאן נראה לי מוזר ובהחלט לא תקין !
איילון, האם קיבלת לידך את נתוני פריקת הנתונים מהמכשיר שניסית מודפסים או במייל?
אני אשמח לראות את הנתונים הללו ולנסות לעזור ולהביע את דעתי בעניין.
כרגע נראה לי שאתה לא מטופל נכון (הלוואי שאשתכנע אחרת אחרי שאראה את הנתונים).
ודבר נוסף, לכל מכשיר סיפאפ אלגוריתם פעולה אחר, אני ממליץ לך לנסות מכשיר אחר של יצרן אחר טרם הרכישה וזאת אך ורק כדי להשוות את איכות הטיפול, אתה מתאר כאן שלאחר השימוש ב סמארט נשארת עם הפסקות נשימה בודדות אמנם אבל הן עדיין ברקע.
בשימוש מכשיר אחר המצב יכול להשתפר.
בעניין המסיכה, בקש להתנסות במסיכה מסוג נחירונים (אני אומר את זה בזהירות משום שככל הנראה הלחצים שלך קצת גבוהים אבל נסה כמה שיותר מסיכות טרם הרכישה).
ובעניין הנסיעה לחו"ל לחלק מהמכשירים יש faa (אישור לשימוש במטוסי נוסעים של רשות התעופה הפדרלית) חפש את האישור הזה טרם הרכישה, זה יקל עליך בשימוש במטוס.
איילון, אני מזמין אותך להתקשר אלי ואעזור לך בשמחה וללא תמורה.
מ"ס הטלפון שלי מופיע בחתימה מטה.
בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484

נערך על ידי - dan bar-or בתאריך 07/08/2018 07:33:05
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.08 שניות.