פורום פורטן ישראל - התקפים של חצאי פיהוקים
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 התקפים של חצאי פיהוקים
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

חדשדשה
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 09/15/2017 :  00:57:13  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום , משתמשת בCPAP מזה כחוש+. לא היתה לי בעית הסתגלות להפתעתי , מסכת אף. יש לי בבקשה כמה שאלות :
1. למי מכם יש אחוזי נכות בביטוח לאומי בגלל הדום נשימה ?
2. האם מוכּרים לכם מעין התקפי פיהוק כשהפיהוק לעולם לא מגיע להשלמה? הופיע אצלי לראשונה אחרי שימוש בן שבועיים-שלושה ויש כמעט כל יום . הטכנאי לא ידע לתת לי תשובות, רופאת השינה שקבעה את הצורך במסיכה לא מוכנה לקבל אותי ("רק אם יש בעיה רפואית". ראבאק, ואני חשבתי שדנ"ש הוא אכן בעיה רפואית ... , בין ניסיונותיו להסביר אמר הטכנאי שאולי חסר לי אוויר וזו בכלל בעיה של הריאות והפנה לרופא ריאות (?) הלחץ במכונה קבוע 4.0 , אולי זו הבעיה ? אני גם מוצאת שאני נושמת יותר בכבדות גם בשעות הערות מאז שהתחלתי את השימוש במכשיר.
3. לאחר בדיקה ביתית בה נמצא דנ"ש חמור ביותר, נשלחתי לבדיקה במעבדת שינה בבי"ח . אני אמורה לעשות את זה בלי המכשיר נכון ?
4 . אחרון חביב : אילו שינויים בריאותיים הרגשתם מאז שהתחלתם להשתמש בו?

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 09/16/2017 :  13:53:39  Show Profile  Reply with Quote
1. אין לי נכות, לא ניסיתי להשיג.
2. נראה כשינה לא מושלמת, 4 קבוע זה נראה לי שגוי ויש סיכוי רב שזו הבעיה.
הסבר: אם באמת נמצא שדרגת הלחץ 4 קבוע זה מה שנדרש לך, פרוש הדבר שזו דרגת החומרה הכי הכי קלה בדנ"ש ויש להניח שניתנת לפתרון בעזרת סאד. למה יש הרגשה שסתם דחפו לך CPAP או שאת טועה ב- 4 קבוע. זה לא מתאים למה שכתבת בסעיף 3.
אם המכשיר שלך אוטומטי, (אם לא אוטומטי אז עבדו עליך) ממליץ להגדיל את התחום בין 4 ל-14 ולאחר 2-3 לילות להוריד תוצאות, ואז ע"פ התוצאות לכוון ללחץ מעט גבוה מהלחץ המירבי שהראו בתוצאות.
לעשות זואת בהנחיית דן בר אור או מקצוען אחר.
אל תדחי את זה לרגע. תמיד כדאי לציין איזה מכשיר את משתמשת.
בהצלחה ותמשיכי לדווח.

משתמש ותיק - אבי
ResMed AirSense­ 10 AutoSet+Humidifier+ClimateLine+Hose Tubing Cover
TAP PAP Nasal Pillow CPAP Mask with Improved Stability Mouthpiece
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 09/17/2017 :  17:24:03  Show Profile  Reply with Quote
1. למיטב ידיעתי לא מקבלים אחוזי נכות משמעותיים בגלל דום נשימה בלבד אלא אם כן נלווים לה בעיות רפואיות או תפקודיות נוספות.

2. אינני מכיר את התופעה של "חצאי פיהוקים" גם לי נראה מוזר לחץ קבוע של 4 זהו לחץ מאד מאד נמוך. כדאי לבדוק שוב במעבדת השינה ו/או אצל רופא שינה.

3. שווה לעשות בדיקת שינה גם במעבדה כי מתקבלות תוצאות מפורטות יותר. אגב ניתן בנוסף לעשות בדיקת שינה עם מכשיר ה- CPAP לבדיקת יעילותו.

4. בעקבות שימוש ב- CPAP אמורים להרגיש חיוניים ורעננים יותר ולא לסבול מכאבי ראש ועייפות כל היום.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 09/18/2017 21:57:29
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
228 הודעות

נכתב ב - 09/28/2017 :  13:42:54  Show Profile  Reply with Quote
בדיקה

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא