פורום פורטן ישראל - מהנסיון שלכם יש ניתוח יעיל?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מהנסיון שלכם יש ניתוח יעיל?
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/27/2017 :  12:56:27  Show Profile  תגובה עם ציטוט
הייתה לי הטבה משמעותית עם ההתקן הדנטאלי, ועכשיו יש ירידה.
אני עייף, מאד עייף בעיקר בבקרים ואחה"צ וכבר קשה לי מאוד לסחוב ולהתנהל בחיים (AHI=35 בבדיקה מלפני כחצי שנה)
מרגיש לא בשיא בלשעון המעטה.
אני נותן עוד צ'אנס להתקן הדנטאלי. (אני מתעורר לאחר שעה וחצי/שעתיים)
וחוזר לישון שוב.
אני לא רואה את עצמי מסתדר עם CPAP זה מציק, זה מעיק וכל תזוזה לא במקום הצינור מתנתק או שהמכשיר נופל מהרצפה/המסיכה יורדת מהפרצוף. (אלא אם כן אסותא לא סיפקו לי מספיק פתרונות או הסברים מתאימים).
יש ניתוח שהוכח מחקרית/מדעית, שבו אני יכול לבצע פעולה מסויימת אחת ולתמיד ולהפטר מהדום נשימה בשינה הארור הזה שהורס לי את איכות החיים?
יש אפשרות בכלל לישון איתו על הבטן או שזה בחזקת הבלתי אפשרי?
בקיצור אני אובד עצות.

אני עדיין מנסה בעזרת הרופאה שלי, לגרום להתקן לפעול כמו שצריך אבל בזמן האחרון זה פשוט לא קורה.
הגעתי כבר ל5-6 שעות שינה ברצף עם הסד הדנטאלי.
לא יודע מה קרה זה נדפק ואני פשוט כל יום נלחם עם העייפות וזה לא קל בכלל...

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 08/27/2017 :  16:58:40  Show Profile  Reply with Quote
אברהם,
אני מבין את התסכול שלך, האם עלית במשקל בתקופה זו? גם אני בשנה הראשונה ניסתי סד בנוסף למכשיר וזה לא הצליח.
אתה כותב שכל תזוזה המסכה יוצאת, מכשיר נופל לריצפה, מה אתה נאבק במכשיר CPAP??? נראה שאיש מקצוע צריך ללוות אותך והגישה שלך למכשיר צריכה להיות יותר רגועה בכדי להבין מה הטעויות שלך, מציע לך ללכת לדן בר אור.
אין סיבה בעולם שהצינור יתנתק, בטח שמכשיר לא יפול לריצפה, תזוזת מסכה מותאמת היא קטנה מאוד. דן יכול להדריך אותך ואולי בצעדים הראשונים להוסיף כדור הרגעה באישור רופא.
היכן אתה גר? אם קרוב לרחובות, אוכל לבוא ולראות מה גורם לכל הדברים הללו, אולי למקם מכשיר, צינור ולנסות להתאים מסכה.
בהצלחה חבר,

משתמש ותיק - אבי
ResMed AirSense­ 10 AutoSet+Humidifier+ClimateLine+Hose Tubing Cover
TAP PAP Nasal Pillow CPAP Mask with Improved Stability Mouthpiece
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/27/2017 :  17:19:43  Show Profile  Reply with Quote
אני כיום בן 28
בתקופה האחרונה לא עליתי ולא ירדתי במשקל.
מה שכן העליתי מגיל 20 כ-10 קילוגרם.
התייעצתי ונפגשתי עם דן לפני מס' חודשים, והוא דווקא עודד אותי לנסות התקן דנטאלי. (כן מאוד מפתיע, אבל הייתה לזה סיבה מאוד הגיונית)
לפני כן באסותא ניסיתי מס' מסיכות וזה היה סיוט, ולא נראה שהטכנאית שם ניסתה לעזור יותר מדי חוץ מלשחק עם הלחץ ולהחליף לי מסיכות.
אני חושב שאני מתהפך, או לפחות התהפכתי הרבה בלילה ובגלל זה היה לי בלאגן עם המכשיר.
אני לא מתכוון לוותר על ההתקן הדנטאלי רק במצב של אין ברירה/חוסר אונים מוחלט אני אחזור לנסות שוב את ה- CPAP.
אני לא חושב שעדיין מיציתי את ההתקן הדנטאלי כמו שצריך, ויש עדיין מה לעשות.
יש לי איזו תקווה לא הגיונית, שאם ארד בצורה רצינית במשקל אז הדום נשימה בשינה ישתפר מאד.
כיום אני שוקל 76 על 1.72 .
לפני כ- 10 שנים שקלתי 65/64.
מקווה מאד שלא הכל יתפוצץ לי בפרצוף, ולבסוף אני אגיע למסקנה שאני זקוק ל- CPAP.
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 08/27/2017 :  18:34:33  Show Profile  Reply with Quote
בהצלחה, אל תתיאש

משתמש ותיק - אבי
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 08/27/2017 :  20:40:12  Show Profile  Reply with Quote
שלום אברהם
אני מאד מצטער לשמוע על המצב שלך
באמת חשבתי מהודעות קודמות שלך שאתה בדרך לפתור את הבעיה.
לא אמורים להרגיש ככה עם ה CPAP, אם התאימו לך מסיכה שנוחה לך ומיקמו את המכשיר והצינור כמו שצריך, הוא כמעט לא צריך להפריע אחרי שמתרגלים.
אני ישן קבוע על הבטן עם המכשיר ללא בעיה
אבל אם אתה מספר שדן המליץ לך על התקן דנטלי, עם כל הניסיון שלו, אז כנראה ש CPAP פחות מתאים לך.
אתה גם לא כותב למה.
לי יש גם התקן דנטלי ואני משתמש בו בנסיעות וגם הוא נוח לי ופותר רוב בעיות דום הנשימה.
לגבי המשקל, המשקל שלך ממש לא חריג. לרזות זה בסדר אבל ספק אם יפתור הבעיות.
אגב גם אני סבלתי מבעיית עייפות שלא בהכרח קשורה לדום נשימה.
כדאי שתתייעץ עם רופא נוסף.
לא תמיד דום הנשימה ממנו סובלים הוא המקור לכל בעיות העייפות
ייתכן שיש טיפול תרופתי שבשילוב עם ההתקן הדנטלי יועיל לך
הכי חשוב אל תתייאש
אתה צעיר ובטוח תמצא פתרונות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 08/27/2017 20:41:12
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  12:57:19  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by יצחק

שלום אברהם
אבל אם אתה מספר שדן המליץ לך על התקן דנטלי, עם כל הניסיון שלו, אז כנראה ש CPAP פחות מתאים לך.
אתה גם לא כותב למה.

אתן קצת רקע ואשתף שהמידע יהיה נגיש לכולם. (לצערי, לי לא הגישו את כל המידע על מגש של כסף והייתי צריך לחפור ולחפור ואיכשהו לגלות.)
יש לי תסמונת טוראט ברמה בינונית-קשה, ולאחרונה לפני כחצי שנה אובחנתי בדום נשימה בשינה ברמה קשה.
עברתי כבר עשרות טיפולים, ושום דבר לא הועיל לתסמונת הטוראט עד שמצאתי באינטרט משהו נסיוני -סד יום שנמצאים איתו 24/7 שעוזר לאנשים עם תסמונת טוראט. הגעתי במקרה לרופאה שיניים שמתמחה בהפרעות שינה ומכינה סדים לדום נשימה בשינה. והגעתי אליה למטרה אחרת לגמרי - בשביל לעזור לי עם הטוראט.
הייתה שמחה גדולה וזה אכן עבד ושיפר לי את איכות החיים ולצערי, זה הפסיק לעבוד לאחר כ-4 חודשים.
כבר בפגישות הראשונות היא הסתכלה על הציפורניים שלי, ואמרה שאני סובל מתופעה שנקראית NAIL CLUBBING ולפי הציפורניים שלי יש לי דום נשימה ברמה מאד קשה ולדעתה, אני בקושי מצליח לנשום בלילה. בהתחלה קצת פקפקתי באבחנה שלה, הקלטתי את השינה לפי עצתה באפליקציית Snoreclock ובאמת ראיתי ושמעתי שאני בקושי נושם בלילה (25-30% מהלילה היו נחירות) ואני יותר מתהפך ונאבק בשינה מאשר באמת ישן.
באמת התהלכתי ביום-יום כמו סמרטוט, והיו לי כל מיני סחרחורות...
עדיין הייתי ספקן לכן הלכתי למעבדת שינה וואלה היא צדקה. דום נשימה בשינה ברמה קשה של 35 הפסקות נשימה בשינה עם ירידה בריווי החמצן...
מסתבר שלאחוז גבוה של לוקי תסמונת טוראט, יש הפרעות שינה שונות ודום נשימה בשינה בגלל מבנה לסת צר. (גם משהו שאף אחד לא אמר לי, הרופאה שלי גילתה את זה תוך כדי עם פציינטים נוספים עם טוראט)
עד כאן נושא הטוראט.
בחודשים האחרונים המיקוד שלי הוא שיפור השינה.
כיום, זה הדבר היחיד שמחזיק אותי חי ומתפקד, לא תרופות ולא שום דבר רק שינה ואני עצמי.
בכל מקרה, המצב הרבה הרבה יותר טוב ממה שהיה לפני חצי שנה.
אני יודע שכל דבר שעושים בחיים, הוא תהליך ואין פתרונות קסם שמתחילים לפעול מייד ובן רגע.
סבלנות היא מילת המפתח.
לגבי דן - כאשר נפגשתי איתו, הוא ראה אותי מסתובב עם סד ליום ואמר שלדעתו, אם אין לי בעיה להסתדר עם סד אז כדאי לי לנסות קודם את הכיוון הזה ופחות להתמקד ב-CPAP. (הסד של הטוראט - מדובר בסד מאוד מגושם והרבה יותר קשה להסתגלות מסד לילה.)
מידע על הטיפול:
https://www.youtube.com/watch?v=JGlDCyZGkoc

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 08/29/2017 13:08:50
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  14:48:18  Show Profile  Reply with Quote
אברהם,
תודה ששיתפת אותנו,
עכשיו הדברים ברורים יותר.
יתכן שדן לא העמיק בכל הבעיות שלך, לי ברור ממעבדת השינה ואין לי ספק בכך שאתה זקוק לCPAP, בנוסף לסד שמטפל בבעיה הספציפית שלך. בלי קשר לסד, כמה שיותר מהר תסתדר עם ה-CPAP כך ייטב לך.
רוב הבעיות שיהיו לך עם המכשיר תדרש לאתר, למצוא ולפתור בעצמך כי רק אתה מכיר את עצמך. אנחנו מכאן יכולים לתת לך עצות, אך אתה לבד תצטרך לראות אם הן מתאימות לך או לא, תדרש לכושר אילתור, רק כך הגעתי למצב שינה טוב בעצמי לבד.
למשל, אני מביא את צינור המכשיר מהראש של המיטה ומשאיר אותו חופשי כך שאוכל להסתובב מצד לצד חופשי בזמן השינה. הצינור לא מושך את המסכה והיא לא זזה ממקומה. אם אתה חייב שהצינור יעבור מלמטה, דאג להצמיד אות לבגד כך שהצינור ינוע איתך ולא ימשוך את המסכה. אם אורך הצינור הסטנדרטי לא מספיק לך, חבר עוד אחד בטור. עוד הרבה עצות מעשיות אנו יכולים לתת, אך כאמור רק אתה תפתור את הבעיות בעצמך. אם תחליט ללכת על מכשיר כדאי שזה יהיה מכשיר טוב עם מעשיר לחות. נסה מסכה ראשונה, למד מה החסרונות שלה ואז רכוש מסכה שמתגברת על חסרונות אלו. כך תתקדם עד למסכה המתאימה לך ביותר.
בהצלחה חבר

משתמש ותיק - אבי
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  15:41:41  Show Profile  Reply with Quote
הרופאה שלי דווקא עומדת על כך, שאני מתאים להתקן הדנטאלי ואכן יש שיפור מאוד משמעותי באיכות השינה.
את זה יהיה ניתן לבחון אך ורק ע"י בדיקה במעבדת שינה.
לטענתה, כבר טיפלה במקרים קשים משלי בהצלחה.
אני בינתיים סומך על המילה שלה ומתמיד בטיפול יום-יום.
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  15:42:55  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by אברהם2017

הרופאה שלי דווקא עומדת על כך, שאני מתאים להתקן הדנטאלי ואכן יש שיפור מאוד משמעותי באיכות השינה.
את זה יהיה ניתן לבחון אך ורק ע"י בדיקה במעבדת שינה.
לטענתה, כבר טיפלה במקרים קשים משלי בהצלחה.
אני בינתיים סומך על המילה שלה ומתמיד בטיפול יום-יום.

למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  15:49:39  Show Profile  Reply with Quote
נכתב בטעות- הודעה כפולה.
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 08/29/2017 :  22:04:20  Show Profile  Reply with Quote
תודה רבה על השיתוף ועל הכנות אברהם
אתה אדם חכם, אמיץ ונחוש
אני בניגוד לאבי לא חושב שביכולתנו להמליץ לך על טיפול ב CPAP ולא בהתקן דנטלי
אני אישית אובחנתי כסובל מדום נשימה קשה עם 34 הפסקות נשימה בשעה
אני משתמש לסירוגין ב CPAP ובהתקן דנטלי
מבדיקת שינה שעשיתי עם ההתקן הדנטלי נמצא כי הוא פותר לי את בעיית הדום נשימה ב 80% לרמה שהיא בהחלט סבירה.
כך שהתקן דנטלי בהחלט יכול להיות יעיל!
העובדה שאתה משתמש ממילא בהתקן בהחלט עוזרת
אני בטוח שאתה תמשיך בנחישות לחפש ולשפר את הפתרונות עד שתגיע לשינה השלווה והרצויה שאתה ראוי לה
שיהיה המון בהצלחה!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 08/29/2017 22:05:01
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 08/30/2017 :  12:14:21  Show Profile  Reply with Quote
תודה רבה אנשים על התמיכה והעידוד.
כיף ועושה שמח וטוב על הלב, שיש אנשים שרוצים לעזור.
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.