פורום פורטן ישראל - מאיפה להתחיל ?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מאיפה להתחיל ?
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

Vismannnn
חבר חדש מהשקית

Israel
2 הודעות

נכתב ב - 06/29/2017 :  18:49:55  Show Profile  Send Vismannnn an AOL message  תגובה עם ציטוט
אני בן 30 ,סובל מעודף משקל גבוהה .
מאז שאני מכיר את עצמי ,אני ישן רע מאוד ,אני יכול לישון 12 שעות ולהיות מאוד עייף בעבודה ,בנוסף ,אני נוחר מאוד חזק.
תמיד חשבתי שזה "שינה קלה" ,או נחירות כמו של כולם .
בחצי שנה האחרונה התחלתי להתעורר מיושב לחלוטין ,לאחר קריאה הבנתי שאני סובל מדום נשימה .
השיא הגיע שלפני 3 שבועות , התעוררתי חנוק לחלוטין ,אפילו אחרי שהתעוררתי לא התלחתי להכניס אוויר לריאות ,כאילו משהו חוסם מעבר ,הייתי רגע לפני עילפון .
לא רק הסכנה לביראותי מדאיגה אותי ,רק האופציה של לישון "חזק" ולקום רענן ,מכניסה בי תקווה ענקית .

אז התחלתי לקרוא ,והלכתי לאבוד , מלא מכשירים ,לחץ קבוע ,אוטומטי , מחירים , קופות חולים ,מסיכות ,צינורות ..ואני מה רק רציתי ? , לישון טוב

אז חשבתי אולי יש כאן כמה חברים שיכולים לעזור לי .

1)מעולם לא הייתי במעבדת שינה ,האם זה הכרחי ?

2)אני חבר בקופת חולים כללית , אין לי את האפשרות הוציא 10 אלף ש"ח ,גם 4000 ש"ח הם סכום גבוהה עבורי , אבל אם זה ייתן לי לישון טוב אחרי 30 שנה ,אני הראשון שיעמוד בתור.
ראיתי שהם מציעים מכשיר בשם Vantage בעלות של 2800 ש"ח ,האם הוא מספיק ?

אשמח לשמוע המלצות ,אני לא רוצה למשוך את זה יותר מידי עם בדיקות ומחקרים ,רק המחשבה על לילה ראשון עם שינה אמיתית אחרי כל כך הרבה שנים מחדירה בי חוסר סבלנות רציני

תודה רבה לכם .

נערך על ידי - Vismannnn ב 06/29/2017 18:54:11

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
228 הודעות

נכתב ב - 06/29/2017 :  21:33:08  Show Profile  Reply with Quote
שלום מתן וברוך הבא לפורום שלנו, כן,עושה רושם לפי התאור שלך שאתה סובל מהפסקות נשימה בשינה, זה לא נורא ולא סוף העולם! אתה צריך לעבור בדיקת שינה (ניתן גם לבצע בבית עם מכשור קל מאד לתפעול) אם תרצה צור איתי קשר ואסייע לך בזה. יש לי מכשיר כזה שבעזרתו ניתן לבצע בדיקת שינה ביתית וללמוד מהתוצאות האם אכן ישנה בעיה. אם תרצה אשאיל לך מכשיר כזה תישן איתו בביתך ולאחר מכן נבין מה הבעיה. אם תרצה גם אשאיל לך מכשיר סיפאפ לכמה ימים כדי שתראה אם זה עוזר לך לפתרון הבעיה. אין לך מה לדאוג הכל יהיה בסדר וטוב שתפסת את זה בזמן ולא בעוד עשר שנים !
אתה מתאר עודף משקל ועייפות תמידית מלווה בנחירות ופה יבש והרגשת חנק בשינה, כל אלה מעידים ככל הנראה על הפסקות נשימה בשינה. הפסקות נשימה בשינה מעבר לשינה לא מרעננת עלולות לגרום למחלות לב, יתר לחץ דם הרדמויות מסוכנות בזמן נהיגה ובמקרים מסויימים לסכרת ולאין אונות. צריך לטפל בזה וכמה שיותר מהר !
אין לי ספק שלאחר שתישן אפילו רק לילה אחד עם מכשיר סיפאפ החיים שלך ישתנו לטובה (כמו לכולנו כאן). לגבי מחיר המכשיר, גם כאן אין לך מה לדאוג!
קופת החולים שלך (במידה ויש לך ביטוח מושלם) מכסה את רוב עלותו של המכשיר ובסופו של דבר אתה תוציא מכיסך סביב ה 500/600 ש"ח. אם אין לך ביטוח מושלם זה כבר סיפור אחר ואז יהיה עליך לשלם משהו סביב ה 2400 ש"ח (חלקך בהשתתפות) המחירים שציינתי כאן הם עבור מכשירים אוטומטיים כמובן אשר מיסודם מווסטים את הלחץ הטיפולי לפי הדרירשה של המשתמש ובכך מונעים הפסקות נשימה ואת אותן תופעות מהן אתה סובל.
עניין נוסף הוא הפחתה במשקל, אתה תראה שלאחר שתשתמש בסיפאפ אתה תישן טוב יותר ותהיה חסר פחות באנרגיה ואז תפחית מהר יותר במשקל! מבחינת מסיכות, יש המון סוגים ואשמח מאד לעזור לך בהתאמת המסיכה שתהיה נוחה וטובה לך .
בקיצור, צור איתי קשר ואעזור לך בשמחה וללא תמורה! בינתיים שיהיה בהצלחה! ואל תחשוש משום דבר! הכל יהיה בסדר !

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

Vismannnn
חבר חדש מהשקית

Israel
2 הודעות

נכתב ב - 06/29/2017 :  21:49:18  Show Profile  Send Vismannnn an AOL message  Reply with Quote
איזה כיף לקרוא ,תודה רבה,שום דבר לא מפחיד או מלחיץ אותי ,המחשבה לישון סוף סוף עמוק וטוב שווה כל דבר.
אני לא יודע על איזה מכשיר מדידה/בדיקה אתה מדבר,אבל השתמשתי ב2 מכשירים ,אחד בשם FITBIT ,שהראה שהאני ישן נוראי ,עם אחוז אחד בלבד של "שינה עמוקה" ,המכשיר השני ,הוא מכשיר מיוחד שנקנה נגד נחירות ,יושב באוזן ומצפצף כשאני נוחר ,לא עזר אבל גם שם יש נתונים שמראים ,על שינה לא בריאה בכלל .
אני אכן סובל מלחץ דם גבוהה ,כל החיים ,אם זה בגלל איכות השינה שלי אני לא יודע ,אבל זה יהיה מדהים אם כן .
אכן יש לי ביטוח כללית ,מסוג "כללית מושלם פלטינום".
מקריאה על הנושא הבנתי שמכשיר אטומטי עדיף ,כי הוא מונעה בעיות של התאמה אישית ללקוח .
לגבי מסיכות ,אני סובל מבעיות מחיצה באף ,ולא מוכן לעבור ניתוח ,ככה שלפי מה שהבנתי אני זקוק למסיכה לפה ,מאחר ואני נושם דרך הפה (כי לרוב האף סתום)

אני אצור איתך קשר מחר או בתחילת שבוע הבא בכדי להתקדם ,שוב ,רק המחשבה לקום סוף סוף רענן בבוקר גורמת לי לאושר לא יתואר.

תודה רבה לך .

נערך על ידי - Vismannnn בתאריך 06/29/2017 21:53:04
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 07/01/2017 :  10:58:33  Show Profile  Reply with Quote
שלום מתן וברוך הבא לפורום שלנו.

אכן לפי התיאור שלך כמעט וודאי שאתה סובל מהפסקות נשימה בשינה בדרגה קשה.

מאד חשוב שתטפל בכך וטוב מוקדם ממאוחר.
אחרי שתטופל תראה איך איכות החיים שלך תשתפר ללא הכר. תהיה יותר עירני וחיוני, לא תסבול מכאבי ראש ועייפות ותשמור על בריאותך.
בהתחלה הכל נראה מסובך אבל תוך זמן קצר תראה שהדברים הרבה יותר פשוטים.

אני מצרף לך את ההמלצות שלי למשתמש החדש, למקרה שלא ראית אותם:

1. להשלים את הבדיקה במעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח). המכשירים בהם השתמשת אינם בגדר בדיקת שינה מלאה. חשוב מאד שתעבור בדיקה כזו בכדי לאבחן בוודאות את מצבך המדוייק

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לניסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק. מאד רצוי שתמצא ספק הנותן לך שירות איכותי ומקצועי, או יועץ CPAP שילווה אותך בתהליך. הדבר מאד חשוב לתהליך ההסתגלות הראשוני בו אנו נמצאים במצב רגיש.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שים לב אתה יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר. בחירת המסיכה הנוחה לך היא השלב הקריטי ביותר אף יותר מבחירת המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות

6. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.

אתה מוזמן להמשיך להתייעץ
בהצלחה!!!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 07/01/2017 11:00:40
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.