פורום פורטן ישראל - ייעוץ למצטרף חדש לרכישת מכשיר CPAP
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 ייעוץ למצטרף חדש לרכישת מכשיר CPAP
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

menig
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 06/18/2017 :  10:37:34  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום שמי מנחם בן 44,
אני מצטרף חדש, עשתי בדיקת התאמה למכשיר CPAP באסותא, נתנו לי לניסיון שתי מסכות אחת גדולה שמכסה את האף והפה והשניה קטנה יותר שנכנסת לנחיריים. שתי המסות לא היו לי נוחות.
האם מישהו יודע האם קיים מסיכות אחרות יותר נוחות ? איזה מכשיר מומלץ ?
אם זה רלוונטי אני שומר שבת ולכן אני חושב שמכשיר שמורדים את המסיכה הוא מפסיק לעבוד לא יהיה רלוונטי בשבילי. אני מבוטח במאוחדת בביטוח עדיף.
תודה על ההתייחסות.

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
215 הודעות

נכתב ב - 06/18/2017 :  22:06:46  Show Profile  Reply with Quote
שלום מנחם וברוך הבא לפורום שלנו, ישנם מיגוון מכשירים לציבור הדתי אשר מתאימים לשימוש בשבת ואפילו מאושרים ע"י מכון צומת, בכל מקרה בשבת עליך להשתמש בשעון שבת (עם מכשירים מתאימים בלבד) וכמובן לבטל את מנגנון ההתחלה וההפסקה האוטומטית, כמו כן עליך לכסות את הצג במכשיר ולחבוש את המסיכה בשינוי. בשאר השבוע (בימי חול) בחלק מהמכשירים ניתן לחזור ולהפעיל את המנגנון הזה.בעניין המסיכות,המגוון אשר מוצע לניסוי באסותא דל מאד ולכן אני חושב שעליך להחשף למסכות נוספות, בשוק ישנן המון סוגים וכדאי שתנסה כמה שיותר טרם הרכישה ואני בטוח שתמצא את האחת שתהיה לך נוחה. אם תרצה אשמח להיפגש איתך לעזור ולשתף מנסיוני, (גם אני משתמש בסיפאפ מזה שנים) אני מזמין אותך להתקשר אלי 0522828484 דן בר-אור
בינתיים שיהיה בהצלחה וברוך הבא ! נשמח בכל מקרה אם תמשיך לשתף אותנו.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2268 הודעות

נכתב ב - 06/19/2017 :  09:31:26  Show Profile  Reply with Quote
שלום מנחם וברוך הבא לפורום שלנו.

היום יש מגוון אדיר של מסיכות, ממסיכות המכסות חלק גדול מהפנים, למסיכות המכסות את האף, למסיכות קטנות הנכנסות ישירות לנחיריים. הנקראות מסיכות נחירונים.

אני אישית לא מחסידי מסיכת הנחירונים. לא בגלל שאני חושב שאינה טובה, אלא פשוט בגלל שאני באופן אישי מצאתי קושי להסתגל אליה. אבל זה נסיון אישי בלבד ובהחלט ידוע לי שיש לה חסידים ומשתמשים רבים המרוצים רק ממנה.
אני אישית הסתגלתי דווקא למסיכה אפית פשוטה ונוחה ומרוצה ממנה מאד.
אבל שוב, הדבר מאד אינדבידואלי. חשוב לא להינעל ולנסות כמה שיותר עד שמגיעים למסיכה הנוחה והיעילה ביותר. המסיכה היא החלק הקריטי אפילו יותר מהמכשיר!

אני מצרף לך את ההמלצות שלי למשתמש החדש, למקרה שלא ראית אותם:

1. להשלים את הבדיקה במעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח).

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק. מאד רצוי שתמצא ספק הנותן לך שירות איכותי ומקצועי, או יועץ CPAP שילווה אותך בתהליך. הדבר מאד חשוב לתהליך ההסתגלות הראשוני בו אנו נמצאים במצב רגיש.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שים לב אתה יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר. בחירת המסיכה הנוחה לך היא השלב הקריטי ביותר אף יותר מבחירת המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות

6. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.

אתה מוזמן להמשיך להתייעץ
בהצלחה!!!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 06/19/2017 09:32:01
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.