פורום פורטן ישראל - לא מצליח להסתגל ל- CPAP
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 לא מצליח להסתגל ל- CPAP
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
הדף הבא
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 2

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/06/2017 :  00:01:29  Show Profile  תגובה עם ציטוט
שלום,
קצת פרטים יבשים.
אני בן 28, לאחרונה נבדקתי במעבדת שינה ונמצא שאני סובל בדום נשימה בדרגת חומרה קשה (35 הפסקות בשעה).
רוב הזמן אין לי עייפות במהלך היום, אבל מאוד קשה לי לקום בבוקר ולוקח לי משהו כמו חצי שעה-שעה עד שאני מתאפס על עצמי...
אולי יש כמה תופעות או תסמינים שנגרמים בגלל השינה הלא איכותית ואני אפילו לא מודע אליהם...
ניסיתי כבר 2 מסיכות אחת שיושבת על האף והשנייה נחירונים ולא הסתדרתי. (אני מתעורר עם המסיכה באמצע הלילה)
חשבתי לעשות סד דנטאלי לטיפול בדום נשימה בשינה. מה דעתכם? לא ממש הרגשתי שעוזרים לי במעבדת שינה. יש לי פגישה עם הטכנאית שבסה"כ מורידה לחץ/מחליפה לי מסיכה ואמרה לי שאין לה מושג למה אני מוריד את המסיכה באמצע השינה...
מה יהיו ההשלכות אם לא אטפל בזה?

נערך על ידי - אברהם2017 ב 03/06/2017 00:02:09

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 03/06/2017 :  08:53:36  Show Profile  Reply with Quote
שלום, הגעת למקון הנכון,
אני בטוח שרוב חברי הפורום מזדהה איתך ונזכר איך היה בתחילת הדרך.
ככה זה אצל כולם ב-3 חודשים הראשונים. מי יותר מי פחות, יש קשיי הסתגלות. מה שחשוב שתתמיד, בסוף תתרגל ולא תרגיש את המסכה.
כמו שנוכחת ותקרא בהרבה פוסטים, המסכה זה הדבר הכי חשוב, אתה צריך למצוא מה בדיוק הדברים והנקודות שמפריעים לך במסכה, בריחת אויר, לחץ, רצועות, התאמה לפנים, תזוזה של המסכה, ולנסות למצוא את המסכה שהכי פחות תפריע לך בצורת השינה שלך, אף מסכה אינה מושלמת! אבל יש מסכות שמקלות על הדברים שהכי מפריעים לך ותתחיל להתרגל אליה. בכל מסכה תגדיר מה הכי מפריע לך, ותחפש אחרת שתקל עליך יותר במה שהפריע בקודמת. אישית, אם הייתי אוסף את כל המסכות שהשתמשתי עד היום בחיים, יכולתי לשחק סימני דרך מרחובות עד אילת. סבלנות, רק אתה יודע מה טוב לך, מה נוח ומה נסבל מבחינתך, לא מעבדת שינה, לא טכנאי ולא אנחנו נוכל למצוא את זה במקומך, אנחנו יכולים לעזור בעצות, הרבה עצות, ניסיון, אבל מי שימצא את הפתרון זה רק אתה. הרבה ניסיונות ותוודא שאתה מרגיש שיפור מלילה ללילה, גם שיפור קטן ועוד חצי שעת שינה זה שיפור והתקדמות שיעזרו לך להתרגל.
תמסור יותר אינפורמציה ופרטים על שם המכשיר שנתנו לך, הלחצים, כמה זמן עבר, תאור מדויקת מה מפריע, באילו נקודות, ככל שיהיו יותר פרטים יהיה אפשר להבין, לדעת ליעץ מה יכול לעזור לך, אך כמו שאמרתי אתה הוא שבסוף צריך להתנסות, לחשוב ולמצוא פתרונות שלך עוזרים.
סד יכול לעזור רק בלחצים נמוכים, זה גם צריך הסתגלות. לי זה לא עזר.
אנחנו כאן בשביל לעזור, אבל העזרה האמיתי רק אתה תתן לעצמך.
בהצלחה, זה רק ענין של זמן

משתמש ותיק - אבי
ResMed AirSense­ 10 AutoSet+Humidifier+ClimateLine+Hose Tubing Cover
TAP PAP Nasal Pillow CPAP Mask with Improved Stability Mouthpiece
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 03/06/2017 :  09:43:48  Show Profile  Reply with Quote
שלום אברהם וברוך הבא לפורום שלנו

קיבלת כאן כמה טיפים מצויינים מאבי שמשתמש ב- CPAP כבר עשרות שנים.

תהליך ההסתגלות הראשוני ל CPAP הוא מאתגר אולם כולנו עברנו אותו.תהליך ההסתגלות אורך מספר שבועות במהלכן עליך לאתר את המסיכה הנוחה לך אישית ביותר ואת המכשיר וכיוונון הפונקציות המתאימות לך ביותר.

התופעה שאתה מציין של הסרת המסיכה באמצע הלילה היא נורמלית לגמרי ומאפיין את תהליך ההתסגלות. לא צריך להתייאש בגללו אלא להמשיך בשימוש עד שלאט לאט אורך השינה עם המכשיר הולך ועולה.

אתה מציין שטכנאי המעבדה לא ממש מסייע לך. אני ממליץ לך מאד לאתר אדם שייתן לך ייעוץ מקצועי ואכפתי. דן בר אור מהפורום שלנו הוא אחד כזה. הוא יועץ מקצועי מצויין וסייע לרבים וגם לי בתחילת הדרך.

לגבי סד דנטלי. הרי שהוא לא יעיל באותה רמה כמו ה- CPAP. בוודאי לא למי שסובל מההפרעה ברמה קשה כמו שאתה מציין. לי אישית יש גם סד דנטלי בו אני משתמש לנסיעות. אבל בבית מקפיד להשתמש ב- CPAP.
אני ממליץ על הסד הדנטלי רק למי שלא מצליח להסתגל ל CPAP, או למי שסובל בעיקר מנחירות, או כאמצעי עזר לנסיעות. במקרה שלך כדאי לך מאד לנסות להסתגל ל- CPAP. אתה מציין תופעות לוואי קלות יחסית, אולם אתה צעיר מאד וככל שאתה תתבגר תופעות הלוואי עלולות להחמיר ומכאן חשיבות הטיפול.

אני יכול לתת לך כמה עיצות ראשונית:

1. להשלים את ההתאמהבמעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח).

2. לפנות ישירות (או באמצעות היועץ) לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק.כל חברה אמורה לסייע לך בעניין.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שימי לב את יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות.

6. לנסות המכשיר עם מעשיר לחות ובלעדיו על מנת להחליט אם הוא מסייע לך.

7. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.

אתה מוזמן להמשיך להתייעץ

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

cantBreath
חבר חדש מהשקית

24 הודעות

נכתב ב - 03/06/2017 :  10:49:27  Show Profile  Reply with Quote
כל ההתחלות קשות.

אבל זה שווה את זה.

גם אם תישן חלק מהלילה עם המסיכה ולאט לאט תגדיל את שעות השימוש במכשיר זה יהיה עדיף מכלום.

למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/06/2017 :  11:13:30  Show Profile  Reply with Quote
היי, תודה לכולם על התגובות אני אשתדל להתייחס לכולם ולתת כמה שיותר פרטים.

אני אתן הקדמה קצרה שתשפוך עוד קצת אור:
אני חושב שאני כן חווה תסמינים שקשורים לדנ"ש (דיכאון, חוסר אנרגיה, סטרס דפיקות לב שמתגברות במהלך היום, כל מיני מיחושים שונים בגוף, התכווצויות שרירים).
אני מטופל כרגע בסד (לא לדום נשימה) לבעיה אחרת, אני מסתובב איתו כל היום וגם ישן איתו ומסתבר שהוא נותן לי הקלה מסויימת לדנ"ש (הוא מקדם את הלסת במידת מה וקצת פותח את נתיבי האוויר). אם אני ישן איתו, ביום למחרת אני מרגיש הרבה יותר טוב.
עדיין לא מספיק, אבל הוא בכל זאת נותן הטבה כלשהי.
הרופאה שהכינה לי אותו, טוענת שסד ייעודי יוכל מאוד לעזור לי ואף היו מטופלים עם דום נשימה קשה משלי שהסד הצליח לעזור להם/לפתור להם את הבעיה.
לסד לקח לי להתרגל משהו כמו 2-3 שבועות אבל הבנתי ממנה, שההסתגלות לסד לדנ"ש הרבה יותר קלה מהסד שאני מרכיב.
בגלל זה יותר קורץ לי "הפתרון" של הסד כי אני יודע שזה משהו שאני אוכל להסתגל אליו בלי בעיה, גם אם יתן לי 80-90% יעילות זה יהיה עדיף על כלום.

לגבי המכשיר:
APEX MODEL NO 9S - 005720 (מכשיר ממש בסיסי להבנתי עם לחץ אוטומטי)
XT AUTO

לחצים - לחץ קבוע שמתחיל מ4 והוא מוגבל עד- 7. אם אני לא טועה, לפני כן הוא עבד בלחץ של בין 6 עד 8 (אולי פחות) לפני שהטכנאית הגבילה לי אותו.

זה כבר שבוע שני שאני מנסה את המכשיר, ועכשיו אני צריך להחזיר אותו למעבדה.

תאור מדויק מה מפריע - לחץ על הפנים/על האף, חוסר נוחות, אוויר קר על הפרצוף שקצת מציק, אני מרגיש שאני בסה"כ יותר עייף שאני ישן עם זה. מצליח לישון משהו כמו שעה עם זה, ואז מתעורר.
הצינור לפעמים מתנתק מהמכשיר - היה איזה יום, שהמכשיר + כל האביזרים היו על הרצפה. פשוט הורדתי ממני את המסיכה באמצע השינה...
זהו, פחות או יותר בעקרון.

2 המסיכות שניסיתי - מסיכה אחת שמתלבשת על כל האף, והשנייה נחירונים. אם שתיהן לא ממש הסתדרתי. ניסיתי למדוד את המסיכה שמכסה גם את הפה, והיא ממש הציקה לי.

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 03/06/2017 11:15:38
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/07/2017 :  08:15:22  Show Profile  Reply with Quote
מידע נוסף:
כה בדיקת שינה בליל . 16/12/2016ערוצי הבדיקה כללו: נשימת אף, נשימת חזה ובטן, דופק , רמת ריווי חמצן בדם, נחירות
ותנוחת שינה. משך הבדיקה: 5שעות 21דקות . אובחנו 178הפסקות נשימה מלאות . אובחנו 11הפסקות נשימה חלקיות.
צפיפות הפסקות נשימה 35.3אירועים לשעה. נרשמו 77ירידות ברמת ריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של % 97עד למינימום
של % ,85במשך % 0.4מהלילה נשמעה נחירה.

מה אתם אומרים, זה באמת רמה קשה או שזה לא נורא כל כך?
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 03/07/2017 :  11:48:06  Show Profile  Reply with Quote
אברהם,
אם הלחץ המכסימלי שלך הוא 7 כמו שאתה כותב, לדעתי סד בהחלט יתאים לך, קידום הלסת עוזר ומתבצע בצעדים קטנים בכוון כל כמה ימים.
אם מסיבה כלשהי תחליט בכל אופן ללכת על CPAP ותדרש להחזיר את המכשיר, תוכל להשאיל מכשיר מ"יד שרה", החודש שעבר תרמתי מכשיר נוסף בסניף רחובות שכולל מעשיר לחות, אבל מסכה אתה צריך לרכוש. אם הסד שאתה משתמש בו הוא עבור חריקת שיניים, נראה לי שמסכה כמו שלי בלי רצועות יכולה להתאים לך, היא גם תהווה תחליף לסד.
אם יש לך בעיה להשיג מכשיר, יש לי מכשיר ספייר טוב שאני מחזיק על כל מקרה, אוכל לעזור לך.
בהצלחה,

משתמש ותיק - אבי

נערך על ידי - avis בתאריך 03/08/2017 19:31:05
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/07/2017 :  17:46:48  Show Profile  Reply with Quote
היי, תודה לכולם על העזרה.
נפגשתי עם דן, יועץ הCPAP.
נראה בחור אדיב מאוד, בהחלט נראה שהמטרה שלו היא כמה שיותר לעזור.
כיבד אותי באספרסו, נראה שהבחור בקיא במה שהוא אומר ועושה, חי ונושם את עולם ה- CPAP תרתי משמע (:
המסקנות -
הוא אמר לי שלדעתו ומנסיונו, מכיוון שאני כבר משתמש בהתקן (כלשהו) והתרגלתי אליו, לדעתו, ההתקן הדנטאלי יותר מתאים לי, ואמר לי לעזוב את עניין ה- CPAP.
ההתקן שיש לי עכשיו פי כמה וכמה, יותר קשה להסתגל אליו מהתקן לדנ"ש, ואני נמצא עם ההתקן הזה במשך כל שעות היום כמעט 24/7, עובד איתו וגם ישן איתו. ההתקן הנוכחי מגביה את המנשך+מקדם את הלסת התחתונה במקצת.
זה לא התקן לחריקת שיניים, זה התקן שנועד לפתור בעיות יציבה+ומטפל בטיקים/תסמונת טוראט.
https://www.youtube.com/watch?v=OvnLxYaRVdY (דומה מאוד להתקן שיש לי)
תודה רבה לדן שנתן לי מזמנו, ללא שום תמורה או התחייבות הוא חסך לי הרבה זמן והתעסקויות מיותרות.
מי שלא הלך אליו עד עכשיו, אני בהחלט ממליץ.

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 03/07/2017 17:54:06
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 03/08/2017 :  09:29:53  Show Profile  Reply with Quote
היי אברהם,

ראשית לעניות דעתי (ואני כאמור לא רופא) אתה סובל מהפסקות נשימה בשינה בדרגת חומרה קשה. זאת ניתן ללמוד לא רק ממספר הפסקות הנשימה אלא מהירידה המשמעותית בריווי החמצן בדם אצלך בלילה. צריך לזכור כי רמת ריווי החמצן אמורה לעלות על 95% ואם היא יורדת כמו אצלך ל 85% זה בעייתי מאד ודורש טיפול.

אם אתה הולך לכיוון של התקנים דנטליים תוכל למצוא המלצות לכמה מומחים בתחום בדף העליון בפורום שלנו
ראה קישור - http://www.portan.co.il/forums/topic.asp?TOPIC_ID=22130

השאלה היא גם האם אתה יכול להחליף את ההתקן הקיים שלך בהתקן של דום נשימה, הואיל ולהתקן הקיים שלך יש מטרה אחרת

נערך על ידי - יצחק בתאריך 03/08/2017 09:31:53
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/08/2017 :  10:13:47  Show Profile  Reply with Quote
היי יצחק, תודה על תגובתך.
רוב החשיבות של השימוש בהתקן באה לידי ביטוי במהלך היום. כרגע, אני משתמש בו גם במהלך השינה, בתור התקן שמשפר את הנשימה בלילה ונותן מענה מזערי וחלקי בלבד על בעיית הדנ"ש.
התכנון שלי כך: במהלך הלילה להרכיב את ההתקן של הדום נשימה בשינה, ובמהלך היום להרכיב ולהשתמש בהתקן היום.
2 התקנים לשתי מטרות שונות.

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 03/08/2017 10:15:00
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 03/08/2017 :  10:38:35  Show Profile  Reply with Quote
יפה. שיהיה המון בהצלחה
ותמשיך לעדכן

למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/08/2017 :  10:59:47  Show Profile  Reply with Quote
בשמחה, אני תמיד בעד הפצת ידע ושיתוף.
ייתכן גם שאחרי קבלת ההתקן, כחודש וחצי לאחר ההסתגלות אעשה בדיקת שינה מחודשת ואביא לכאן את התוצאות.
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/09/2017 :  16:30:40  Show Profile  Reply with Quote
היי, רציתי לשאול אתכם האם אתם מכירים את התסמינים הבאים והאם לדעתכם, הם קשורים לחוסר בשינה המרעננת וקשורים לדנ"ש:
- סטרס
- שרירים מכווצים
- דיכאון
- חרדה
- רגישות יתר.
- עייפות בבוקר/חוסר ריכוז בבוקר לוקח משהו כמו חצי שעה - עד שעה עד שמתאפסים וחייבים לשתות קפה או מקלחת טובה.
- פתאום מרגישים ממש ח** באמצע היום ואין כוח.
- מרגישים שהלב עובד קשה שעות נוספות פתאום באמצע היום. (ממש מרגישים אותו פועם)
- חולשה/עייפות נופלת עליכם פתאום באמצע היום.
- קמים אחרי השינה עייפים (השינה לא ממש מרעננת)

ייתכן שאני שנים רבות כבר חי עם ההפרעה הזו, ולא היה לי מושג על קיומה...

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 03/09/2017 16:33:38
למעלה

cantBreath
חבר חדש מהשקית

24 הודעות

נכתב ב - 03/09/2017 :  21:03:23  Show Profile  Reply with Quote
כן, אני חושב שהם קשורים.

אני סבלתי מדיכאון וחרדות וטופלתי אצל פסיכיאטר ופסיכולוג ועכשיו אני מתחיל להפנים שלא הדכאון גרם לבעיות השינה (כמו שקורה לעיתים קרובות), אלא להיפך.

הדופק המהיר והמורגש זה גם סימפטום של חרדות, לפחות אצלי.

תרגיש טוב!

quote:
Originally posted by אברהם2017

היי, רציתי לשאול אתכם האם אתם מכירים את התסמינים הבאים והאם לדעתכם, הם קשורים לחוסר בשינה המרעננת וקשורים לדנ"ש:
- סטרס
- שרירים מכווצים
- דיכאון
- חרדה
- רגישות יתר.
- עייפות בבוקר/חוסר ריכוז בבוקר לוקח משהו כמו חצי שעה - עד שעה עד שמתאפסים וחייבים לשתות קפה או מקלחת טובה.
- פתאום מרגישים ממש ח** באמצע היום ואין כוח.
- מרגישים שהלב עובד קשה שעות נוספות פתאום באמצע היום. (ממש מרגישים אותו פועם)
- חולשה/עייפות נופלת עליכם פתאום באמצע היום.
- קמים אחרי השינה עייפים (השינה לא ממש מרעננת)

ייתכן שאני שנים רבות כבר חי עם ההפרעה הזו, ולא היה לי מושג על קיומה...

למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 03/10/2017 :  08:16:57  Show Profile  Reply with Quote
לפחות חלק מהדברים נראים כקשורים לבעית שינה ויש להניח ששינה טובה תעזור, מניח שבמקביל בצעת בדיקות מקיפות אצל רופא המשפחה לשלול דברים נוספים. אולי הרופא יחשוב שכדור LORIVAN בלילה או דומה לניסיון יכול לעזור לשינה טובה לפחות לתקופה קצרה.

משתמש ותיק - אבי
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/10/2017 :  18:11:00  Show Profile  Reply with Quote
אין לי בעיה של אינסומניה, ובסה"כ אני מתעורר פעם אחת במהלך השינה. רוב הזמן, השינה רציפה אך לא מרעננת.
בכל מקרה, הרופאה שמכינה לי את ההתקן אמרה לי שתרופות הרגעה למינהם שמרפות שרירים דווקא יכולות להחמיר את הדום נשימה...
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 03/13/2017 :  12:13:08  Show Profile  Reply with Quote
שלום אברהם

אנחנו כאמור לא פורום של רופאים ואין למיטב ידיעתי אנשים כאן על השכלה רפואית.
מקריאה של מאמרים בתחום (חלקם מאוזכרים בראש הדף בפורום) בהחלט יכול להיות שחלק מהתופעות שיש לך קשורות להפסקות הנשימה בשינה.
אולם אתה חייב לבצע בדיקות רפואיות מקיפות בכדי לשלול אפשרויות נוספות.
בלי ועם קשר, קריטי שתטפל בהפסקות הנשימה שלך.
זה מאד חשוב לשמירת בריאותך

למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/13/2017 :  20:45:04  Show Profile  Reply with Quote
כמובן, זה לא סובל דיחוי ואני בדרך למציאת הטיפול המתאים...
לגבי הלחצים של-CPAP מהסיכום האחרון של המעבדת שינה רשום לי לחץ מקסימאלי 6, לחץ ממוצע 5.
האם מדובר בלחצים יחסית נמוכים?
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2283 הודעות

נכתב ב - 03/14/2017 :  09:00:05  Show Profile  Reply with Quote
אכן אלו לחצים מאד נמוכים.
רוב האנשים הסובלים מהפסקות נשימה בשינה זקוקים ללחץ הרבה יותר גבוה
בדר"כ הלחץ ההתחלתי (כלומר לערות עוד לפני החסימה) הוא 5
הייתי ליתר ביטחון מתייעץ עם עוד גורם

למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 03/15/2017 :  10:15:23  Show Profile  Reply with Quote
אתמול לקחתי מידות עבור ההתקן הדנטאלי.
אעדכן בעוד כ-3 שבועות, ייתכן ואפתח פוסט חדש לטובת המבקרים החדשים.

נערך על ידי - אברהם2017 בתאריך 03/15/2017 10:15:57
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

933 הודעות

נכתב ב - 03/20/2017 :  09:03:02  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by אברהם2017

בכל מקרה, הרופאה שמכינה לי את ההתקן אמרה לי שתרופות הרגעה למינהם שמרפות שרירים דווקא יכולות להחמיר את הדום נשימה...

נכון, הרפיית השרירים גורמת לצניחת החך וחלקים אחרים המפריעים לנשימה. אבל....
היססתי רבות אם להגיב לקטע זה ולומר שהרופאה טועה, איני נוהג לחלוק על רופאים כי איני רופא. אבל חשוב לדעת את הדבר הבא: שינה טובה היא ללא ספק שינה שהשרירים שלנו רפויים לגמרי, אחרת השינה היא לא 100%. ברור שעדיף הרפיה טיבעית, ללא חומר מרגיע, אבל אם בתקופת ההסתגלות צריך עזרה בהרגעה, זה רק יכול לעזור ולקצר את תקופת ההסתגלות.
אין לי ספק שהרופאה מומחית בהתקנים דנטאלים, אבל הבעיה היא שינה ולא דנטאלית.
בסופו של דבר מצאתי לנכון להביא זה לידיעת חברי הפורום האחרים, אין לי כוונה להשפיע עליך אברהם. תעשה מה שהרופאה אומרת לך והכי חשוב שתצליח, תמשיך לשתף אותנו.
יהיו שיחלקו עלי, אשמח לדעת את דעתם.

משתמש ותיק - אבי
למעלה
דף: מתוך 2 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף הבא
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.11 שניות.