פורום פורטן ישראל - רשמים של משתמש חדש ושימוש במכשיר בזמן נסיעה בחו״ל
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 רשמים של משתמש חדש ושימוש במכשיר בזמן נסיעה בחו״ל
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

עמי ברנע
חבר חדש מהשקית

Israel
3 הודעות

נכתב ב - 03/01/2017 :  21:40:14  Show Profile  תגובה עם ציטוט
רשמים של משתמש חדש ושימוש במכשיר בזמן נסיעה בחו״ל
בפתח דבריי מספר נתוני פתיחה.
א. בן 68, קצת שמן, עם דום נשימה בשינה, חמור ( 40 פעמים בשעה ) ועם נמנום קל במשך היום.
ב. אני משתמש חדש וללא כל ידע בנושא, וזאת עד לפני כשלושה שבועות. לאחר הבדיקה במעבדת השינה, קבלתי מכשיר לנסיון ( של חברת Weinmann ) עם מסכה פשוטה שמכסה את כל איזור האף ומהודקת לפנים עם רצועות.
השינה היתה מצויינת ושקטה והערנות של יום המחרת, הבהירה לי, שאני נצמד למכשיר ( בהנאה מלאה ) להמשך חיי.
ג. לאחר שימוש של יומיים, וקריאת חומר רב באתרי האינטרנט, בעברית ובאנגלית ולימוד הנושא לעומק, החלטתי לרכוש מכשיר AirSense 10 של חברת ResMed שנחשב על ידי הקוראים בפורומים השונים, כמכשיר הטוב ביותר, כיום, וזאת מבין כל המכשירים הנמצאים כיום בשוק. ( וגם היקר בניהם ).
ד. 7300 ש׳ח בעשרה תשלומים. 730 ₪ לחודש. החזר של 4300 ₪ מקופת חולים, בעוד חודשיים.
ה. עם המכשיר, קבלתי מסכה אפית קלה ונוחה שנצמדת לאזור האף בעזרת לחץ האוויר שמיצר המכשיר ומוחזקת במקום על ידי שתי רצועות ( קלות ודי רפויות ) שמתחברות מעל לראש ובאיזור העורף.
ו. הזדרזתי לרכוש את המכשיר מכוון שלאחר 4 ימים, יצאתי לחופשה בחו״ל של שלושה שבועות, מהם שבועיים, שייט בקרוז בים סין הדרומי.

המכשיר, קל משקל ונוח מאוד לתפעול. מגיע עם תיק נסיעות המכיל בתוכו את כל הנדרש. המכשיר, ספק הכוח, המסכה וצינור האוויר. התיק נכנס בקלות לתוך טרולי ונשאר עוד קצת מקום לדברים נוספים, אך למעשה ניתן לנסוע איתו גם מחוץ לטרולי, מכוון הוא מוגדר כמכשיר רפואי ומשקל כל התיק ( 4.5 ק״ג )לא נכלל בסך כול המשקל המותר לנוסע. רצוי לקחת את המכשיר יחד עם הנוסע ולא לשלוח אותו במטען שנמצא בתוך המטוס.
המטען שנשלח בבטן המטוס עובר שיקוף ולפעמים נגנבים חפצים יקרים. בזמן הטיול לא ניתן להשיג מכשיר חלופי והעניין מאוד מסתבך. הצהרה בחברת התעופה. אישור משטרה, ויכוח עם חברת הביטוח שלא רוצה להחזיר, מעבר ל- 1000 $. בקיצור, בלבול ראש גדול ומסובך בזמן הטיול.

תפעול המכשיר בלילה ( וגם בשעות הצהריים ) הוא פשוט ביותר. רגע לפני השינה חובשים את המסכה, נכנסים מתחת לשמיכה, לחיצה על הכפתור והמכשיר עובד. אם מתעוררים בלילה ( לשירותים ), לחיצה קלה נוספת והמכשיר מפסיק לעבוד.
תצוגה קלה בהירה ומובנת ומאפשרת שליטה על כל האפשרויות שהמכשיר נותן.
המכשיר הוא, למעשה, משאבה פשוטה שמזרימה אוויר דרך צינור אל המסכה וממנה לאף. התחכום של המכשיר הוא בשליטה ובבקרה על כמות האוויר שמוזרמת בצינור לאף, בכל רגע נתון. כמות האויר שצריך המשתמש / המשתמשת, הוא נתון אישי שנקבע על פי מידות הגוף והמצב הבריאותי.
לנתון הזה חשיבות רבה ומכאן תחכומו וחשיבותו של המכשיר.
ישנם שני פרמטרים אישיים לתפעול המכשיר שמומלצים על ידי הטכנאי שמדגים את המכשיר. כמות האויר הנכנסת בדקה בשלב שלפני ההרדמות, וכמות האויר הנכנסת בדקה בשלב השינה. כמות אוויר בדקה = לחץ אוויר. לחץ זה ששומר על צינור הנשימה והמעברים אליו, פתוחים.
הטכנאי מגדיר באופן ראשוני, את שני הנתונים הללו, 4 ו- 16 ( לחץ אוויר של 4 ס"מ מים ולחץ אוויר של 16 ס"מ מים ). לאחר מספר ימים ועל סמך ההרגשה של המשתמש הוא משנה אותם ומתאים אותם למשתמש עצמו.
אני, לאחר הלילה הראשון, עם מכשיר ההדגמה, מצאתי ש -4 זה מעט מדי אוויר בשבילי ו- 16 זה יותר מדי. הטכנאי הנחה אותי בטלפון, כיצד לשנות ל-5 ול- 12. ( הטכנאי בפתח תקוה ואני בחיפה ).
לחצים אילו היו מתאמים למסכה הגדולה והמגושמת שהיתה לי בהתנסות הראשונה.
במכשיר החדש ישנו תחכום נוסף והמכשיר עצמו בודק את כמות האויר הנדרשת בזמן השינה ומווסת את כמות האויר, לפי הדרישה האישית של המשתמש. די מהר מצאתי, שלי מתאים 5 ו-9.
המכשיר הזה הוא אף יותר מתוחכם, יש לו מיכל מים אינטגרלי, שמוסיף אדי מים לאוויר המוזרם למסכה ומקבלים את אוויר, מעושר בלחות, דבר שמקל על נושא של יובש בפה בזמן השינה.
אפשרות נוספת הקיימת במכשיר הזה הוא הפעלה וכבוי אוטומטים. כלומר, ברגע חבישת המסכה, המכשיר מזהה את הפעולה ומפעיל מידית את זרימת האוויר. הורדת המסכה מעל הפנים מפעילה מנגנון שמפסיק את זרימת האוויר לאחר כ- 10 שניות.
אפשרות זאת מתאימה לכל אחד ובמיוחד למי שצריך להניח את המכשיר רחוק ממנו, על הריצפה או כוננית רחוקה או בתוך ארון.
אפשרות זאת מאוד חשובה למי צריך אותה וקצת מעיקה למי שלא צריך להשתמש בה. לי הפריע רעש זרימת האוויר בסוף הפעולה ( במיוחד בלילה שאשתי ישנה לידי ולא רציתי להעיר אותה ).
המכשיר מאוד שקט ולא נשמע כל רחש ממנו, לבן הזוג הישן ליד. המשתמש שומע חלש מאוד את זרימת האוויר במסכה.
את כל האפשרויות שהמכשיר מתוכנן לתת, ניתן בקלות לשנות ולהתאים למשתמש עצמו.
הסבר מלא על פעולת המכשיר, כל אביזרי העזר וכיצד להתאים את אפשרויות של המכשיר למשתמש, ניתן לראות באתר הבא :
( האתר באנגלית אך תרגום גוגל מאפשר הבנה מלאה של כל ההוראות )

http://cpapreviews.org/resmed-airsense-10-autoset-in-depth-review/

תרגום האתר לעברית

https://translate.google.co.il/translate?hl=iw&sl=en&u=http://cpapreviews.org/resmed-airsense-10-autoset-in-depth-review/&prev=search

למכשיר מומלץ להשתמש במים מזוקקים. ניתן להשיג בבתי מרקחת ובתחנות דלק. בחו״ל מים אלו נקראים Water pure distilled וניתן להשיג אותם בבתי מרקחת, וחנויות פרפומריה.
לפני נסיעה לחו״ל, מומלץ להכין כבל מאריך באורך של כ-5 מטר. כבל זה חיוני מכוון שהשקעים במלון לא נמצאים תמיד בקרבת המיטה ולפעמים אף לא בתוך החדר אלא במקלחת.
( כבל דו-גידי עם תקע + מתאם, שמתאים לשקעים במדינות שרוצים לבקר ושקע שמתאים למכשיר עצמו. כל בעל ידי זהב או חשמלאי, יכול להכין כבל כזה בקלות ).

ולסיכום, מעבר לך שאני ישן הרבה יותר טוב, ומעבר לכך שאני ערני במשך היום, הנחירות נפסקו לגמרי. אפס, נדה, גורנישט.
והטוב שבסיפור הוא שאשתי, שישנה לצידי, היא הנהנית העיקרית. היא ישנה כל הלילה, ולדבריה, למחרת בבוקר, ש- " עבר על כוחותינו, לילה שקט ורגוע ".

נערך על ידי - עמי ברנע ב 03/01/2017 21:48:04

avis
חבר כבר הרבה זמן

936 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  10:41:20  Show Profile  Reply with Quote
התאור הכי נכון והיפה שקראתי, כל הכבוד ותודה ששיתפת אותנו בזה,
אתה נראה כאדם שמבין עניין ובהחלט מסוגל להוריד נתונים מכרטיס של המכשיר ולכוון בעצמך את כל הפרמטרים על פי מימצאים של שבוע ימים, לאחר מכן רק לוודא מדי חודש או יותר שהכיול עדיין מתאים. בעיקר אם אתה יורד במשקל או מרגיש שינויים באיכות השינה. הכוונה לצמצם את מרווח הלחצים לו אתה באמת זקוק עם מרווח בטחון כלפי מעלה. אם תעשה זואת תווכח שניתן לשפר את השינה לאופטימלית, למרות שאת השיפור ההגדול כבר חוויתה.
הערה קטנה, לאחר ניסיון רב מצאתי שעדיף לרכוש את המים המזוקקים בסופר פארם שהם עדיפים על תחנות דלק שמשאירים משקע לא נעים.
זה מעט יקר יותר, 3 שח לליטר אבל נראה לי בריא יותר.
כדאי להשתמש במיכל 4-5 ליטר שימלאו אותו ברכישה ובבית להשתמש בבקבוק של ליטר אחד לשימוש יום יומי.
אני שמח בשמחתך,

משתמש ותיק - אבי
ResMed AirSense­ 10 AutoSet+Humidifier+ClimateLine+Hose Tubing Cover
TAP PAP Nasal Pillow CPAP Mask with Improved Stability Mouthpiece
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2287 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  11:43:23  Show Profile  Reply with Quote
שלום עמי וברוך הבא
גם אני מאד התרשמתי מהתאור המפורט שלך ומכך שאתה משתף אותנו בפרטיו
ההסברים שלך מצויינים ויועילו רבות למשתמשים חדשים
מאחל לך רק בריאות
כל הכבוד ותודה רבה!!!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

עמי ברנע
חבר חדש מהשקית

Israel
3 הודעות

נכתב ב - 03/04/2017 :  17:54:44  Show Profile  Reply with Quote
תודה רבה לכם.
כאשר יש לי דבר טוב ואני מרוצה ממנו, אני ממליץ אותו לחברי.
זה מה שקרה לאחר שנבהלתי מתוצאות המפגש שלי עם מעבדת השינה.
הפתרון לבעיה ( הנחירות ) שהיתה קיימת, אך לא ידעתי שיש לה פתרון, דורש הקרבה והתמדה.
אך התוצאה עולה, בכמה סידורי גודל, על ההשקעה ולכן תודה לאלוהי הטכנולוגיה.
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.