פורום פורטן ישראל - אבחון מתמשך של דום נשימה בשינה
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 אבחון מתמשך של דום נשימה בשינה
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

cantBreath
חבר חדש מהשקית

24 הודעות

נכתב ב - 03/01/2017 :  20:18:40  Show Profile  תגובה עם ציטוט
אהלן,

אז תודה לכל המגיבים כאן, הסיפור די נחת עלי כרעם ביום בהיר ונעזרתי מאוד בפורום הזה ובמידע שסיפקתם.

אני אקנה מכשיר, עוד לא ברור סופית איזה ומאיפה. אבל הנקודה החשובה יותר היא שבמקביל אני פותח בדיאטה מתונה וגם מתחיל בטיפול רציני באלרגיות (עד היום ניסיתי להמנע מטיפול כי חשבתי שזה מסתכם באי נוחות אבל אני לא שולל שזה לפחות אחד הגורמים לדום נשימה בצורה כזו או אחרת).

השאלה שלי היא כזו - איך אוכל לדעת מתישהו בעתיד לדעת אם הדיאטה והטיפול באלרגיות הביאו להפסקה של בעית דום הנשימה או שהיא עדיין קיימת?

הרי לא בדיוק ברור מה המכשיר סופר כהפסקות נשימה (לפעמים בריחת אויר, עיטוש לתוך המסיכה או דברים כאלה נספרים) ואם אני לא טועה הוא לא יראה אפס הפסקות גם לאנשים בריאים.

אז הולכים אחת לחצי שנה למעבדת שינה? קופת החולים מאשרת כזה דבר?

תודה

רותי 1
חבר פחות חדש

151 הודעות

נכתב ב - 03/01/2017 :  21:02:26  Show Profile  Reply with Quote
המכשירים החדשים (גם S9 ) נותנים מידע של מעבדת שינה ואפילו מדוייק יותר כי אפשר לקבל מידע תקופתי גם בעזרת כרטיס הזיכרון.
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2268 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  11:34:15  Show Profile  Reply with Quote
מה שכתבה רותי לא מדוייק לגמרי לדעתי.

במעבדת שינה בודקים עוד הרבה ערוצי מידע כמו רמת רווי חמצן בדם, דופק, שלא לדבר על גלי מוח במקרה של שינה במעבדה.

ברור שאם יחול שיפור במצבך תוכל לראות אותו גם בדוחות המכשיר וזאת באמצעות כך שתראה ירידה במספר הפסקות הנשימה עם המכשיר ובעיקר ירידה בלחץ האוויר שהמכשיר מספק.
אם לדוגמא ירדת מלחץ אוויר ממוצע 10 ללחץ אוויר 4, זה מראה שהמכשיר כמעט לא צריך להפעיל לחץ אוויר בכדי לפתוח הסתימות במעבר האוויר וזו עדות חזקה שחל שיפור במצבך.

עדיין הייתי ממליץ אחרי שנה לעשות בדיקה יסודית במעבדת שינה בכדי לברר מצבך העדכני.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

n-avraham
חבר פחות חדש

230 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  11:37:30  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by רותי 1

המכשירים החדשים (גם S9 ) נותנים מידע של מעבדת שינה ואפילו מדוייק יותר כי אפשר לקבל מידע תקופתי גם בעזרת כרטיס הזיכרון.

מה הסיבה שפנית למעבדה לשינה? עייפות במהלך היום?
אני מניח שבמידה ודיאטה תעזור לך אותם תופעות ייעלמו, ובמידה ולא תהיה בטוח, תוכל לבקש בדיקה במעבדה לשינה.
למעלה

cantBreath
חבר חדש מהשקית

24 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  11:52:26  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by יצחק

מה שכתבה רותי לא מדוייק לגמרי לדעתי.

במעבדת שינה בודקים עוד הרבה ערוצי מידע כמו רמת רווי חמצן בדם, דופק, שלא לדבר על גלי מוח במקרה של שינה במעבדה.

ברור שאם יחול שיפור במצבך תוכל לראות אותו גם בדוחות המכשיר וזאת באמצעות כך שתראה ירידה במספר הפסקות הנשימה עם המכשיר ובעיקר ירידה בלחץ האוויר שהמכשיר מספק.
אם לדוגמא ירדת מלחץ אוויר ממוצע 10 ללחץ אוויר 4, זה מראה שהמכשיר כמעט לא צריך להפעיל לחץ אוויר בכדי לפתוח הסתימות במעבר האוויר וזו עדות חזקה שחל שיפור במצבך.

עדיין הייתי ממליץ אחרי שנה לעשות בדיקה יסודית במעבדת שינה בכדי לברר מצבך העדכני.

אבל במצב הנוכחי הלחץ הממוצע הוא 5.5 וAHI 0.6. אני לא בטוח שאוכל לראות שיפור.

למעלה

יצחק
מנהל פורום

2268 הודעות

נכתב ב - 03/02/2017 :  19:48:50  Show Profile  Reply with Quote
אז באמת הלחץ המממוצע שלך מאד נמוך.
אצלי למשל עומד על כ 12 (אגב לא ממוצע אלא לחץ טיפולי. כלומר מונע 95% מהפסקות הנשימה בשינה).
בתקופה שרזיתי עמד על כ- 9.
במקרה שלך אחרי השלמת הטיפול באלרגיה ותהליך ההרזיה בהחלט הייתי מבקש בדיקת שינה נוספת.

אגב לצערי מנסיון הרבה פעמים אחרי שמרזים מעלים מחדש במשקל

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 03/02/2017 19:49:21
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.03 שניות.