פורום פורטן ישראל - תרגילי נשימה בוטייקו
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 תרגילי נשימה בוטייקו
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ענבר בר קמה
חבר חדש מהשקית

Israel
1 הודעות

נכתב ב - 02/16/2017 :  11:13:24  Show Profile  Send ענבר בר קמה an AOL message  תגובה עם ציטוט
שלום לכולם
בשנה האחרונה אובחנתי כסובל מדרגה בינונית של דום נשימה עם ירידה ברמת החמצן של עד 85%.
כמובן שהומלץ מכשיר CPAP אך לא הצלחתי להתרגל אליו. והאמת, אני גם לא רוצה להמשיך לנסות.
אני יודע שזה פורום שעוסק רק בתחום ה CPAP אך מכיוון שאני עוקב אחרי הדיונים בפורום לאורך זמן רב אני מתרשם שיש כאן אנשים עם הרבה ידע ורצון לעזור.
השאלה שלי האם מי מכם בדק את הנושא של תרגילי נשימה הנקראים בוטייקו שמבטיחים עזרה בהפרעות שינה ודום נשימה?

תודה ענבר

יצחק
מנהל פורום

2287 הודעות

נכתב ב - 02/17/2017 :  19:32:52  Show Profile  Reply with Quote
שלום ענבר
ברוך הבא.
לגבי ה- CPAP חבל שלא הסתגלת לצערי זהו הפיתרון היעיל ביותר כיום לעזרה בהפסקות נשימה בשינה.
אני לא חושב שכדאי לך להתייאש.

אם בכל מקרה אין לך רצון לנסות שוב, הייתי בודק שימוש בסד דנטלי. גם לו יש יעילות מוכחת רפואית לטפל בחלק מהמקרים של הפסקות נשימה. זוהי מעין פלטה הנכנסת לפה ומתלבשת על השיניים העליונות והתחתונות וגורמת ללסת התחתונה לזוז קדימה באופן שאמור להגדיל את מעבר האוויר ולמנוע קריסה בלילה של אזור החיך.
יש רופאי שיניים המתמחים בסד כזה.

לגבי בוטייקו היו כאן בעבר כמה דיווחים על האפשרות שיש בו יעילות להפסקות נשימה. אני אישית לא בדקתי כך שאינני יודע.
אבל דיברתי בעבר עם מדריכה בתחום. מדובר להבנתי בהתעמלות די קשה של נשימות שצריך להתמיד בה בכדי להגיע לתוצאות.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 02/17/2017 19:33:34
למעלה

רותי 1
חבר פחות חדש

157 הודעות

נכתב ב - 02/19/2017 :  15:49:14  Show Profile  Reply with Quote
לא עזר לי.
בקורס שהייתי בו היה רק אחד שדיווח שממש עזר לו.וכולם סבלן מדום נשימה בשינה.
עם זאת, לפני מספר שנים מישהו כתב בפורום שהשיטה עזרה לו.
רופאת הריאות שלי טוענת שהתרגול מוכר ע"י קופ"ח ועוזר רק לאסטמה.
למעלה

דנימאור
חבר חדש מהשקית

14 הודעות

נכתב ב - 02/21/2017 :  13:57:10  Show Profile  Visit דנימאור's Homepage  Reply with Quote
שלום ענבר
תרגול בוטייקו מצריך מעבר לנשימת אף בלעדית,תרגול נשימתי של בין 20-30 דקות מדי יום (עצירות נשימה והעלאת סיבולת לCO2), ובנוסף לכך שינה עם פלסטר על הפה כדי לשמור על נשימה אפית גם בלילה.
שיטה זו ממש לא נחשבת טיפול בדום נשימה חסימתי, ויעילותה נמוכה.

דר' דני מאור
טיפול בדום נשימה חסימתי ונחירות באמצעות התקנים דנטליים
0544646430
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.06 שניות.