פורום פורטן ישראל - חדש בתחום והמלצה על דן בר אור
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 חדש בתחום והמלצה על דן בר אור
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

ILAN2CV
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 02/19/2016 :  10:26:51  Show Profile  תגובה עם ציטוט
עברתי בדיקה שינה ואובחנתי עם בעיות דום נשימה בשינה.
הומלץ על שימוש ב-CPAP, ואז הוסבר לי ע"י נציג מכבי שיש את 3 המוסקטרים שזכו במכרז אצלה. ניסיתי את הווינמן והאפקס.
אבל יש לי בעיה עם המסכה , מכיוון שאני צריך מסכת אף ופה, המסכה סופקה לי (ג'ויס) לא נוחה ודולפת. התעוררתי במהלך השעתיים הראשונות, סובל ממחנק וגם דליפה של אויר. במכבי העלו את הלחץ במכשיר, וניסו להמליץ לי על האפקס.
ואז הגעתי לפורום, נתקלתי בהמלצה על דן בר אור, הרמתי טלפון אליו.
דן ענה לי בצורה עניינית, נתן לי הסבר רקע על המכשירים, והזמין אותי להגיע אליו.
הגעתי אליו בשעה לא שגרתית, גיליתי בחור אמפתי, בדק את הנתונים , ניסה להתאים לי מספר מסכות, הסביר את נפתולי הבירוקרטיה במכבי, והשאיל לי מסכה חדשה לבדיקה. הוא לא ביקש תמורה,וזה ממש מוזר בנוף הישראלי.
בקיצור, נתן לי תמונת מצב מלאה, שספק שאקבל בקופת חולים מכבי.
עכשיו אני בתהליך של הסתגלות, ומנסה לסגור לילה שלם עם ה-CPAP.
וגם תודה על הפורום המיוחד הזה, שנותן אינפורמציה חשובה בתחום שרוב האנשים לא מבינים.
אילן

יצחק
מנהל פורום

2282 הודעות

נכתב ב - 02/19/2016 :  16:41:35  Show Profile  Reply with Quote
שמח לשמוע אילן
אתה בידיים טובות
המשך בתהליך הההסתגלות ואל תוותר, אתה פועל למען בריאותך ואיכות חייך

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 02/25/2016 :  09:51:34  Show Profile  Visit jzomer's Homepage  Reply with Quote
עד כמה שאני יודע מהעבר המכרז של מכבי מחייב את החברות לספק את המסכה המתאימה ביותר ולא לקבוע לנבדק מה הוא מקבל.

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2282 הודעות

נכתב ב - 02/25/2016 :  12:00:36  Show Profile  Reply with Quote
כן, ומה זו "המסיכה המתאימה ביותר"?
אף אחד לא יודע מה זה, למעט אם המבוטח משתמש מנוסה ויודע בדיוק מה הוא רוצה ולמה הסתגל.
האם הכוונה למסיכה אותה דורש המבוטח?
ומה קורה אם אין לספק את המסיכה הספציפית הזו במלאי או שהוא בכלל לא עובד עם החברה הזו? הוא מחוייב להזמין אותה במיוחד עבור הלקוח?

נערך על ידי - יצחק בתאריך 02/25/2016 12:01:18
למעלה

ILAN2CV
חבר חדש מהשקית

2 הודעות

נכתב ב - 05/19/2017 :  16:24:02  Show Profile  Reply with Quote
חזרתי לעדכן,נא סבלנות זה הולך להיות ארוך.
הפוסט הזה מוקדש למשתמשים חדשים שמתייאשים / התייאשו מה-CPAP. הסוף הוט טוב
כאמור הובחנתי עם בעיות דום נשימה, והומלץ על CPAP.
עלי לציין לרעה את מכון השינה אסותא ראשון לציון, לשם הגעתי לראשונה , הסברתי שיש לי סטייה במחיצת האף ולכן אני נושם דרך הפה, ההמלצה של היעץ הייתה על מכשיר APEX ומסיכת פה+אף, קיבלתי ויצאתי לדרך.
הנסיון היה איום , לא הצלחתי לישון, הרגשתי מחנק, דליפות, מעין תחושה של חוסר אוויר . ניסיתי לילה שני, וכך הלאה עד שבוע, הרגשתי עייפות מטורפת מכיוון שבלילות לא הצלחתי להרדם כמעט.אבל במכון אמרו צריך לישון לפחות שבוע, ואז יבדקו נתונים.הגעתי לאסותא ראשון לציון לבדיקת נתונים, היועצת אמרה שהיא לא מצליחה לקרוא נתונים בכלל, והמליצה לי לקחת את המכשיר של ווינמן -somnobalance, לקחתי, ניסיתי ושוב חוזר אליה, היא טוענת שאין קריאת נתונים בכלל. ואז היא פסקה שיש אנשים שלא מתאימים ל-CPAP, ואני נמנה עליהם.היא לא יכולה לעזור לי יותר, וזהו.
אמרתי לה שאני לא מוותר, אבל היא סירבה לתת לי מכשיר אחר לבדיקה.
השגתי את אותו מכשיר מחבר שלא משתמש בו, ושוב ניסיתי, היא הסכימה לתת לי מסיכה אחרת.אבל שיתוף הפעולה היה מינימלי.
פניתי לדן בר אור, איש נדיר שניסה ככל יכולתו לעזור לי, נתן לי מסיכה אחרת של פה אף, וכיוון לי את המכשיר של החבר. אבל גם פה התוצאות היו גרועות, הייתי ישן 2 -3 שעות בלילה לא רצוף, ונלחם במסיכה ובמכשיר.ושוב דן ניסה לכוון, נתן לי מכשיר אחר, אבל זה לא הלך.
הוא המליץ לי לפנות למכון של אסותא ביגאל אלון תא.
פניתי, הסברתי , הדגשתי את חוסר שיתוף הפעולה של המכון בראשון.ודרשתי פתרון לבעיה, ולא התנערות וחיפוף.
קראו לי לפגישה, ואני עדיין עם המכשיר של החבר,לא הושגה התקדמות גדולה, אבל היועץ אמר שיש לעשות ניתוח מחיצות אף ואז לבדוק.
התחלתי להשתמש בתרסיס לפתיחת מעברי האף, והוזהרתי ששימוש קבוע בו גורם לנזק, אבל אז ראיתי שאני מסוגל לישון שעתיים שלוש עם מסכת אף ולא מסכת אף פה, וזו היתה כבר התקדמות, הזמנתי את המכשיר של ווינמן עם מסיכה בסיסית ועוד מסיכה , נדמה לי שזוהי הג'ויס 1.המסיכה הבסיסית לא הייתה לי נוחה, ועברתי לג'ויס 1 , רק שהחלפתי בין הרצועות של שתיהן , ואז זה היה יותר נוח מבחינתי לשימוש.
משיטוט בפורומים בחול ובארץ הבנתי שהצעד הראשון צריך להיות ניתוח מחיצות אף.
פניתי לד"ר אייל רוזנצוויג, קבעתי תור לניתוח מחציות וקונכיות אף.
לאחר ההחלמה מהניתוח אני ישן עם ה-SOMNOBALANCE ומסיכת האף כ-4-5 שעות בלילה, להגיע למצב הזה לקח לי כמעט שנה.
ההבדל באיכות החיים הוא אדיר,אני לא עייף, אין כאבי ראש, אין פה יבש.
אני לא משתמש במעשיר לחות למרות שיש לי, וגם לא במחמם.
לכן , לא להתייאש, לנסות, ומי שצריך ניתוח מחיצות אף עקב סטיה, שיתחיל בזה קודם כל.
מה שכן , הסימנים שמשאירה המסיכה בבוקר מפריעים לי, ואני מחפש לעבור ולנסות מסיכת נחירונים. המלצות יתקבלו בברכה.
שבת שלום
אילן
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2282 הודעות

נכתב ב - 05/19/2017 :  18:20:24  Show Profile  Reply with Quote
שלום אילן,

תודה רבה על העדכון המפורט. אני חושב שהוא מאד יכול לעזור למשתמשים חדשים שמתמודדים עם הקשיים בהתחלה
ההתחלה היא בדר"כ קשה אבל אם יש נחישות אפשר להצליח וזה המסר.
הסימנים בפנים מוכרים וגם אני סובל מהם כבר שנים רבות
מאידך למסיכת נחירונים צריך להתרגל בפני עצמה כי הלחץ עלפנים הנחיריים הוא גדול הרבה יותר
כמו כן כמעט תמיד חובה להשתמש איתה גם במחמם ומעשיר הלחות
בנוסף אם אין לך קונכיות יהיה לך לדעתי עוד יותר קשה להסתגל אליה
אבל בהחלט שווה לנסות
תמשיך לעדכן בבקשה

נערך על ידי - יצחק בתאריך 05/19/2017 18:21:43
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

926 הודעות

נכתב ב - 05/30/2017 :  08:58:26  Show Profile  Reply with Quote
אילן, כל הכבוד,
הזכרתה לי איך התחלתי לפני עשרות שנים, תאור מאוד דומה, אלא שאז לא היה פורום, המכשירים היו יותר מרעישים ופחות מתוחכמים לכן הצלחת להתגבר על זה במהירות גדולה יותר.
רק אנשים עם רצון ותושיה כמוך יצליח לשנות את איכות השינה שלהם.
המשך כך, במשך הזמן תגלה הרבה שיפורים שתוכל לעשות.

משתמש ותיק - אבי
ResMed AirSense­ 10 AutoSet+Humidifier+ClimateLine+Hose Tubing Cover
TAP PAP Nasal Pillow CPAP Mask with Improved Stability Mouthpiece
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.