פורום פורטן ישראל - שמירה על פה סגור בזמן שינה
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 שמירה על פה סגור בזמן שינה
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

דני מאור
חבר חדש מהשקית

Israel
12 הודעות

נכתב ב - 02/03/2016 :  19:18:50  Show Profile  Visit דני מאור's Homepage  תגובה עם ציטוט
לא מעט אנשים מתקשים לשמור על פה סגור בזמן השינה, בין אם משתמשים ב CPAP או לא.
שימוש בפלסטר מיקרופור (פלסטר נייר עם עצמת אחיזה מינימלית) ברוחב 2.5 ס''מ הוא דרך יעילה לשמירה על פה סגור. זה לא פטנט חדש, אלא שהוא היה ידוע "ליודעי סוד בלבד" , המקור למיטב ידיעתי הוא במדריכי שיטת בוטייקו מזה עשרות שנים.
מובן שנחוץ אף מתפקד שאינו חסום באופן כרוני.
הדרך להשתמש היא לקחת פיסת פלסטר מעט יותר רחבה מרוחב הפה, לקפל את הקצוות על עצמם במרחק כסנטימטר מהקצה כדי שיהיה קל להסיר בזריזות לצורך שיעול וכו'. כדי שההסתגלות תהיה קלה מתחילים בערות למספר דקות בלבד, מאריכים את זמן ההסתגלות לאורך שבוע. רק אז מנסים לישון עם הפלסטר.
צפוי שבימים הראשונים יתעורר הישן עם פלסטר בבעתה ויסיר אותו , אחרי מספר ימים מתחילים להנות מלילה עם פה שאינו מתייבש ו CPAP שעושה את עבודתו כהלכה.אני ישן כך (עם התקן דנטלי בתוך הפה) מזה שנים.

דר' דני מאור, רופא שיניים, מטפל בדום נשימה חסימתי ונחירות בעזרת התקנים דנטליים מסוג סומנומד 0544646430

יצחק
מנהל פורום

2282 הודעות

נכתב ב - 02/03/2016 :  19:32:53  Show Profile  Reply with Quote
תודה דני.
אני מכיר מישהי שפטנט כזה פתר לה בכלל את בעיית השינה

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 06/30/2017 :  22:14:22  Show Profile  Reply with Quote
אני מקפיץ את הפוסט החשוב הזה...
בעצת הרופאה שלי, גם אני עשיתי את זה. אני משתמש במשהו טיפה יותר חזק ממיקרופור ועמיד במים (הוא לא מספיק חזק בשבילי)
מאז שאני עושה זאת - אני נושם הרבה יותר טוב מהאף (פחות תחושה שהוא סתום) ולילה שלם אני מצליח לנשום מהאף. (בהתחלה הייתה התנגדות והייתי מתעורר ולאט לאט התרלגתי לזה)
למעלה

doshi034
חבר חדש מהשקית

6 הודעות

נכתב ב - 07/03/2017 :  22:41:28  Show Profile  Reply with Quote
סליחה אם השאלה טיפשית,
אבל מה קורה אם יש הפסקת חשמל באמצע השינה?
זה לא מסוכן כאשר הפה סגור עם דבק?
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
221 הודעות

נכתב ב - 07/04/2017 :  02:03:16  Show Profile  Reply with Quote
במסכות לשימוש עם מכשיר סיפאפ ישנם פתחים ליציאת אוויר, במצבים של הפסקת חשמל אתה אמור לנשום דרך החורים האלה (כניסת ויציאת אוויר) בכל שנותי בתחום לא ניתקלתי במישהו שנחנק או התפגר כתוצאה מהפסקת חשמל. ישנם משתמשי סיפאפ שמשתמשים במסיכת פנים מלאה full face mask ובמקרה של הפסקת חשמל פשוט נושמים דרך פתחי יציאת האוויר. מניסיון אני חייב לציין שהנשימה אינה חופשית ובסוף פשוט מורידים את המסיכה וממשיכים לישון.
יחד עם זאת אני באופן אישי לא כל כך אוהב את הפתרון של הפלסטר שמודבק על הפה ומאמין יותר במסכות full face במצבים בהם בשום אופן לא ניתן לישון עם פה סגור (כתוצאה מאף חסום או נזלת כרונית).

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

אברהם2017
חבר חדש מהשקית

49 הודעות

נכתב ב - 07/04/2017 :  11:53:30  Show Profile  Reply with Quote
אני מניח שבתוך היחידה של ה-CPAP נמצאת כמות מסויימת של אוויר...
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.05 שניות.