פורום פורטן ישראל - המלצה על פריזמה 20A ותודה לפורום על העזרה
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 המלצה על פריזמה 20A ותודה לפורום על העזרה
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

vev
חבר חדש

58 הודעות

נכתב ב - 02/10/2015 :  21:22:32  Show Profile  תגובה עם ציטוט
טוב הגיע הזמן לתת את ההמלצה, גם אם באיחור..

אני 15 שנה עם בעיות נשימה בשינה ולעולם לא התרגלתי לשום מכשיר. תמיד קניתי מכשירים ומסיכות מאחת משתי חברות (לא הייתי מודע בכלל לחברות אחרות). לא התרגלתי למכשירים מההתחלה ותמיד הובטח לי שלוקח זמן להתרגל ובסוף אחרי תקופה שהייתי מכריח את עצמי להשתמש בהם, הייתי מתייאש בגלל שלא יכולתי לישון איתם והייתי מאחסן אותם בארון.

אז לפני כמה חודשים, פנה אליי איש מכירות מאחת החברות כדי למכור לי מוצר שלהם, ובמקביל התוודעתי לפורום הזה ולשרשור של ספקים ומשווקים וכך החלטתי שהפעם לא משנה מה, אני מוצא את המכשיר והמסיכה שהכי מתאימים לי, גם אם אני צריך לעבור אצל כל הספקים בארץ, וכך התחיל תהליך ארוך ומייגע למציאת הציוד. בסוף קניתי מכשיר של ווינמן, מסיכה של RESMED, מעשיר חיצוני של F&P וצינור מחומם מחו"ל של חברה בשם A&B Systems..

המכשירים שניסיתי:
Respironics 60 series
Resmed S9 Autoset
Weinmann Prisma 20A
Fisher & Paykel Icon+

כל המכשירים באו עם מעשיר לחות ועם צינור מחומם.

אני לא אמשיך לכתוב על המכשיר האחרון מאחר והוא לא באותה הרמה בכלל כמו שאר המכשירים מכיוון שאין לו כלל הקלה בנשיפה. הספיקו לי 2 דקות איתו להבין שזה לא זה.

אז כמובן לפי הכותרת בחרתי בפריזמה כי הוא הכי התאים לי - היה לי הכי קל לנשום דרכו - האוויר נכנס בטבעיות, קל לשאוף החוצה והמכשיר מתאים עצמו לקצב הנשימות הטבעי שלך.

אבל אני אנסה לתמצת את ההבדלים בין כל המכשירים ברשימות מהכי טוב בכל תחום להכי פחות טוב. כדי שלא יגידו שלא ניסיתי את כל האופציות שקיימות במכשירים אדגיש שאני גם משקלל פה את כל האופציות שקיימות בתפריט קלינאים.

אפשרויות כיוונון/מספר אופציות לכיוונון:
רספרוניקס
רסמד
ווינמן

קלות נשימה (בשאיפה ובנשיפה, עדינות בהכנסת האוויר)
ווינמן
רפרוניקס
רסמד

מעשיר לחות:
פה זה קצת "טריקי". המצב שלי לא כמו של כולם - לי אין קונכיות אז שום מכשיר לא התאים לי 100%. למי שיש קונכיות אני מניח שזה לא ישנה וכל מעשיר יספיק לכם.
רשימת המעשירים מהכי עוצמתי (זה שנותן הכי לחות):

ווינמן - היחידי עם 7 רמות של חימום.
היחידי שיש לו גוף חימום בתוך המעשיר ולא פלטה שמעבירה חום בתחתית המכשיר - מאפשר חימום מאוד טוב ומהיר של המים.
יש כמובן אפשרות של preheat, כמו בכל המכשירים.
רמה 7 מאוד עוצמתית ואני לא מניח שאף אחד מכם ישתמש בה, היא אפילו הספיקה לי במצבי, אבל המים נגמרו לי אחרי שלוש שעות.
ברמה 6 המים מספיקים ל5 שעות.
רמות פחות מזה לא ניסיתי אבל אני מניח שרוב האנשים עם קונכיות בכלל לא יגיעו לרמות 6 או 7 כך שלא תהיה להם בעיה שהמים יגמרו.

רספרוניקס - כבר לא זוכר, אני חושב 5 רמות. רמה חימום מספיקה אני מניח לרוב האנשים.

רסמד - מאוד קרוב לרספרוניקס מבחינת הלחות, אבל לא זוכר מספר רמות. רמה חימום מספיקה אני מניח לרוב האנשים.

אז למרות שווינמן אחרונים ברשימת האפשרויות לכיוונון, דווקא המכשיר שלהם יצא במקום הראשון והשאיר את כל השאר הרחק מאחור.

קל מאוד להוציא אוויר והמכשיר מתאים את עצמו לקצב הנשימות שלך. הוא לא דוחף אוויר כשאתה עדיין לא מוכן לשאיפה.

נאמר כאן בפורום שזה מכשיר נחות טכנולוגית ובגלל זה כמעט ופספסתי את המכשיר הזה - אני לא מסכים!

אולי הממשק שפתוח למשתמש לא מכיל את כל האופציות כמו שיש ברספרוניקס, אבל זה ממש לא חשוב אם הרספרוניקס לא קל לנשימה כמו הווינמן.

אלגוריתם הנשימה שלו הכי נוח וזה מה שקובע.

זה נחמד שרספרוניקס נותנים למשל 5 רמות להגדרת התנגדות מסיכה (מערכת הX שלהם), רסמד נותנים 2, אבל בתכלס, אם המכשיר לא מתאים את עצמו לנשימה שלך ונותן לך לנשום בצורה טבעית, האם זה משנה כמו אופציות כיוונון יש לו?

במבחן התוצאה, מתחת למכסה המנוע, הווינמן עדיף בהרבה.

אז שוב תודה לפורום, בלי המידע שיש פה, במיוחד שרשור הספקים ומשווקים , לא הייתי מגיע להחלטה מושכלת.

כמובן, לא הייתי ממליץ לקחת ווינמן בלי לבדוק את האחרים. תבדקו את הכל, אבל אל תדלגו על ווינמן, אולי הם יפתיעו אתכם.

נערך על ידי - vev ב 02/12/2015 13:33:19

יצחק
מנהל פורום

2291 הודעות

נכתב ב - 02/11/2015 :  08:55:20  Show Profile  Reply with Quote
תודה רבה VEV על הסיקור המפורט

אכן מעניין לקרוא ואני בהחלט מסכים איתך ששווה לבדוק כמה מכשירים והרבה מסיכות.

טוב שאתה מדגיש שוב שניתן לרכוש מכשיר מתוצרת ספק X ומסיכה מתוצרת ספק Y ואפילו מעשיר לחות מתוצרת ספק Z

זה מאד חשוב לאנשים שחושבים שהם כבולים לציוד של חברה אחת בלבד.

לגבי ההמלצות חשוב שאנשים יבינו שמדובר בנסוי אינדבידואלי וסובייקטיבי של אדם אחד בלבד.

כל יצרן מתגאה באלגוריתם האוטומטי שלו וטוען כי הוא הטבעי והנוח ביותר

בסופו של דבר לא כל מה שנעים ונוח לאחד מתאים לאחר.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה

vev
חבר חדש

58 הודעות

נכתב ב - 02/11/2015 :  11:54:07  Show Profile  Reply with Quote
נראה שאנשים מכירים רק רסמד/רספרוניקס (זה מה שאני הכרתי) וכדאי מאוד לא לדלג על השאר, פשוט לבדוק הכל.
בתקופה אחת היו אצלי שלושת המכשירים במקביל כך שהייתי יכול להשוות. כמה שמשבחים את הרסמד, המכשיר שלהם היה הכי "אלים" בהכנסת אוויר וללא נוח בהוצאה.
אמנם זה סובייקטיבי אבל בתור אחד שמעולם לא הסתדר עם שום מכשיר, אני חושב שהגוף שלי הוא אינדיקציה טובה איזה מכשיר יותר "טבעי" בנשימה ואיזה לא.
יש אנשים שישנים עם מכשיר CPAP פשוט בלי שום הקלה בנשימה ללא בעיה ולי למשל זה פשוט בלתי אפשרי.
בכל מקרה, שאנשים ינסו, אבל שלא ינעלו על רסמד/רספרוניקס כי לי למשל ממש חבל על שנים של סבל ואיכות חיים ירודה.
למעלה

vev
חבר חדש

58 הודעות

נכתב ב - 02/11/2015 :  12:02:00  Show Profile  Reply with Quote
אגב אני לא אוהב את המצבים האוטומטים בכלל. האלגוריתם שדיברתי עליו הוא במצב שאני מגדיר לחץ בשאיפה ולחץ בנשיפה, לא שאני נותן למכשיר לנחש אילו לחצים מתאימים לי. בכל זאת יש שוני בין המכשירים, באיזו מהירות נכנס האוויר (בצורה מהירה או בצורה טבעית שמתואמת עם הקצב שלך), האם בסוף השאיפה יש פתאום עלייה חדה בלחץ (ברספרוהניקס במצב CFLEX+ אבל לא במצב CFLEX, ברסמד כל הזמן) האם המכשיר יודע לעצור את האוויר הנכנס אם הוא מרגיש שסיימת לשאוף או שהוא ממשיך.. האם המכשיר יודע לזהות שאתה רוצה לקחת נשימה עמוקה, האם המכשיר מתבלבל ומכניס אוויר השאתה רוצה להוציא..האם כשאתה רוצה להכניס אוויר המכשיר מחכה שתנשום שוב או שהוא פתאום דוחף אוויר בכח (קרה לי גם עם רספרוהניקס וגם עם רסמד) יש המון מצבים בנשימה ולזה התכוונתי כשכתבתי אלגוריתם.

נערך על ידי - vev בתאריך 02/11/2015 12:04:48
למעלה

biohazard
חבר חדש

86 הודעות

נכתב ב - 02/11/2015 :  17:27:42  Show Profile  Reply with Quote
1. למה לא ניסית את Weinmann Somnobalance ?
2. אני כיביתי את ההשהייה בהפעלת המכשיר , ואז בכלל ההתנגדות ששאיפה יותר קטנה כבר מההתחלה

מכשיר: Weinmann SOMNObalance
מסיכה: Weinmann Joyce
מסיכה נוספת: Respironics Comfort Classic
למעלה

vev
חבר חדש

58 הודעות

נכתב ב - 02/11/2015 :  18:21:11  Show Profile  Reply with Quote
מכיר את המכשיר, ניסיתי כמה דקות דרך איש מכירות עצמאי שניסה לדחוף לי אותו (על אף שהוזמן להראות לי מסיכות בד). לא התלהבתי, היה לי בבית פריזמה לניסיון ויש הבדל בינהם, למרות שבשניהם יש מה שנקרא softpap. אני חושב שהsoftpap בפריזמה יותר מתקדם.

נערך על ידי - vev בתאריך 02/11/2015 18:28:24
למעלה

biohazard
חבר חדש

86 הודעות

נכתב ב - 02/12/2015 :  13:12:12  Show Profile  Reply with Quote
הסתכלתי באתר של Weinmann . לא כל כך הבנתי את ההבדל בינהם. הם משווקים את שני הסוגים, ל prisma יש מודלים עבור מחלות ריאות שונות (BiPAP וכדומה). הוא נראה יותר ידידותי למשתמש. אני חושב ש Prisma 20C הוא CPAP שאינו אוטומאטי בניגוד ל 20A (APAP)

למעלה

biohazard
חבר חדש

86 הודעות

נכתב ב - 02/12/2015 :  13:16:21  Show Profile  Reply with Quote
ידידותיות למשתמש היא לא פקטור קריטי לדעתי. כבר שנה לא הסתכלתי בפרמטרים של המכשיר שאפשר לראות בעזרת התוכנה. המכשיר פשוט עובד כששמים אותו ונכבה כשמורידים אותו, מבחינתי זה אחלה .

למעלה

vev
חבר חדש

58 הודעות

נכתב ב - 02/12/2015 :  13:33:01  Show Profile  Reply with Quote
סליחה חברים טעות
זה הדגם עם הAPAP כמובן
20a

למעלה

oren1602
חבר חדש מהשקית

Israel
29 הודעות

נכתב ב - 10/12/2015 :  15:37:14  Show Profile  Reply with Quote
אפשר קישור לאתר בו קנית את הצינור המחומם? מה מחירו באתר?
למעלה

charlib
חבר חדש מהשקית

4 הודעות

נכתב ב - 01/09/2016 :  19:49:54  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vev

טוב הגיע הזמן לתת את ההמלצה, גם אם באיחור..

אני 15 שנה עם בעיות נשימה בשינה ולעולם לא התרגלתי לשום מכשיר. תמיד קניתי מכשירים ומסיכות מאחת משתי חברות (לא הייתי מודע בכלל לחברות אחרות). לא התרגלתי למכשירים מההתחלה ותמיד הובטח לי שלוקח זמן להתרגל ובסוף אחרי תקופה שהייתי מכריח את עצמי להשתמש בהם, הייתי מתייאש בגלל שלא יכולתי לישון איתם והייתי מאחסן אותם בארון.

אז לפני כמה חודשים, פנה אליי איש מכירות מאחת החברות כדי למכור לי מוצר שלהם, ובמקביל התוודעתי לפורום הזה ולשרשור של ספקים ומשווקים וכך החלטתי שהפעם לא משנה מה, אני מוצא את המכשיר והמסיכה שהכי מתאימים לי, גם אם אני צריך לעבור אצל כל הספקים בארץ, וכך התחיל תהליך ארוך ומייגע למציאת הציוד. בסוף קניתי מכשיר של ווינמן, מסיכה של RESMED, מעשיר חיצוני של F&P וצינור מחומם מחו"ל של חברה בשם A&B Systems..

המכשירים שניסיתי:
Respironics 60 series
Resmed S9 Autoset
Weinmann Prisma 20A
Fisher & Paykel Icon+

כל המכשירים באו עם מעשיר לחות ועם צינור מחומם.

אני לא אמשיך לכתוב על המכשיר האחרון מאחר והוא לא באותה הרמה בכלל כמו שאר המכשירים מכיוון שאין לו כלל הקלה בנשיפה. הספיקו לי 2 דקות איתו להבין שזה לא זה.

אז כמובן לפי הכותרת בחרתי בפריזמה כי הוא הכי התאים לי - היה לי הכי קל לנשום דרכו - האוויר נכנס בטבעיות, קל לשאוף החוצה והמכשיר מתאים עצמו לקצב הנשימות הטבעי שלך.

אבל אני אנסה לתמצת את ההבדלים בין כל המכשירים ברשימות מהכי טוב בכל תחום להכי פחות טוב. כדי שלא יגידו שלא ניסיתי את כל האופציות שקיימות במכשירים אדגיש שאני גם משקלל פה את כל האופציות שקיימות בתפריט קלינאים.

אפשרויות כיוונון/מספר אופציות לכיוונון:
רספרוניקס
רסמד
ווינמן

קלות נשימה (בשאיפה ובנשיפה, עדינות בהכנסת האוויר)
ווינמן
רפרוניקס
רסמד

מעשיר לחות:
פה זה קצת "טריקי". המצב שלי לא כמו של כולם - לי אין קונכיות אז שום מכשיר לא התאים לי 100%. למי שיש קונכיות אני מניח שזה לא ישנה וכל מעשיר יספיק לכם.
רשימת המעשירים מהכי עוצמתי (זה שנותן הכי לחות):

ווינמן - היחידי עם 7 רמות של חימום.
היחידי שיש לו גוף חימום בתוך המעשיר ולא פלטה שמעבירה חום בתחתית המכשיר - מאפשר חימום מאוד טוב ומהיר של המים.
יש כמובן אפשרות של preheat, כמו בכל המכשירים.
רמה 7 מאוד עוצמתית ואני לא מניח שאף אחד מכם ישתמש בה, היא אפילו הספיקה לי במצבי, אבל המים נגמרו לי אחרי שלוש שעות.
ברמה 6 המים מספיקים ל5 שעות.
רמות פחות מזה לא ניסיתי אבל אני מניח שרוב האנשים עם קונכיות בכלל לא יגיעו לרמות 6 או 7 כך שלא תהיה להם בעיה שהמים יגמרו.

רספרוניקס - כבר לא זוכר, אני חושב 5 רמות. רמה חימום מספיקה אני מניח לרוב האנשים.

רסמד - מאוד קרוב לרספרוניקס מבחינת הלחות, אבל לא זוכר מספר רמות. רמה חימום מספיקה אני מניח לרוב האנשים.

אז למרות שווינמן אחרונים ברשימת האפשרויות לכיוונון, דווקא המכשיר שלהם יצא במקום הראשון והשאיר את כל השאר הרחק מאחור.

קל מאוד להוציא אוויר והמכשיר מתאים את עצמו לקצב הנשימות שלך. הוא לא דוחף אוויר כשאתה עדיין לא מוכן לשאיפה.

נאמר כאן בפורום שזה מכשיר נחות טכנולוגית ובגלל זה כמעט ופספסתי את המכשיר הזה - אני לא מסכים!

אולי הממשק שפתוח למשתמש לא מכיל את כל האופציות כמו שיש ברספרוניקס, אבל זה ממש לא חשוב אם הרספרוניקס לא קל לנשימה כמו הווינמן.

אלגוריתם הנשימה שלו הכי נוח וזה מה שקובע.

זה נחמד שרספרוניקס נותנים למשל 5 רמות להגדרת התנגדות מסיכה (מערכת הX שלהם), רסמד נותנים 2, אבל בתכלס, אם המכשיר לא מתאים את עצמו לנשימה שלך ונותן לך לנשום בצורה טבעית, האם זה משנה כמו אופציות כיוונון יש לו?

במבחן התוצאה, מתחת למכסה המנוע, הווינמן עדיף בהרבה.

אז שוב תודה לפורום, בלי המידע שיש פה, במיוחד שרשור הספקים ומשווקים , לא הייתי מגיע להחלטה מושכלת.

כמובן, לא הייתי ממליץ לקחת ווינמן בלי לבדוק את האחרים. תבדקו את הכל, אבל אל תדלגו על ווינמן, אולי הם יפתיעו אתכם.

שלום לך
אכן מידע מפורט ותודה על ההמלצות
גם אני רכשתי פריזמה a20 ואני מעוניין במידע על המכשיר
0507961070
תודה שלום

למעלה

Akiva Berkovitz
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 07/13/2017 :  18:47:07  Show Profile  Reply with Quote
היי
איפה אפשר לקבל תוכנה לראות את הנתונים במחשב
תודה מראש
quote:
Originally posted by biohazard

ידידותיות למשתמש היא לא פקטור קריטי לדעתי. כבר שנה לא הסתכלתי בפרמטרים של המכשיר שאפשר לראות בעזרת התוכנה. המכשיר פשוט עובד כששמים אותו ונכבה כשמורידים אותו, מבחינתי זה אחלה .

למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
247 הודעות

נכתב ב - 07/13/2017 :  19:08:20  Show Profile  Reply with Quote
תתקשר אלי ואשלח לך תכנה, גם אסביר לך איך להתקין ואיך לראות את הנתונים.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.08 שניות.