פורום פורטן ישראל - מכשיר CPAP ראשון
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מכשיר CPAP ראשון
 פורום נעול
 הדפסה
דף קודם
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 2

dror shaked
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 08/29/2016 :  19:00:57  Show Profile
quote:
Originally posted by יצחק

שלום ניב וברוך הבא לפורום שלנו

קיבלת כאן כמה טיפים מצויינים מהחברים למעלה. אני אכתוב לך את ההודעה הקבועה שלי למשתמשים חדשים.

תהליך ההסתגלות הראשוני ל CPAP הוא מאתגר היא אולם כולנו עברנו אותו.תהליך ההסתגלות אורך מספר שבועות במהלכן עליך לאתר את המסיכה הנוחה לך אישית ביותר ואת המכשיר וכיוונון הפונקציות המתאימות לך ביותר.

רצוי מאד שהתהליך ילווה בייעוץ מקצועי ואכפתי של מעבדת שינה או של סוכן אחת החברות המשווקות את המכשירים וכן גם בייעוץ מרופא מומחה. דן, המגיב לפני, הוא יועץ מצויין וסייע לרבים וגם לי בתחילת הדרך

דבר ראשון שעליך לבדוק הוא זכויותייך הספציפיות בהתאם לקופת החולים בה את חברה והתוכנית שלך בקופה. בדר"כ הקופה מפנה למעבדת שנה ושם מתחיל תהליך ההתאמה. המכשיר שמספקת המעבדה אינו בהכרח המכשיר המתקדם בשוק או המתאים לך ביותר (אלא כנראה החברה עימה המעבדה נמצאת בקשרים עסקיים כלשהם). כדאי ואף מומלץ לנסות אלטרנטיבות נוספות. יש היום בשוק מכשירים מתקדמים, שקטים ואפילו אסתטיים.

אני יכול לתת לך כמה עיצות:

1. להשלים את הבדיקה במעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח).

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק.כל חברה אמורה לסייע לך בעניין.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שימי לב את יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות.

6. לנסות המכשיר עם מעשיר לחות ובלעדיו על מנת להחליט אם הוא מסייע לך.

7. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.

אתה מוזמן להמשיך להתייעץ

שלום יצחק ושלום לכולם,

אני שוקל להתחיל שימוש ב CPAP כי אני סובל מנחירות וגם כי שמעתי שזה אמנם לא הכי נוח אבל עובד.
שאלתי היא, האם זה מיועד רק לבעלי דום נשימה?
לפני כמה שנים הלכתי למעבדת שינה והם אמרו שאני לא צריך, אבל אני רוצה לנסות בכל מקרה אני מיואש ומעבר לזה אני לא בטוח שאין כאן איזה אינטרס עסקי לסירוב.
הנשימה שלי ממש לא תקינה בלילה, בכל אופן ההצלחה חשובה לי יותר מהכסף כרגע ואני רוצה לדעת אם זה יכול לעזור לי גם אם אין לי דום נשימה בהגדרה (לפחות מבדיקה שנערכה כאמור מלפני כמה שנים)

תודה, דרור

למעלה

יצחק
מנהל פורום

2342 הודעות

נכתב ב - 08/30/2016 :  10:19:48  Show Profile
שלום דרור וברוך הבא

מכשיר ה- CPAP אמור לטפל בראש ובראשונה בהפסקות הנשימה בשינה
הכלל אומר שמי שסובל מהפסקות נשימה סובל גם מנחירות אבל לא כל מי שנוחר סובל מהפסקות נשימה בשינה
מכשיר ה- CPAP יעיל מאד (לאחר שמסתגלים איליו) למניעת הפסקות הנשימה בשינה וכחלק נלווה לפעילותו גם מונע את הנחירות.
עם זאת בדר"כ לא משתמשים בו למניעת נחירות בלבד שכן מדובר בטיפול לא קל, שלא טריוויאלי להסתגל איליו. למעשה מדובר בשינה עם מכונת הנשמה.
אני מניח שקופות החולים לא יממנו לך את רכישת המכשיר אם אין לך המלצה של מעבדת שינה לשימוש במכשיר. עם זאת אם כסף אינו מהווה בעיה ואתה נחוש לפתור את בעיית הנחירות אתה בהחלט יכול לנסות אותו. אם תסתגל למכשיר אין ספק שלא תנחור איתו.
על אף זאת אני מציע לך לנסות קודם פתרונות יותר פשוטים לבעיית הנחירות כמו למשל סד דנטלי, רצועה מיוחדת ועוד ורק כצעד אחרון לחשוב על ה- CPAP

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 08/30/2016 10:21:07
למעלה

אורן
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 05/07/2018 :  23:17:30  Show Profile
שלום
קילבתי לניסיון את פיליפס רספירוניקס, איך המכשיר? נחשב לטוב בשוק?
למעלה

יצחק
מנהל פורום

2342 הודעות

נכתב ב - 05/08/2018 :  19:53:30  Show Profile
מה שם הדגם הספציפי?
פיליפס רספרוניקס נחשב אחד היצרנים המובילים בעולם לציוד CPAP

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי
למעלה
דף: מתוך 2 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף קודם
 פורום נעול