פורום פורטן ישראל - מכשיר CPAP ראשון
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מכשיר CPAP ראשון
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
הדף הבא
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 2

niv
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 10/06/2014 :  12:44:37  Show Profile  תגובה עם ציטוט
אובחנתי כסובל מדום נשימה בשינה וקבלתי רשימה של ספקים למכשיר CPAP אך אין לי מושג איזה מכשיר לרכוש,באיזה סוג מסיכה או צינור לבחור..
אשמח לקבל עזרה.
תודה,יניב

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 10/06/2014 :  14:03:43  Show Profile  Reply with Quote
ברוך הבא למועדון ניב,
כדאי לך לקרוא את הפוסטים בנדון שחברים כותבים בפורום, המכשירים המובילים בשוק הם של חברת RESMED ושל רספרוניקס, אבל יש עוד.
לאחרונה יצא דגם חדיש RESMED 10. מכשיר CPAP מומלץ (לדעתי חשוב מאוד) שיהיה אוטומטי, אך לא פחות חשובה המסכה שעל הפנים.
הזהר מכל אנשי המכירות שרוצים לדחוף מכשירים ומסכות רק בגלל הרווחים. ואל תקנה את המכשיר הראשון שנותנים לך בלי להשוות בצועים של אחרים.
לא השואתי מחירים לאחרונה, אבל המחירים בארץ הם סדר גודל של פי 2 מהמחירים בארה"ב.
אשמח לענות לך על כל שאלה גם במייל.
בהצלחה

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

רותי 1
חבר פחות חדש

260 הודעות

נכתב ב - 10/06/2014 :  16:21:24  Show Profile  Reply with Quote
סיפאפ ראשון עם התאמת מסכה ובדיקת צורך במעשיר לחות כדאי בארץ.
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/06/2014 :  17:18:10  Show Profile  Reply with Quote
שלום ניב, ברוך הבא, ראשית לאיזו קופת חולים אתה משתייך? שנית האם ניסית מכשיר כל שהוא? אני חושב שהפריזמה (החדש) הוא מכשיר מעולה. לגבי צינור הייתי הולך דווקא על צינור סטנדרטי ולא על הדק. אני חושב שמכשיר ראשון למישהו חסר ניסיון כדאי לרכוש בארץ ולא רק המחיר חשוב אלא גם הסוכן. חשוב לקנות מסוכן שתהיה כימיה טובה כזה שיהיה קשוב גם אחרי המכירה, לגבי רסמד נוכחתי לגלות לאחרונה שהמכשיר האוטומטי שהם מוכרים הוא ללא פריקה מלאה אלא מראה רק שעות שימוש וזה לא טוב !!! וכך גם המכשיר הקבוע! במידה ואתה מחליט לרכוש רסמד בארץ בקש מהסוכן או את העלית אס 9 או את האוטוסט (לא את האסקייפ). לגבי מסכה אני תמיד אומר אין מסכה טובה יש מסכה נוחה, שהרי יצרני מסכות לא ייצרו מסכה לא נוחה!!! נסה כמה שיותר מסכות , ישנה מסכה נהדרת שנקראת opus 360 של פישר אנד פייקל זו מסכת נחיריים כזו שלא מכסה את כל האף וניתן להרכיב משקפיים כאשר משתמשים בה, ישנה גם מסכה טובה שנקראת joyce זו מסכה אפית שנחשבת לנוחה מאד. לגבי הדגם החדש של רסמד, למיטב ידיעתי טרם הגיע לארץ. בכל מקרה היזהר ממכשירי הסדר הם פחות משתלמים לך. יחד עם זאת שים דגש על התאמת הלחצים! אל תקל ראש בזה, בקש מהסוכן עותק מהפריקה והעבר אלי, זה חשוב מאד! כבר ראיתי התאמות לחצים "רק בשביל למכור"!!!! שים לב לאחר הרכישה אתה "מתחתן" לחמש שנים (במכבי לארבע) ואין דרך לקבל החזר נוסף! לגבי מעשיר לחות כדאי לבחון את האפשרות ולרכוש רק אם באמת צריך שהרי מדובר בסכום לא מבוטל. מעשיר לחות רוכשים רק אם חשים יובש בזמן השימוש ולא כתוצאה מדליפת אוויר או אם מצטננים כתוצאה מהשימוש וחווים תופעה של גודש באף ונזלת אלרגית. בכל מקרה דבר איתי בטלפון ואתן לך טיפים נוספים, בהצלחה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 10/06/2014 :  17:57:12  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
שלום ניב וברוך הבא לפורום שלנו

קיבלת כאן כמה טיפים מצויינים מהחברים למעלה. אני אכתוב לך את ההודעה הקבועה שלי למשתמשים חדשים.

תהליך ההסתגלות הראשוני ל CPAP הוא מאתגר היא אולם כולנו עברנו אותו.תהליך ההסתגלות אורך מספר שבועות במהלכן עליך לאתר את המסיכה הנוחה לך אישית ביותר ואת המכשיר וכיוונון הפונקציות המתאימות לך ביותר.

רצוי מאד שהתהליך ילווה בייעוץ מקצועי ואכפתי של מעבדת שינה או של סוכן אחת החברות המשווקות את המכשירים וכן גם בייעוץ מרופא מומחה. דן, המגיב לפני, הוא יועץ מצויין וסייע לרבים וגם לי בתחילת הדרך

דבר ראשון שעליך לבדוק הוא זכויותייך הספציפיות בהתאם לקופת החולים בה את חברה והתוכנית שלך בקופה. בדר"כ הקופה מפנה למעבדת שנה ושם מתחיל תהליך ההתאמה. המכשיר שמספקת המעבדה אינו בהכרח המכשיר המתקדם בשוק או המתאים לך ביותר (אלא כנראה החברה עימה המעבדה נמצאת בקשרים עסקיים כלשהם). כדאי ואף מומלץ לנסות אלטרנטיבות נוספות. יש היום בשוק מכשירים מתקדמים, שקטים ואפילו אסתטיים.

אני יכול לתת לך כמה עיצות:

1. להשלים את הבדיקה במעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח).

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק.כל חברה אמורה לסייע לך בעניין.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שימי לב את יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות.

6. לנסות המכשיר עם מעשיר לחות ובלעדיו על מנת להחליט אם הוא מסייע לך.

7. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.


אתה מוזמן להמשיך להתייעץ

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 10/06/2014 17:57:48
למעלה

niv
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  01:00:30  Show Profile  Reply with Quote
ראשית תודה לכולכם עבור העזרה.
אני מבוטח בקופת חולים כללית (כללית מושלם) ובנוסף מבוטח בביטוח רפואי של הפניקס דרך מקום העבודה.
לאחר שימוש במשך 3 שבועות במכשיר של ORCAMED שנמסר לי ע"י מעבדת השינה בקופת החולים אובחנתי כסובל מדום נשימה ברמה בינונית.
הומלץ עבורי מכשיר בלחץ קבוע של 6 ס"מ מים ונמסרה לי רשימה של הספקים הבאים:ORCAMED,WEINMANN,MEDTECHNICA,MEDIQWIP,CLEANTCIA בצירוף מס' הטל' של הסוכנים.
האם אני מחוייב לרכוש את המכשיר מהרשימה הנ"ל?
בזמן תקופת ניסיון המכשיר מה שהפריע לי היה שבזמן הוצאת האויר בזמן השינה היתה נמשכת כניסת אויר מהמכשיר ומהווה התנגדות לנשימה,איך מתגברים על הנושא?
אני נושם מהפה ואשמח לקבל עזרה וייעוץ נוסף עבור סוגי מסכות ומכשירים עבורי.
שוב תודה וחג שמח
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  03:59:34  Show Profile  Reply with Quote
קודם כל תודה רבה ליצחק על המילה הטובה, שנית ניב היקר, אתה נמצא במקום טוב מבחינת רכישה ואני אסביר את זה כך, שים לב ושאף אחד לא יפחיד אותך בעניין הזה! אתה יכול לרכוש את המכשיר גם מחייזר במאדים או על הירח או בתאילנד ועדיין לקבל החזר מקופת חולים בהצגת חשבונית הרכישה בצרוף טופס תביעה עד 21 ימי עסקים. יחד עם זאת אם אתה מבוטח בביטוח רפואי פרטי אשר כולל גם אביזרים רפואיים (שאל את סוכן הביטוח שלך לפני שיראו לך אותיות קטנות...) יש סיכוי טוב שתזוכה בהפרש בין מה ששילמת לבין מה שהוחזר לך מקופת החולים כך שכעת אתה יכול להיות בררן ולא לדאוג מבחינת עלויות והחזרים כי קרוב לוודאי שלאחר ההחזרים זה לא יעלה לך בכלל .
ניב, מפרריע לי שאתה מציין שאתה נושם מהפה, זה לא תקין ולא אמור להיות כך! ספר לנו בבקשה מדוע? אתה גם יכול להרגיש נוח להתקשר אלי ולהתייעץ איתי בעניין הזה, זה קצת קשה ע"ג הפורום, תרגיש נוח אל תתבייש כולנו כאן כדי לעזור. תמיד עדיף לנשום מהאף בטח ובטח כאשר משתמשים ב cpap , המסכות קטנות ונוחות יותר ויש גם הרבה יותר מבחר וזה גם בריא יותר (הרחיב על כך זומר בדף אחר כאן בעבר) יחד עם זאת ניתן להבדק אצל רופא אף אוזן גרון ולהבין מדוע קשה לך לנשום מהאף (ישנם פתרונות לכך) ואם אתה נושם מהפה רק בגלל המכשיר אז בטח ובטח שזה לא תקין שהרי הפה נפתח ומתייבש בעקבות כיוון לחץ לא נכון וזה משנה כבר את כל התמונה!!! לכן חשוב לדעת באופן מדוייק כדי לעזור כמו שצריך.
עכשיו נדבר על הפחתת לחץ בנשיפה ( מצב בו כאשר אתה נושף כנגד האוויר שאתה שואף ולא חש בהיתנגדות) ברוב המכשירים החדשים קיימות מערכות להפחתת ההיתנגדות בזמן נשיפה , גםבדווילביס של אורקמד זה קיים ויתכן שהסוכנת לא כיוונה לך את זה כמו שצריך ולכן חשת התנגדות בנשיפה. השערה נוספת היא שככל הנראה אתה לא משתמש בהשהיית הלחץ הגבוהה עד שתרדם למשך כחצי שעה לפני הכניסה ללחץ הטיפולי וזה עלול להכביד קצת על הנשיפה.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  09:21:32  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
כמה דברים בתוספת לדברים הנכונים של דן:

1. נשימה מהפה היא שורש כל רע. בנעוצים בראש הפורום יש הרצאה מרתקת של פרופ' פרץ לביא על הפסקות נשימה בשינה ושם הוא גם מסביר מדוע נשימה מהפה היא בעייתית ביותר.יש לנסות לפתור אותה ככל הניתן אם אפשר. אם לא מצליחים לשקול מסיכות אף-פה אבל רק כמוצא אחרון.

2. הפחתת לחץ בנשיפה היא דווקא נושא קל לטיפול כי כאמור ברוב המכשירים יש מנגנון הנועד להקל על התופעה. למנגנון זה יש בדר"כ כמה רמות עוצמה (המפחיתות יותר ויותר את הלחץ בנשיפה) באופן שמקל על ההסתגלות, תבקש שיסבירו לך איך לכוונן זאת ותנסה בכמה עוצמות עד שתגיע לנוחות מקסימלית.

3. אתה כותב שהומלץ לך לחץ קבוע של 6. אני ממליץ לך לרכוש בכל מקרה מכשיר אוטומטי שמאפשר גם שימוש בלחץ קבוע וגם באוטומטי כי ייתכן ובעתיד תרצה לעבור ללחץ אוטומטי והמכשיר אמור לשמש אותך בשנים הבאות ולכן רצוי שיהיה מהדור החדש.


הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 10/07/2014 09:23:21
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  09:26:42  Show Profile  Reply with Quote
האם בלחץ 6 לא כדאי להתחיל עם סד דנטלי?
האם סד דנטאלי טוב + דיאטה קטנה לא מתאימים לפתרון הבעיה אצל ניב?
צודק דן שנשימה דרך הפה תדרוש מסכה על כל הפנים וזה יכול להיות עקב אכילס להסתגלות.
ע"פ התאור של ניב - הוא לא יכול להסתפק במכשיר פשוט וחייב מכשיר מתוחכם שיקל עליו את השינה. לכן באים בחשבון רספרוניקס או רסמד שהם בעלי טכנולוגית עילית. מה עוד שבמקרה שלו הבנתי שהוא יכול ללכת על מכשיר יקר כולל מעשיר לחות שיכוסה ע"י הבטוח
השוויתי נתונים טכניים בין PRISMA לבין רספרוניקס ורסמד, ונראה שהאחרונים הם מכשירים יותר נוחים למשתמש.

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  11:54:44  Show Profile  Reply with Quote
קצת מוקדם להמליץ על התקן דנטלי בטח ובטח כאשר אינו בסל הבריאות והמחיר עבורו לא מבוטל ויוצא ישירות מכיסו של המטופל (לא תמיד חברות הביטוח מכירות בזה ולעתים מנסות להתנער) יחד עם זאת ניב מציין כאן שיש לו בעיה לנשום מהאף ועם התקן דנטלי עלולה להיות בעיה. קחו בחשבון שמכשיר ה cpap הוא תמיד הפתרון העדיף! יחד עם זאת איננו יודעים מה דרגת החומרה של ניב משקלו וגובהו ולכן לפי לחץ טיפולי לא יהיה רציני למליץ המלצות כאלה או אחרות בטח או בטח שאנו לא רופאים ולא רשאים לקבוע טיפול חלופי. עד לברורים נוספים הייתי ממשיך עם ה cpap ורק אם לא מצליח הייתי פונה לחלופות אחרות. כבר נתקלתי בעברי במצבים בהם נקבע לחץ טיפולי נמוך למטופל בדרגת חומרה קשה ולכן לא ניתן לקבוע עד שאין מידע מספיק. לגבי לחות קח רק אם אתה צריך, תמיד אפשר להוסיף בהמשך, יחד עם זאת אל תינעל על מכשיר מסוים רק בגלל הפירמה, קח בחשבון שלכל מכשיר יש אלגוריתם פעולה אחר אשר עלול שלא להתאים לך, נסה מספר מכשירים ולך על מה שמתאים לך עם דגש כמובן על הפחתת הלחץ הנוחה ביותר עבורך, יחד עם זאת בקש מהסוכן השהיה בלחץ נמוך (4 סנטימטרים) לחצי שעה כדי שתרדם בקלות עד לכניסה ללחץ הטיפולי וכך תחוש בפחות התנגדות עד שתרדם. בבקשה עיין במה שכתבתי לגאי חן אשר שואל שאלות זהות לשלך. חג שמח , דן.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

niv
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  18:18:42  Show Profile  Reply with Quote
סיבת הנשימה מהפה היא אף סתום ברובו ע"י סטייה במחיצת האף.
עברתי ניתוח במחיצת האף לפני 15 שנה שלא הצליח.
בפגישות עם רופא אף אוזן גרון הומלץ לעבור את הניתוח שוב, אך אני לא מעוניין.
הומלץ לי בנוסף לבצע ניתוח להסרת שקדים או צריבה של הגרון ע"י לייזר להפסקת הנחירות. גם באלו אני לא מעוניין.
לכן הגעתי למעבדת השינה והומלץ לי CPAP.
האם לנושמים מהפה רצוי להשתמש רק במסכת אף פה ואלו מסכות כאלו מומלצות?
האם סוכני המכשירים מאפשרים שימוש ניסיון במכשירים לפני הרכישה?
תודה וחג שמח.
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  18:34:19  Show Profile  Reply with Quote
אני זוכר עד היום את נתוח המחיצה שעברתי. בהחלט לא נעים. לשמחתי זה הצליח. למרות זואת אם הייתי צריך לעבור את זה שנית הייתי עושה את זה כיון שאני יודע כמה זה עזר לי. אגזים קצת ואומר שזה שינה את איכות החיים שלי.
קשה לשכנע מישהו ללכת על ניתוח זה אך לדעתי כדאי לך לחשוב על זה שנית.
לעומת זה שאר הניתוחים שציינת לא יעילים לטווח רחוק. ולא הייתי הולך על זה.
אם תחליט לשנות את החלטתך -בימים הראשונים של הניתוח תקלל אותי אבל לאחר זמן תדע על מה אני מדבר.


משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/07/2014 :  19:07:11  Show Profile  Reply with Quote
היי ניב, אין בעיה לנסות כמה שיותר מכשירים וזה רצוי מאד! אם אתה לא מעוניין בניתוח בקש מהסוכן מסכת full face לניסיון, ישנן בשוק מגוון של מסכות כאלה. כעת אני גם יכול להבין מדוע אתה חש בהתנגדות בזמן הנשיפה, זו תוצאה ישירה של אפך הסתום. לך רק על full face ואם הסוכנים עושים לך בעיות דבר איתנו ונעזור לך, בקש מהסוכנים גם מעשיר לחות מחומם בתוספת כיסוי ייעודי לצינור למניעת הופעה של טיפות מים קטנות בצינור כתוצאה מהלחות וטמפרטורות החדר המשתנות. בהצלחה !!!!

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 10/08/2014 :  10:04:45  Show Profile  Visit jzomer's Homepage  Reply with Quote
מסטטיסטיקה ישנה בסביבות 20 אחוז מניתוחי המחיצה מועילים בנושה הנשימה בשינה.מי שעזר לו אכן מאושר.מי שלא-לא נורא.יש גם מדבקות בריז רייט להרחיב מעבר אויר באף.גם מעשיר לחות מחומם יכול להועיל.להתחלה הפיתרון המיידי זה מסכת אףפה אך בהמשך ניתן לנסות לעבור למסכת אף ולפעמים מצליחים.

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה

niv
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 10/14/2014 :  15:27:00  Show Profile  Reply with Quote
שלום חברים,
היום קיבלתי לניסיון מכשיר 20A PRISMA של WEINMANN ומסכות (FULL FACEּ+JOYCEׂׂ) בנתיים ללא מעשיר לחות.
מה דעתכם על המכשיר הנ"ל?
האם בעתיד כשארצה לרכוש מעשיר לחות אהיה זכאי להחזר מקופת החולים עבור המעשיר בלבד?
למעלה

יצחק
חבר של כבוד

Israel
2424 הודעות

נכתב ב - 10/14/2014 :  17:38:45  Show Profile  Send יצחק an AOL message  Reply with Quote
קיבלת את אחד המכשירים הכי מודרניים שיש בשוק. יש כאן פוסט עליו בפורום. תקרא. אני לא מכיר בדיוק את התנאים בקופת החולים שלך ובכל קופה זה שונה, אבל בדרכ כדאי במסגרת הרכישה הראשונית לרכוש את מעשיר הלחות וזאת אם זקוקים לו. כדאי לנסות עם מעשיר ובלעדיו ולהחליט מה יותר נוח
יש כאלה שלא יכולים בלעדיו ויש מאידך אחרים,כמוני למשל. להם הוא רק מפריע. חשוב לנסות.

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

נערך על ידי - יצחק בתאריך 10/14/2014 17:40:35
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/14/2014 :  21:52:14  Show Profile  Reply with Quote
היי ניב, אני מציע לך לנסות את ה s9 של resmed וזאת רק מסיבה אחת, יש לו צינור מחומם אשר מתחמם ומשווה את הטמפרטורה בין המעשיר לצינור וכך מונע היווצרות של טיפות מים בצינור ובמסיכה. אני יודע שבפריזמה הטכנולוגיה הזאת לא קיימת ומי שמעוניין בזה מוסיפים לו צינור מחומם בנפרד שלא קשור למכשיר או ליצרן. ניב אני חושב שבמקרה שלך חשוב מאד להשתמש במעשיר לחות כדרך קבע! אל תחסוך בזה במיוחד אם יש לך ביטוח רפואי נוסף אשר מכסה לך את יתרת העלות (כבר כתבתי לך לברר זאת מול סוכן הביטוח טרם הרכישה) מבחינת המסכה אם אתה הולך על full face נסה גם את ה flex fit 431 של פישר אנד פייקל זו לדעתי ה full face הכי טובה, נסה אותה לפני הרכישה. אתה יכול גם לנסות את ה icon של פישר אנד פייקל מכשיר מצוין עם צינור מחומם ומעשיר לחות מובנה. דבר איתי אם אתה צריך עזרה, אל תמהר לרכוש ושלא יהיה לך "לא נעים" מהסוכנים. חג שמח, דן,

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

niv
חבר חדש מהשקית

5 הודעות

נכתב ב - 10/26/2014 :  14:05:23  Show Profile  Reply with Quote
שלום חברים,
לאחר ניסיון ב 20A PRISMA של WEINMANN קיבלתי לניסיון RESMED אסקייפ אוטו S9 עם מסיכה אפית.
בהמשך אוסיף לניסיון גם FULL FACE ומעשיר לחות.
מה דעתכם על המכשיר הנ"ל?
להבנתי הוא ללא פריקה מלאה.
למעלה

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
347 הודעות

נכתב ב - 10/26/2014 :  20:01:23  Show Profile  Reply with Quote
שלום ניב, כמו שכתבתי כאן בעבר עליך לבקש וגם לנסות מכשיר resmed auto set s9 עם מעשיר לחות 5i עם צינור מחומם מקורי של resmed, זה המכשיר ולא אחר! ה escape האוטומטי הנו מכשיר ללא רישום נתונים וחבל על הזמן לנסות אותו בכלל שהרי בסופו של ניסיון תרצה לדעת האם המכשיר טיפל בך היטב וב escape לא תוכל לראות נתונים! יחד עם זאת לפי מה שכתבת כאן בעבר לא תהיה ככל הנראה אפשרות מצידך שלא להשתמש במעשיר לחות מחומם ובמסיכת full face. עליך להתעקש ולקבל מכשיר כזה לטובתך במיוחד אם האף שלך חסום ואתה מתכונן לנסות מסכה אפית! האם ביקשת מהסוכן אשר נתן לך את ה prizma עותק מפריקת הנתונים? היה נחמד אם הייתה מתייעץ איתי בזה, ניב היקר, דבר איתי בטלפון ואתן לך כמה טיפים להמשך, דן,

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

avis
חבר כבר הרבה זמן

Israel
958 הודעות

נכתב ב - 10/26/2014 :  22:00:34  Show Profile  Reply with Quote
ניב
רק S9 כפי שדן כותב לך!
חבל על הזמן שלך.

משתמש ותיק - אבי
.avi-sadeh.@rfar.com
למעלה

dror shaked
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 08/29/2016 :  19:00:57  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by יצחק

שלום ניב וברוך הבא לפורום שלנו

קיבלת כאן כמה טיפים מצויינים מהחברים למעלה. אני אכתוב לך את ההודעה הקבועה שלי למשתמשים חדשים.

תהליך ההסתגלות הראשוני ל CPAP הוא מאתגר היא אולם כולנו עברנו אותו.תהליך ההסתגלות אורך מספר שבועות במהלכן עליך לאתר את המסיכה הנוחה לך אישית ביותר ואת המכשיר וכיוונון הפונקציות המתאימות לך ביותר.

רצוי מאד שהתהליך ילווה בייעוץ מקצועי ואכפתי של מעבדת שינה או של סוכן אחת החברות המשווקות את המכשירים וכן גם בייעוץ מרופא מומחה. דן, המגיב לפני, הוא יועץ מצויין וסייע לרבים וגם לי בתחילת הדרך

דבר ראשון שעליך לבדוק הוא זכויותייך הספציפיות בהתאם לקופת החולים בה את חברה והתוכנית שלך בקופה. בדר"כ הקופה מפנה למעבדת שנה ושם מתחיל תהליך ההתאמה. המכשיר שמספקת המעבדה אינו בהכרח המכשיר המתקדם בשוק או המתאים לך ביותר (אלא כנראה החברה עימה המעבדה נמצאת בקשרים עסקיים כלשהם). כדאי ואף מומלץ לנסות אלטרנטיבות נוספות. יש היום בשוק מכשירים מתקדמים, שקטים ואפילו אסתטיים.

אני יכול לתת לך כמה עיצות:

1. להשלים את הבדיקה במעבדת שינה כולל המלצה לשימוש במכשיר CPAP ובדיקת התאמת לחצים (תעזור באבחנה וגם בקבלת ההחזר מקופ"ח).

2. לפנות ישירות לכמה מהספקים ולקבל מהם מכשירים לנסיון בכדי להתרשם לא רק מאיכות המכשיר והתאמתו אלא גם מטיב השירות והמקצועיות של הספק.כל חברה אמורה לסייע לך בעניין.

3. לנסות מגוון רחב של מסיכות על מנת להחליט מהי המסיכה הנוחה אישית ביותר למטופל (לכל אדם מסיכה שהוא מוצא אותה נוחה יותר והדבר אינדבידואלי).שימי לב את יכול לרכוש מסיכה מתוצרת שונה מיצרן המכשיר.

קיימות מסיכות במגוון רב הנחלקות לכמה משפחות עיקריות:

א. מסיכות אפיות - מכסות את האף
ב. מסיכות נחירונים - נכנסות ישירות לנחיריים (יותר קשות להסתגלות)
ג. מסיכות אף ופה - מכסות גם את הפה ומיועדות לנושים דרך הפה בלילה

קיימים גם מסיכות מחומרים שונים כמו ג'ל וסיליקון או שילוב ביניהם

4. רק לאחר בחירת המסיכה לנסות אותה על מכשיר נוסף (בכדי שההשוואה תהיה אמיתית ומדוייקת)

5. לקבל כל מכשיר לתקופת ניסיון של שבועיים-שלושה לפחות.

6. לנסות המכשיר עם מעשיר לחות ובלעדיו על מנת להחליט אם הוא מסייע לך.

7. רק לאחר השלמת הבדיקות יש לקבל החלטה מושכלת על רכישה ולנהל מו"מ מול הספק על המחיר (ניתן לבקש הנחה ו/או קבלת אביזרים מתכלים נוספים כחלק מהחבילה).

כדאי לך לקרוא לפחות את כל העצים המופיעים בראש הפורום כדי שתאסוף אינפורמציה חשובה נוספת שתעזור לך להתמודד עם התופעה.


אתה מוזמן להמשיך להתייעץ

שלום יצחק ושלום לכולם,

אני שוקל להתחיל שימוש ב CPAP כי אני סובל מנחירות וגם כי שמעתי שזה אמנם לא הכי נוח אבל עובד.
שאלתי היא, האם זה מיועד רק לבעלי דום נשימה?
לפני כמה שנים הלכתי למעבדת שינה והם אמרו שאני לא צריך, אבל אני רוצה לנסות בכל מקרה אני מיואש ומעבר לזה אני לא בטוח שאין כאן איזה אינטרס עסקי לסירוב.
הנשימה שלי ממש לא תקינה בלילה, בכל אופן ההצלחה חשובה לי יותר מהכסף כרגע ואני רוצה לדעת אם זה יכול לעזור לי גם אם אין לי דום נשימה בהגדרה (לפחות מבדיקה שנערכה כאמור מלפני כמה שנים)

תודה, דרור


למעלה
דף: מתוך 2 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף הבא
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.12 שניות.