פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 חברי מכבי - נא להכנס. פניה להנהלת קופ״ח בדרך

שימו לב , עליכם להירשם לפני הוספת התגובה.
להרשמה, ליחצו כאן.

רזולוציית מסך:
שם משתמש:
סיסמא:
מצב עיצוב:
עיצוב: מודגשאיטליקקו תחתוןקו חוצה יישור לשמאלממורכזיישור לימין קו מפריד קישורמיילתמונה חוקציטוטרשימה

הודעה:

* HTML לא פעיל
* הקוד פעיל
פרצופים
חיוך [:)] חיוך גדול [:D] קול [8D] ביישן [:I]
לשון [:P] רשע [):] חיוך [;)] ליצן [:o)]
עין שחורה [B)] מספר שמונה [8] מבואס [:(] ביישן [8)]
אני בהלם [:0] כועס [:(!] מת [xx(] ישנוני [|)]
נשיקות [:X] מאשר [^] לא מאשר [V] שאלה [?]

הודעות    קודמות
just_guy נכתב - 11/04/2018 : 15:06:53
חברים יקרים, עם הדגש לחברי מכבי :)

כפי שדיברנו כאן רבות - כולנו מרגישים צורך לנסות ולשנות את הנוהל החדש של קופת החולים שלנו בכל מה שקשור למימון מכשירי הסיפאפ והמסכות.

מדובר בנוהל מגביל ולא מתחשב בצרכים שלנו, במיוחד לאור מדיוניות שונה ומתחשבת יותר בצורכי החברים הנהוגה בקופות חולים אחרות. כמה מחברי הפורום ניסו להילחם במדיונות הקופה כיחידים בעבר ולא זכו להצלחה.
לכן אני מציע לנסות את הכוח שלנו כקבוצה.

מצרף כאן את טיוטת המכתב שאותו נעביר למחלקת פניות הציבור של הקופה כמכתב קבוצתי,
בתקווה שזה יישנה משהו. מבקש מכם לעבור על נוסח המכתב ולהציע תיקונים שלכם, אם יהיו. בנוסף, מבקש מכל חבר מכבי שמזדהים עם נוסח הפניה, ליצור איתי קשר לצורך איסוף חתימות.

תודה ובהצלחה לכולנו. להלן נוסח המכתב:

לכבוד: מכבי שירותי בריאות הממונה על פניות הציבור.

הנדון: מכשירי CPAP אשר אינם בהסדר.
שלום רב,
אנו פונים אלייך חברי קופת חולים מכבי אשר משתמשים במכשירי CPAP למניעת הפסקות נשימה בשינה מזה שנים רבות.
בעבר, ניתן היה לרכוש מכשירי CPAP שונים מספקים שונים לבחירה ע"י המשתמש ולהגיש את חשבונית הרכישה על מנת לקבל החזר כספי בגין הרכישה מקופת החולים, למעשה נוצר מצב בו ניתן היה לרכוש מכשיר לפי בחירה וכך פעלנו לשביעות רצוננו.
כיום לאחר שנים המכשירים הללו התיישנו וכאשר ביקשנו לרכוש חדשים נענינו ע"י הקופה כי כעת מכתיבה לנו הקופה אילו מכשירים לרכוש ובאילו מסכות להשתמש.
כידוע לך מכשירי CPAP עובדים לפי אלגוריתם פעולה מסוים , אלגוריתם אליו אנו רגילים כל אחד ומכשירו הוא כפי שרכש בעבר.
חלקנו אף ניסינו להשתמש במכשירים ובמסכות כפי שניתנו לנו בהנחה מסובסדת דרך קופת החולים, לצערנו רובנו לא הצלחנו להסתגל שוב למשהו אחר ומי שיכל לממן רכישת מכשיר מכיסו הפרטי עשה זאת רק כדי שיוכל להמשיך ולהשתמש בCPAP. (להזכירך אי שימוש במכשיר עלול לגרום לתחלואות רקע כגון יתר לחץ דם, סכרת ומחלות לב).
אין במכתבי זה רצון ליצור עומס מיותר על קופת החולים, בקשתנו היחידה חברי קופת חולים מכבי בבקשה "ישרו קו" עם שאר קופות החולים ואפשרו לנו ביחד עם הרכישה המסובסדת גם רכישה פרטית אשר תלווה בקבלת החזר בהצגת חשבונית כפי שהיה נהוג בעבר וזאת על מנת שנוכל להמשיך ולהשתמש במכשיר ה CPAP אליו אנו רגילים.

בברכה,
חברי פורום פורטן סיפאפ.
20   תגובות    אחרונות    (החדשים ראשונים)
רותי 1 Posted - 02/09/2019 : 11:50:10
בנושא הכרה בחשבונית מחו"ל אתה יכול לפנות לקבילות משרד הבריאות. באתר משרד הבריאות ניתן גם להשוות בין קופות החולים ()call habriut
tockos Posted - 02/05/2019 : 18:06:05
רבותי, נא לא להתרגש מטוב ליבה של מכבי שירותי בריאות.
לידיעתכם:
הסכום 555 ש"ח לכל שנה קלנדרית, לרכישת מתכלים עבור סיפאפ שניקנה
לפני ההסדר, היה עד 31.12.2018 1700 ש"ח..
מכבי עשו כאן מהלך מדהים לרעת המשתמשים ביודעם בעליל שאין מסיכה
שניתן לרכוש בסכום עלוב של 555 ש"ח.
ההסדר של מכבי החל ב 01.04.2011 ובתחילתו הוא כלל גם מעשיר לחות.
בשלב מסוים הסירו את מעשיר הלחות וכעת העיזו לחתוך את ההשתתפות לפחות משליש.
ואני תוהה: כמה כסף כבר חסכו?
כמה אנשים בכלל משתמשים בסיפאפ מלפני 2011?
במכבי גם לא מוכנים להכיר בחשבוניות של קניה בחו"ל, שם המחירים הרבה יותר זולים...
המהלך הזה של מכבי מעורר בי מחשבות עצובות נוכח העובדה שהמכשירים שבהסדר
הינם אלמנטרים והמסיכות הנלוות אליהם הן מהסוג הכי זול ולא נוח שיש בשוק.
מעניין איך התנאים בקופות חולים אחרות והאם הן נקטו בצעדים כמו במכבי??
יצחק Posted - 02/04/2019 : 22:01:18
אבל זה רק אם לא רכשת מכשיר דרכם
לדעתי לא שווה
ירון Posted - 02/03/2019 : 13:35:48
לפי האתר של מכבי יש החזר לקבל 555 ש"ח לשנה - אם לא ניצלת את העסקה שלהם:

"החזר על חלפים, תיקונים ואביזרים מתכלים עד תקרה של 555 ש"ח לשנה קלנדרית, יינתן במקרים הבאים בלבד:
למכשיר שנרכש מספק שלא בהסכם.
למכשיר שנרכש מספק שבהסכם, לאחר סיום תקופת האחריות והשירות שאורכה 4 שנים, ובתנאי שלא נרכש מכשיר חדש במסגרת הזכאות.
ההחזר עבור אביזרים מתכלים יינתן עבור האביזרים הבאים בלבד: צינורית חמצן, פילטרים, מסיכת אף, מסיכת נחירונים, מסיכת אף פה ופילטרים."

https://www.maccabi4u.co.il/15196-he/Maccabi.aspx

סכום נחמד לקנות מסכה-שתיים בשנה.
זה משהו חדש?
just_guy Posted - 12/31/2018 : 09:03:18
לא, לא ירד. עדיין מציע לפנות למשרד הבריאות עם זה. בידיעה ברורה שרוב הסיכויים שנקבל תשובה בסגנון ״מדובר בהחלטה של הקופה שאנחנו לא יכולים להתערב בה״. אבל עדיין שווה נסיון, לדעתי.
Nice_Guy Posted - 12/30/2018 : 13:40:10
אני מבין שכל העניין ירד מהפרק...
אנחנו לא מעניינים את אף אחד.
מעניין מתי יש מכרז חדש מכבי?
יצחק Posted - 12/28/2018 : 14:37:18
הדיל "השווה" של מכבי מתאים רק למי שרוצה את המכשיר הבסיסי
וכנראה שיש לא מעט כאלה
יש אנשים שלא נכנסים לפורום
ויש אנשים שבכלל לא מודעים לכך שיש מכשירים אחרים בשוק
הם לוקחים את אחד מהמכשירים שמכבי מציעה, אפילו לא בטוח שאת הטוב שביניהם וזהו
כאמור חלק גדול ממילא גם לא מסתגלים
אני עד עכשיו לקחתי פעמיים את המכשיר ממכבי ומכרתי אותו ביותר ממה שהוא עלה לי. בכסף הזה יכולתי לקנות אחד מהמכשירים המובילים בחו"ל.
just_guy Posted - 12/26/2018 : 23:00:44
תכלס, לא בטוח שמדובר בהתנהלות נבונה מצידם. אותי היחס הזה הבריח . לא רק שלא שידרגתי, גם לא קניתי מהם את המכשיר הבסיסי. לא אוהב שמתנהלים איתי כמו בשוק.
יצחק Posted - 12/26/2018 : 21:57:29
מכבי לא מאפשרת להם לשדרג בקלות. זה בעיקרון אסור להם
מכבי השיגה מהם מחיר מצוין למכשיר הבסיסי והם מנסים להרוויח על המכשיר המשודרג

just_guy Posted - 12/25/2018 : 23:52:31
יצחק, כל מה שאתה מציין בהחלט נכון. אני רק שאלה - עד כמה שידוע לי, חברי כללית יכולים לקנות מכשיר גם בחו״ל ולקבל את ההחזר המירבי מהקופה, מה שהופך את הקניה למשתלמת במיוחד.

הדיל של מכבי מבחינה כספית הוא בהחלט הכי טוב. חבל רק שהספקים לא מוכנים לשתף פעולה עם הקונים שרוצים לשדרג את העסקה במחיר הגיוני. דיברתי למשל כמה פעמים עם היבואנים של ויינמן וביקשתי לשדרג את המכשיר שהם מציעים במסגרת ההסכם עם מכבי למכשיר פריזמה קצת יותר מתקדם - ההפרש במחיר לא עולה 100-150 דולר. קודם כל, כל סוכן שדיברתי איתו ציין סכום אחר לשדרוג, אבל כל ההצעות הסתובבו סביב 2700-3000 שקל - פסיכי בעיניי.
יצחק Posted - 12/23/2018 : 21:50:52
הנושא לא פשוט כי מחד מכבי מציעה את הדיל הכי טוב כספית למבוטחים שלה בביטוח זהב
אתה מקבל מכשיר חדש כל 3 שנים עם 3 מסיכות בתוספת תשלום של 500 ש"ח בלבד.
אף קופה לא מאפשרת רכישת מכשיר חדש כל 3 שנים בתשלום 500 ש"ח.
זה הטוב.

הבעייתי שבכדי להשיג שיעור השתתפות נמוך זה נבחרו הספקים שהציעו את המחיר הנמוך ביותר במכרז ולכן הציעו מכשירים לא חדישים ולא המיטביים בשוק. בכך נפגעה האפשרות לאלה שמוכנים לשלם יותר בשביל מכשיר יותר טוב כי פשוט אין אפשרות כזו.

מכבי מודה בכך אבל אומרת שגם המכשירים שהיא מציעה "עושים את העבודה".

אגב אם בכללית למשל רוכשים מכשיר ב 7000 ש"ח ומקבילים החזר 4000 נשאר לשלם 3000 ש"ח. ב 3000 ש"ח קונים מכשיר כזה בחו"ל.

כך שאני באמת לא בטוח מה הקופה שמציעה את הדיל הכי טוב.
doshi034 Posted - 12/23/2018 : 11:29:26
אמנם באיחור, אך אשמח לצרף את חתימתי במידה ויהיה צורך
just_guy Posted - 12/19/2018 : 01:08:29
כנראה....
אושרית Posted - 12/18/2018 : 18:49:03
הם מאוד בטוחים בעצמם מפני זליגת מבוטחים

just_guy Posted - 12/18/2018 : 12:39:54
אה, אז המכשיר זה אחד לחמש שנים אצלכם? במכבי לפחות פעם בשלוש שנים. אומנם מכשירי סוג ב׳ (ומדהים שבמכבי מודים על כך בפה מלא, חשבתי לתומי שיינסו לפחות לשכנע שהם מציעים לחברים שלהם מכשירים הכי טובים/בטוחים/מהממים, אבל לא).
אושרית Posted - 12/18/2018 : 09:41:16
כתבתי - אביזרים במקום אחת לשנה, אחת לשנתיים. אם כל הקופות יישרו קוו, אז כולנו אכלנו אותה כולל היבואנים
just_guy Posted - 12/18/2018 : 08:31:35
אושרית, את יכולה לפרט מה ההרעה בדיוק?

ומקשה נוספת - אם יש כאן מישהו מקופת חולים לאומית שיסביר מה התנאים שלהם להחזרים עבור מכשיר ומסיכות כי לא מצאתי באתר שלהם...
אושרית Posted - 12/17/2018 : 10:52:51
כללית עכשיו הרעה את התנאים. ממש שינוי של החודש או חודשיים אחרונים. אני עוד הספקתי לקבל על המכשיר החזר של כ-4300 שקל ועל אביזרים 1630 כשהתנאים הם החזר על כל מכשיר חדש אחת לחמש שנים והחזר על אביזרים אחת לשנה. אבל אם הכללית תרע גם את התנאים על המכשיר, בהגבלה על מכשירים רק בהסדר או בפחות השתתפות, אז כולנו אכלנו אותה, לא רק מבוטחי מכבי. גם היבואנים יאכלו אותה. הכל בגלל ביבי וארבעים הטייקונים. כל מה שמעניין אותו זה רק שהעשירים יהיו עוד יותר עשירים.
just_guy Posted - 12/16/2018 : 18:43:06
quote:
Originally posted by Nice_Guy

ובכן, בדיוק כפי שצפיתי וכתבתי.
אין לי בעיה לעזור בניסוח המכתב למשרד הבריאות ולקבילות...

העניין הוא פשוט, קודם צריכים להכין שיעורי בית.
לברר בדיוק מה מקבלים בקוםות אחרות ואז להשוות למכבי, אם יהיה הבדל
אז יש לנו קייס להתלונן על מכבי.
אם אין הבדל וכולם בסופו של יום יוצאים זהים, אז אין מה לשלוח

תודה, אכין שיעורי בית ואעדכן אותך, נייס גאי
רותי 1 Posted - 12/16/2018 : 17:23:18
יש אתר ששווה בין הקופות

פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.04 שניות.